LFF Naujienos


"Ekranas" penktą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu

Panevėžio "Ekranas" penktus metus iš eilės ir aštuntą kartą klubo istorijoje iškovojo Lietuvos futbolo čempionų vardus. Dramatišką „General Financing A lygos" čempionato dieną „Ekranas" po dviejų Vitalijaus Kavaliausko įvarčių antrajame kėlinyje svečiuose 2:0 nugalėjo Pakruojo „Kruoją" ir vienu tašku aplenkė Vilniaus „Žalgirį".

Paskutinę čempionato dieną "Ekrano" laukia išvyka į Pakruojį ir norint išsaugoti vieno taško pranašumą reikėjo sužaisti ne prasčiau nei "Žalgiris" Alytuje prieš "Dainavą". Po pirmojo kėlinio vilniečiai turėjo pranašumą, nors jiems taip pat nebuvo lengva - į Andriaus Skerlos įvartį atsakė Darius Cibulskas, ir tik kėlinio pabaigoje Ramūno Radavičiaus tikslus smūgis išvedė "Žalgirį" pirmyn 2:1. Pakruojyje "Ekranas" pirmajame kėlinyje dominavo, tačiau savo progų neišnaudojo.

Vis dėlto "Ekrano" atakos davė vaisių. 59 minutę atšokusį kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė  Vitalijus Kavaliauskas. Vėliau šansą rezultatą išlyginti turėjo "Kruojos" puolėjas Valdas Trakys, bet jo smūgį atrėmė vartininkas Emilijus Zubas.

Likus žaisti kelias minutes V.Kavaliauskas buvo pargriautas baudos aikštelėje, "Kruojos" vartininkas Maris Eltermanis pašalintas iš aikštės. V.Kavaliauskas pats realizavo 11 metrų baudinį ir "Ekranas" šventė pergalę 2:0 bei dar vieną čempionų titulą.

"Žalgiris" liko antras nepaisant pergalės 2:1 prieš "Dainavą", o bronzos medaliai atiteko "Sūduvai", kuriai paskutiniame ture buvo įskaityta pergalė 3:0 prieš "REO".

Aštuntąją poziciją iškovojo "Atlantas", kuriam Gargžduose pavyko užtikrintai rezultatu 4:1 nugalėti Tauragės "Taurą" ir nustumti jį į devintąją poziciją.

Nieko nebelėmusiose rungtynėse  Gargždų "Banga" 2:1 nugalėjo "Šiaulius". Į šiauliečio Tomo Snapkausko įvartį pirmajame kėlinyje "Banga" atsakė Žilvino Banio įvarčiu, o pergalingą įvartį likus žaisti kelias minutes pelnė George Alaverdašvili.

36 turo rungtynių statistika


Susiję paveikslėliai