LFF Naujienos


LFF taurės finale po įtemptos kovos ir baudinių triumfavo "Žalgiris" (papildyta)

Lietuvos futbolo federacijos taurės trofėjus po devynerių metų pertraukos keliauja į Vilnių. Sekmadienį 2011/12 metų sezono LFF taurės finale Vilniaus MFD „Žalgiris" po 11 metrų baudinių serijos nugalėjo titulą gynusį Panevėžio „Ekraną". Pagrindinis dvikovos laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 0:0.

Keitėsi progomis

Pirmajame kėlinyje varžovų vartams du kartus smūgiais iš toli grasino "Žalgirio" kroatas Tomislavas Pekas, kurio spirtą kamuolį abukart atrėmė panevėžiečių vartininkas Emilijus Zubas.

"Ekrano" pavojingiausiame išpuolyje po Vytauto Lukšos smūgio iš baudos aikštelės krašto turėjo padirbėti ir "Žalgirio" vartininkas A.Vitkauskas.

Arčiausiai įvarčio komandos buvo antrajame kėlinyje. „Ekrano" saugas Ramūnas Radavičius smūgiu iš toli sudrebino „Žalgirio" vartų virpstą. Vilniečių gretose gerų progų neišnaudojo kroatas Tomislavas Pekas, kuris galva smūgiavo netaikliai.

Škoto Calumo Ellioto vieną pavojingą smūgį atmušė „Ekrano" vartininkas Emilijus Zubas, kitame epizode į vartus nepataikė pats puolėjas.

Per pratęsimą iniciatyvą turėjo "Ekrano" futbolininkai, tačiau jiems nesisekė tiksliai užbaigti atakų. LAbiausiai įsiminė R.Radavičiaus stiprus smūgis iš baudos aikštelės prieigų - po jo kamuolys praskriejo virš vartų.

Vartininkas atmušė du baudinius

11 metrų baudinių serijoje sužibėjo „Žalgirio" vartininkas Armantas Vitkauskas. Jis Marijampolės stadione jautėsi kaip namie, nes visą savo karjerą iki šių metų žaidė būtent vietos „Sūduvos" ekipoje.

Vilniečių vartų sargas atrėmė du varžovų smūgius, kartą „Ekrano" saugas Aurimas Kučys virš skersinio. „Žalgiris" iš keturių baudinių neįmušė tik vieno ir nugalėjo 3:1.

Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktam A.Vitkauskui atiteko LFF taurės finalo rėmėjo „HTC One X" įsteigtas išmanusis telefonas.

"Žalgiriui" atiteko Lietuvos futbolo 90-mečio proga pagamintas septintasis LFF taurės trofėjus. Jį nugalėtojams kartu įteikė rungtynių šeimininkų Marijampolės meras Vidmantas Brazys ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Penktadienį "Žalgiris" ir "Ekranas" dar kartą susitiks Lietuvos čempionato rungtynėse.


Komentarai po rungtynių:

„Žalgirio" vyriausiasis treneris Damir Petravič:
„Labai džiaugiuosi, kad „Žalgiris" laimėjo ir iškovojo Smagu iškovoti pirmą titulą komandai po devynerių metų pertraukos laimėti taurę Vilniaus miestui. Šiandien kovojome su čempionais, tačiau parodėme, kad ir „Žalgiris" turi labai gerų žaidėjų.

Pirmajame kėlinyje komandos demonstravo gerą futbolą. Tačiau žaidžiame kas tris dienas, žaidėjams sunku išlaikyti tokį tempą. Todėl antrajame kėlinyje ir vėliau dėl nuovargio futbolas buvo lėtesnis. Vis dėlto manau, kad žiūrovams rungtynės buvo įdomios."

„Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas:
„Tai buvo tikras taurės finalas - su pratęsimu, su 11 metrų baudiniais. Sveikinu „Žalgirį" iškovojus šį trofėjų. Taurės turnyro finalo žaidimas ir epizodai pasimiršta, atmintyje išlieka tik ta komanda, kuri iškėlė taurę. Tačiau norisi padėkoti žaidėjams už parodytą kovą, įdėtas pastangas.

Šiek tiek korekcijos mūsų žaidimui padarė Marko Andelkovičiaus trauma. Aikštės viduryje netekome pajėgaus žaidimo organizatoriaus. Gaila, kad negalėjo žaisti ir Andrius Velička, Mantas Savėnas. Pastarojo aikštės viduryje taip pat labai stigo.

Pratęsimo metu atrodė, kad turėjome išsaugoję daugiau jėgų ir stengėmės išspręsti rungtynių baigtį per tą laiką. Turėjome dvi tris progas, po kurių galėjome išplėšti pergalę. Baudiniai buvo mušami žaidėjams jau pavargus ir fiziškai, ir psichologiškai."

„Žalgirio" gynėjas Andrius Skerla: „Emocijų buvo daug, vis dėlto tai yra finalas. Rungtynės buvo sunkios, teko žaisti ir pratęsimą, ir mušti  baudinius. Tačiau komanda puikiai susitvarkė su užduotimi. Jau vakar jaučiau, kad jei bus baudiniai, tą laimingą bilietą „nusipirksime" mes. Nė kiek neabejojau, kad laimėsime, jei bus serija.

Finale mušti baudinių man nėra tekę. Kiek žaidžiau finaluose - Olandijoje, Lenkijoje, Škotijoje ar Lietuvoje - viskas išsispręsdavo per 90 minučių. Visada būna pirmas kartas, karjeros pabaigoje sužinojau ką tai reiškia.

Manau, kad šis trofėjus klubu reiškia tikrai nemažai. Tai matėsi ir iš aistruolių džiaugsmo. Po ilgos pertraukos taurė atkeliaus į Vilnių. Tai didelis džiaugsmas visiems.

Laiko švęsti nedaug, jau penktadienį laukia labai svarbios rungtynės su „Ekranu". Jei norime pakovoti dėl aukštesnės nei antros vietos turime kvėpuoti jiems į nugarą. Negalime jų paleisti."

Rungtynių statistika

Marijampolės „Arvi" futbolo arena, 3000 žiūrovų
Teisėjas -  Gediminas Mažeika (Kaunas)
Vilniaus MFD „Žalgiris" - Panevėžio „Ekranas" 0:0
po pratęsimo, 11 m. baudiniai 3:1
Įspėti: 83 min. E.Vaitkūnas ("Žalgiris"); 56 min. G.Tomkevičius, 70 min. M.Samusiovas, 98 min. Y.Urdinov, 116 min. V.Kavaliauskas ("Ekranas").

11 m. baudinių serija: P.Komolov (1:0), R.Radavičius (neįmušė), A.Skerla (2:0), A.Kučys (neįmušė), M.Grgurovič (neįmušė), V.Kavaliauskas (2:1), M.Kuklys (3:1), Y.Urdinov (neįmušė).

„Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas (90+1 min. Karolis Urbaitis), Andrius Skerla, Luka Perič, Georgas Freidgeimas, Vaidotas Šilėnas, Andrej Nagumanov (87 min. Mario Grgurovič), Mantas Kuklys, Pavel Komolov, Tomislav Pek, Calum Elliot. Atsarginiai: Marius Rapalis, Jaunius Juozaitis, Arminas Vaskela, Raimondas Vilėniškis, Donatas Kazlauskas.

„Ekranas": Emilijus Zubas, Yani Urdinov, Ignas Dedura, Mantas Samusiovas, Giedrius Tomkevičius, Ramūnas Radavičius, Marko Andelkovič (41 min. Aurimas Vertelis), Aurimas Kučys, Vytautas Lukša, Uchenna Umeh (112 min. Vitalijus Kavaliauskas), Adama Fofana (86 min. Egidijus Varnas). Atsarginiai: Tadas Kauneckas, Dovydas Norvilas, Tadas Markevičius, Arnas Ribokas.


Susiję paveikslėliai