LFF Naujienos


Lietuvos futbolo rinktinės treneriu patvirtintas E. Jankauskas

Antradienį, sausio 12-ąją, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK) patvirtino nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio Edgaro Jankausko programą.

 

Primename, kad E. Jankausko kandidatūrą 2015 metų gruodžio 17 dieną atrinko LFF Trenerių taryba, kuriai vadovauja Benjaminas Zelkevičius.

 

Naujojo rinktinės vyr. trenerio E. Jankausko programa nepagrįsta galimų taškų skaičiavimu ir strategija:

 

„Nacionalinės rinktinės tikslas dabar turi būti kitas - ne taškai. Mano tikslas padėti žaidėjams tapti geresniais -  klubuose, treniruotėse, rinktinėje. Motyvuoti norėčiau savo išgyvenimais – kiek reikia atsisakyti, siekiant tikslo. Man labai svarbi pradinė kandidatų į rinktinę atranka. Nesvarbu, ar futbolininkas žaidžia antroje Lenkijos lygoje, ar Lietuvoje,- mes patys turime būti savo sėkmės kalviais“, - sakė naujasis rinktinės vedlys.

 

„Gaila, bet mūsų šalies futbolo rinktinė visada bus žemiau už futbolo grandus, kol šalyje neturėsime aukšto lygio čempionato. Mano atsakomybė, kaip trenerio, kad rinktinės žaidėjai priimtų mano siunčiamą žinutę ir rungtynių metu neperdegtų“, - pridūrė E. Jankauskas.

 

Šiandien nacionalinės rinktinės vyr. trenerio asistentų štabas dar nėra pilnai suformuotas.

 

E. Jankauskas prasitarė, kad vartininkų treneriu norėtų matyti Lenkijos Varšuvos „Legia“ klube dirbantį Gintarą Staučę. Šiuo metu aiškinamasi, ar klubas, kuriame šiuo metu jis dirba, išleis trenerį darbui su rinktine ne tik per oficialias rungtynes, bet ir kontrolinių rungtynių metu. 

 

Asistentų akiratyje taip pat yra dabartinis Lietuvos U-17 rinktinės vyr. treneris  Rokas Garastas. E. Jankauskas jauną specialistą įvardijo kaip  profesionaliai ir entuziastingai dirbantį specialistą, kuris gerai išmano futbolininkų fizinio rengimo metodikas. Kitas E. Jankausko siūlomas asistentas - Igoris Morinas, šiuo metu dirbantis Vilniaus „Baltijos futbolo akademijoje“.

 

Rinktinės vasaros rungtynių grafikas jau suplanuotas - gegužės 29 ir birželio 1 dieną prieš Estiją ir Latviją Baltijos taurės varžybose, o birželio 6 dieną Lenkijoje. Tiksli rungtynių vieta bus patvirtinta vėliau. Taip pat neatmetama galimybė, jog rinktinė kontrolines rungtynes sužais ir šių metų kovo mėnesio pabaigoje. Šiuo metu yra tariamasi su kelių šalių futbolo rinktinėmis.