11 turo apžvalga: „Greitieji“ įvarčiai ir mažųjų serijų pabaigos

Beveik visose turo rungtynėse žiūrovams netekdavo ilgai laukti pirmųjų  įvarčių – jie būdavo pasiekiami rungtynių pradžiose ir turėjo didelę įtaką vaizdui aikštėse. Žinoma, ne visuomet gera pradžia lėmė sėkmingą pabaigą. Atkreipiame dėmesį, kad pirmuosius pralaimėjimus patyrė dvi lyderių grupės komandos – „Džiugas” ir „Jonava”. Tuo netruko pasinaudoti „Hegelmann Litauen” ir „Vilniaus Vytis”, tad šiuo metu lygoje – trivaldystė.

Penktadienis, 08.14, 18:00, Telšių miesto stadionas, 550 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” – Kėdainių „Nevėžis”1:2 (1:1).
Teisėjai: O. Abramavičius, E. Kemėža, G. Zaniauskas.
Įvarčiai: R. Stanulevičius 14’ – H. Timite 27’, E. Kugys 77’.

Rungtynes šeimininkai pradėjo optimistine gaida – jau rungtynių pradžioje tikslą pasiekė Roko Stanulevičiaus smūgis. Beje, tai jau trečias Roko pelnytas įvartis per 5 rungtynes. Šeimininkai pabandė padidinti persvarą, tačiau staigi „Nevėžio” kontrataka, kurią pradėjo vartininkas, pratęsė Aretas Gėgžna, savo manevrais susukęs „Džiugo” gynėjams galvas, ir tiksliu smūgiu baigė Hamedas Timite leido svečiams atsikvėpti lengviau – 1:1. Maža to, netrukus šeimininkai liko mažumoje – raudoną kortelę prieš savo akis išvydo Davydas Arlauskis. Ši maždaug dešimties minučių atkarpa turėjo didelę reikšmę tolimesnei susitikimo eigai ir rezultatui. Svečiai kiekybinę persvarą realizavo antrame kėlinyje ir padarė tai labai gražiai – nuostabų O. Dovhyj perdavimą nestipriu, bet gudriu galvos smūgiu išnaudojo Evaldas Kugys.

Pergalė Telšiuose sustiprino kėdainiečių ambicijas kovoje dėl aukštesnių pozicijų – dabar nuo lyderių trejeto juos skiria tik 2 taškai. Na, o kalbant apie įvarčių grožį, tai kol kas šioje srityje su „Nevėžiu” nelabai kas gali pasilyginti – beveik kiekviename ture į gražiausio turo įvarčio titulą pretenduoja kėdainiečių smūgiai, o kartais – net ir ne vienas.

Šeštadienis, 08.15, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus „Žalgiris” B –  Kretingos „Minija” 3:1 (1:0).
Teisėjai: J. Lavrenovaitė – Perez, I. Kaprašovas, S. Kartočius.
Įvarčiai: N. Stankevičius 15‘, M. Mikulėnas 50‘, E. Vilkaitis 59‘ – S. Magwaza 85‘.

Lauktos įtemptos kovos rungtynėse tarp „Žalgiris“ B ir „Minijos“ nebuvo. Aikštės šeimininkai pradėjo diktuoti savas sąlygas nuo rungtynių pradžios, o netrukus jau džiaugėsi ir įvarčiu. Antro kėlinio pradžioje rungtynių likimas jau buvo nulemtas, o trys įmušti įvarčiai – dar toli gražu ne maksimumas, kurį galėjo pasiekti vilniečių puolimas. Tuo tarpu svečiai kiek atkuto rungtynių pabaigoje, kai nugalėtojas jau buvo aiškus. Kelis kartus individualia technika blykstelėjo kretingiškių legionieriai, o garbės įvartį gražiu baudos smūgiu pelnė Sibusiso Magwaza. Vargu ar tai buvo didelė paguoda svečiams, kuriems, ko gero, nepavyks įsiterpti į kovą dėl vietos aštuntuke. Beje „Žalgiris“ B toje kovoje dar dalyvauja, nors rato finiše Žydrūno Grudzinsko auklėtinių laukia stiprūs varžovai.

Kalbant apie asmeninius pasiekimus, negalima nepaminėti dar vieno Meinardo Mikulėno įvarčio. Vilnietis pirmasis iš lygos snaiperių pasiekė dviženklį įmuštų įvarčių skaičių. Beveik po įvartį po rungtynes – puikus rodiklis. Palinkėsim Meinardui ir toliau sekti savo tėčio pėdomis, o gal net jį ir pranokti.

Šeštadienis, 08.15, 16:00, Mažeikių miesto stadionas, 150 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” –  Kauno „Hegelmann Litauen” 0:1 (0:0).
Teisėjai: R. Šmitas, V. Gerasimov, V. Petkus.
Įvartis: V. Armanavičius 55‘.

Mažeikių komanda varžovus sutiko gerokai išretėjusiomis gretomis. Maža to, jau pirmame kėlinyje šeimininkai buvo priversti atlikti du keitimus – dėl traumų susitikimo negalėjo tęsti Evaldas Razulis ir Marius Papšys. Atrodė, kad svečiai turėtų be didesnių problemų išnaudoti „Atmosferos“ problemas. Visgi, laikas ėjo, ir nors kauniečiai turėjo akivaizdžią persvarą, šeimininkų gynyba veikė beveik be priekaištų. Ją cementavo poziciją priverstas pakeisti Valdas Pocevičius, o iš puolėjų į gynėjus persikvalifikavęs Algimantas Bačanskis atrodė, lyg žaidžiantis čia visą gyvenimą.

Visgi, antro kėlinio pradžioje savo šanso „Hegelmann Litauen“ sulaukė. Gražus kamuolio įžaidimas, geras Roko Rasimavičiaus perdavimas ir Vilius Armanavičius išnaudojo retą šiose rungtynėse šeimininkų gynybos pozicinę klaidą. Rungtynių pobūdis po pasiekto įvarčio pasikeitė nedaug, nors keli šeimininkų aktyvumo pliūpsniai privertė pasijaudinti svečių trenerių štabą.

Įvarčių daugiau žiūrovai Mažeikiuose neišvydo, kauniečiai pasiekė svarbiausią tikslą – pelnė tris taškus, šeimininkai per daug neliūdėjo taip pat. Palankiai susiklosčius konkurentų rungtynėms „Hegelmann Litauen“ pakilo į pirmą vietą. Tiesa, kol kas – tik pagal papildomus rodiklius.

Šeštadienis, 08.15, 18:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.
„Vilniaus Vytis” –  Alytaus „Dainava”1:1 (0:1).
Teisėjai: J. Paškovskij, I. Pozdejeva, I. Ramanauskienė.
Įvarčiai: T. Vitukynas 8‘ – M. Bahi 75‘.

Žiūrovai Vilniuje taip pat išvydo gana ankstyvą įvartį – Titas Vitukynas įžiebė „Dainavos“ gerbėjams viltį, jog tamsioji alytiškių atkarpa – praeityje. Kurį laiką atrodė, kad taip ir bus, šeimininkams žaidimas ne itin klijavosi, o svečiai žaidė gana užtikrintai. Matyt pirmajame kėlinyje matytas vaizdas Algimanto Liubinsko nesužavėjo. Sekė keli žaidėjų keitimai, vilniečiai suaktyvėjo ir galų gale sugebėjo išlyginti rezultatą – pasižymėjo pasirodęs aikštėje po keitimo jau keliose Lietuvos futbolo komandose žaidęs M. Bahi. Šyptelėjus sėkmei šeimininkai galėjo ir išplėšti pergalę – bet turbūt teisingiausias šio susitikimo rezultatas ir buvo tas, kurį rodė švieslentė po finalinio teisėjo švilpuko.

„Vilniaus Vytis“ ir toliau lyderių gretose, o „Dainava“ pergalės negali pasiekti jau senokai – paskutinį kartą trimis taškais dzūkai džiaugėsi daugiau nei kaip prieš mėnesį.

Šeštadienis, 08.15, 18:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas, 150 žiūrovų.
„Panevėžys” B  –  Vilniaus BFA 6:0 (2:0).
Teisėjai: R. Valikonis, A. Kartašovas, P. Lazdauskas.
Įvarčiai: M. Bissi 38‘, F. Steponavičius 41‘(11m), D. Jurgelevičius 46‘, Ž. Baguška 58‘, R. Graičiūnas 59‘, E. Abramavičius 64‘.

Kaip rodo rezultatas, Panevėžyje siautė viena komanda, kartas nuo karto siųsdama smūgius į demoralizuotų varžovų vartus. Įdomi detalė – visi šeši įvarčiai buvo įmušti per 26 minutes, o pradžią BFA ekipos triuškinimui pradėjo M. Bissi, šiose rungtynėse padėjęs „Panevėžio“ jaunimui. Beje, įvarčius šeimininkų gretose pelnė šeši skirtingi žaidėjai. Atakuoti panevėžiečiai mėgsta ir moka, ypač kai varžovai gynyboje neblizga. Žaidėjai gerai dalinasi kamuoliu, o pamatyti ataką, kurios metu kamuolys du kartus sudrebina skersinį, kol galų gale pasiunčiamas į vartus, pasitaiko ne taip ir dažnai.

„Panevėžys“ B toliau sėkmingai kovoja dėl vietos „po saule“ ir taikosi į aštuntuką, sulaukdami nemažai pagyrų už demonstruojamą žaidimą. Norėtųsi pagirti ir BFA, bet kol kas vilniečiai dažnai preteksto tam neduoda.

Sekmadienis, 08.16, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris“ stadionas, 100 žiūrovų.
„Kauno Žalgiris” B –  FA „Šiauliai” 2:3 (1:2).
Teisėjai: J. Valatka, J. Kupčinskas, L. Skladaitytė.
Įvarčiai: M. Popiera 33‘, D. Liaudanskis 57‘ – S. Jurgilas 9‘, G. Micevičius 12‘, D. Kubilinskas 90+3‘.

Kažkur apie 15 rungtynių minutę galėjo pasirodyti, kad viskas jose jau aišku. Svečiai akistatą pradėjo labai sėkmingai, įmušdami du įvarčius rungtynių pradžioje per 3 minutes. Šiauliečių atakos pirmame kėlinyje buvo pavojingesnės, tačiau šeimininkų viltis, kurių gretose matėme ir kelis A lygoje parako uosčiusius žaidėjus, atgaivino Matas Popiera, įspūdingu smūgiu sušvelninęs rezultatą.

Maža to, antro kėlinio pradžioje lygsvara buvo atstatyta. Kauniečiai jau buvo netoli pirmųjų lygiųjų sezone, bet jau per pridėtą rungtynių laiką Dominykas Kubilinskas baudos smūgiu siunčia kamuolį į šeimininkų vartus nepasiekiama vartininkui trajektorija.

Nelengva pergalė leido geltonai/juodiems pakilti vienu laipteliu aukštyn, o sėkmingai sužaidusi rato finišą komanda galėtų priartėti prie lyderių.

„Kauno Žalgiris“ B su kukliu taškų bagažu vis dar priešpaskutiniai, trylikti. Tačiau šios rungtynės parodė, kad nelinksmą pralaimėjimų seriją kauniečiai gali nutraukti bet kada.

Sekmadienis, 08.16, 17:30, Trakų miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus „Riteriai” B –  „Jonava” 5:1 (2:0).
Teisėjai: V. Paulauskas, K. Guobys, J. Guobys.
Įvarčiai: D. Kodz 10‘, R. Filipavičius 28‘, J. Lubas 67‘ ir 74‘, J. Marazas 80‘ – A. Vansevičius 55‘.

Prieš turą kalbėjome apie „Jonavos“ šansus pakilti į pirmą lentelės vietą, bet Trakuose potencialūs lyderiai nebuvo panašūs į komandą, galinčią tą padaryti. Svečiai nieko negalėjo priešpastatyti darniam „riterių“ žaidimui ir patyrė sutriuškinimą netikėtai stambiu rezultatu.

Prie netikėčiausio turo rezultato prisidėjo ir tai, kad šeimininkų gretose matėme ne vieną žinomą veidą iš kovų A lygoje, o du įvarčius pelnęs Juozas Lubas perėmė rezultatyviausio komandos žaidėjo vardą sezone iš komandoje jau nežaidžiančio Ernesto Stočkūno.

„Riteriai“ B šiuo metu – aštuntoje vietoje, o ar išsilaikys joje, priklausys ne tik nuo jų, bet ir nuo konkurentų. Tuo tarpu ilgai pavyzdine laikytoje „Jonavos“ gynyboje atsiveria nemenkos spragos –per paskutines dvejas rungtynes praleisti 8 įvarčiai.