Sąžiningas žaidimas

APIE

Pastaraisiais metais Lietuvoje futbolas susiduria su nerimą keliančiais incidentais, susijusiais su manipuliavimu rungtynėmis dar kitaip vadinamais susitarimais dėl rungtynių eigos ar baigties (angl. „match-fixing“). Lietuva nėra išimtis – daugelis Europos ir pasaulio valstybių susiduria su šia problema, kurią dažnai veikia visuotinis interneto prieinamumas ir sparti lošimų iš sporto rinkos plėtra. Rungtynėmis yra manipuliuojama dėl sportinių, finansinių ar kitokių priežasčių. Susitarimai dėl futbolo rungtynių eigos ar baigties daro žalą futbolo varžybų integralumui (sąžiningumui), žeidžia sporto etikos principus ir griauna pačią futbolo sporto šaką iš vidaus.

Vienas iš Lietuvos futbolo federacijos prioritetų – sąžiningo futbolo apsauga ir kova su manipuliavimu futbolo rungtynėmis. Vykdydama šiuos prioritetinius uždavinius Lietuvos futbolo federacija bendradarbiauja su Lietuvos policija. Už manipuliavimą futbolo rungtynėmis Lietuvos futbolo federacijos Drausmės kodeksas numato drausminę, o Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas – ir baudžiamąją atsakomybę. Susitarimai dėl futbolo rungtynių eigos ar baigties gali būti glaudžiai susijęs su kita nusikalstama veikla, pvz., korupcija, sukčiavimu ir pinigų plovimu.

Informaciją apie galimus, įvykdytus, ketinamus įvykdyti manipuliavimo futbolo rungtynėmis ar korupcijos atvejus prašome pranešti Lietuvos futbolo federacijos pasitikėjimo el. paštu integrity@lff.lt

arba per konfidencialią UEFA pranešimo platformą, paspaudus šią nuorodą.

Konfidencialumą ir anonimiškumą garantuojame.

Asociacijos

LFF sudarančios ir su organizacija bendradarbiaujančios asociacijos.

Regionai

Lietuvos futbolą regionuose kontroliuojančios futbolo federacijos.

Strategija

Lietuvos futbolo kultūros vystymo ir plėtros planas.

Stadionas

Informacija apie Lietuvos stadionų infrastruktūrą ir nuomą.