tAPKITE Lietuvos futbolo tEISĖJAIS

Teisėjai užima ypatingą reikšmę kiekvienoje futbolo piramidės dalyje ir yra labai svarbūs futbolo rungtynių organizavimo procese.

Tapk teisėju ir sek garsiausių mūsų šalies arbitrų pėdomis!

Nori išbandyti save teisėjavime? Susisiek su mumis:

El paštas: s.tamulynas@lff.lt

Tel. nr.: +370 683 83334

Facebook: LFTA

Instagram: lietuvos_futbolo_teisėjai

Žaidėjai
Komandos
Varžybos
Rungtynės

TEISĖJAVIMO NAUDOS

1

Vieninga ir palaikanti bendruomenė.

2

Tvirtas ryšys su savo komanda.

3

Neįkainojamos gyvenimo pamokos.

4

Prasminga veikla.

TEISĖJAVIMO INFORMACIJA

UEFA pradėjo pirmąją teisėjų skaičiui didinti skirtą kampaniją „Būk teisėjas!“, kurios tikslas – plėsti žinias apie teisėjavimą, pabrėžti jo svarbą žaidimui ir įkvėpti jaunus žmones pradėti teisėjo karjerą.

Kampanija yra platesnės programos, per kurią UEFA rems nacionalines asociacijas jas skatindama, dalis.

UEFA teisėjų komiteto atliktas tyrimas parodė, kad kelios asociacijos narės susiduria su iššūkiais pritraukdamos ar išlaikydamos jaunus teisėjus, kol jie nepasiekia aukštesnio lygio, o tai tampa rimta grėsme pačiam sportui ir gali turėti neigiamos įtakos elitinio lygio teisėjų skaičiui.

UEFA vyriausiasis teisėjas Roberto Rosetti apie skaičius pasisakė plačiau.

„Didėjant rungtynių skaičiui, šiuo metu Europos futbole mums reikia apie 277 tūkstančių teisėjų, tačiau šiuo metu mums Europoje trūksta beveik 40000 teisėjų, kad jų užtektų žaidimui masiniame (grassroots) lygyje. Štai kodėl UEFA nusprendė investuoti į programą, kuri remia nacionalines asociacijas pritraukiant ir išlaikant jaunus teisėjus. Tai yra būtina Europos futbolo išgyvenimui“, – kalbėjo buvęs arbitras.

UEFA taip pat padeda nacionalinėms asociacijoms glaudžiai bendradarbiauti su savo regioninėmis asociacijomis ir vietiniais klubais, kad motyvuotų jaunus žmones tapti teisėjais.

Šiais metais tarptautinę FIFA teisėjo kategoriją yra gavę 22 Lietuvos teisėjai ir teisėjų asistentai, kurie dirba įvairiuose turnyruose nuo Europos iki pasaulio čempionatų, ar pajėgiausių Europos klubinių turnyrų.

Nori išbandyti save teisėjavime? Susisiek su mumis:

El paštas: s.tamulynas@lff.lt

Tel. nr.: +370 683 83334

Facebook: LFTA

Instagram: lietuvos_futbolo_teisėjai

METODINĖ MEDŽIAGA