Neįgaliesiems

12-asis Optibet Pirmos lygos turas: duobė Plungėje ir įsibėgėjantis milžinas iš Egipto

Galingai „Optibet Pirmos lygos“ sezoną pradėjęs Plungės „Babrungas“ užtraukė rankinį stabdį. 12-ajame ture visi trys lyderiai padidino atotrūkį nuo plungiškių, o į lentelės dugną grįžo „Jonavos“ futbolininkai.

Krizė. „Nieko baisaus. Įveiksime lyderius ir vėl viskas grįš į savas vėžes“, – vylėsi plungiškis Kęstutis Petkus.

Jo dirguojamas „Babrungas“ Optibet Pirmoje lygoje startavo įspūdinga atkarpa. Susišlavę 19 taškų iš 21 įmanomo, žemaičiai buvo įsitvirtinę pačioje lentelės viršūnėje. Tačiau per pastarąjį mėnesį situacija apsivertė aukštyn kojomis – sukrapštyti vos du taškai iš 15 galimų ir atsisveikinta su prizininkų trejetu. 12-ajame ture „Babrungas“ tikėjosi atsitiesti akistatoje namuose su dabartine lydere Vilniaus rajono „TransInvest“. Pergalė būtų nutraukusi žemaičių keturių nelaimėtų rungtynių seriją. Vis dėlto svečiai ne tik nenusileido, bet ir apskritai nepaliko šansų (3:0) šeimininkams.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė brazilas Henrique, su 9 taikliais sezono šūviais pavijęs rezultatyviausią pirmenybių snaiperį Ernestą Mickevičių iš „Garliavos“. Pastarasis puolėjas taip pat mušė 12-ajame ture, tiesa, tik sykį – į 0:3 pralaimėjusių „Panevėžio“ dublerių vartus.

„TransInvest“ su 29 taškais toliau pirmauja turnyre, o 4-oje vietoje atsidūręs „Babrungas“ nuo lyderių atsilieka jau 8 taškais. Plungiškiams į nugarą kvėpuoja Kretingos „Minija“, savaitgalį laikiusi rankose tris taškus, bet 94 min. paleidusi pergalę namuose prieš Panevėžio „Ekraną“ (1:1).

Sukaktis. Ramiai mėgautis vienvaldyste „TransInvest“ kolektyvui neleidžia „Marijampolė City“ (28 taškai) ir Kėdainių „Nevėžis“ (27). Abu šie klubai savaitgalį taip pat šventė pergales. Tiesa, nelengvas. Kėdainiečiai savo aikštėje po kauniečio Tomo Stelmoko įvarčio 21 min. atsilikinėjo 0:1 akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ B, bet dar iki pertraukos persvėrė rezultatą į 2:1 ir pranašumą išlaikė iki pabaigos. Marijampolės futbolininkai tik mačo Jonavoje finiše galutinai prispaudė šeimininkus – 2:0.

Jonavos komanda su 7 taškais vos vieną turą pasidžiaugė pagaliau atsikračiusi autsaiderės etiketės, bet ir vėl atsidūrė lygos dugne. Už jos nugaros buvęs Vilniaus „Žalgiris“ B pirmadienį 3:0 nepaliko sveikos vietos ant „Šiaulių“ B kūno. Vilniečiai su 8 taškais pakilo į 15-ąją poziciją.

Kitos dvi sostinės vienuolikės – „BFA“ ir „Riteriai“ B nugalėtojo neišsiaiškino – 1:1. Beje, Baltijos futbolo akademijai pergalė būtų tapusi puikia dovana tomis dienomis švęsto 15 metų veikos jubiliejaus proga.

„Pritrūkome jėgų. Atsiliepė prieš kelias dienas žaistos sunkios LFF taurės aštuntfinalio varžybos, kuriose prireikė pratęsimo (BFA po 120 min. kovos 2:1 palaužė Klaipėdos FM)“, – komentavo „BFA“ treneris Haroldas Šidlauskas.

Milžinas. Visai kitokias užduotis centrinėje turo dvikovoje sprendė Kauno „Be1 NFA“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Vieni jauniausių lygos klubų šiemet marširuoja lėtesniu tempu nei norėtų, todėl žūtbūt siekia priartėti prie prizininkų pakylos. Rungtynėse Kaune šeimininkai į aikštę žengė be Hamedo Diawara, Mato Deduros, Demiano Popovici bei dar kelių iškritusių pagrindinių žaidėjų.

Nepaisant to, „Be1 NFA“ pirmieji atidarė įvarčių sąskaitą, kai Deitonas Vinckus 13 min. „uždarė“ skersą perdavimą. Svečiai atsakė Husseino Mehassebo tiksliu spyriu 34 min. Tai buvo jau trečiasis milžino iš Egipto įvartis per septynerias rungtynes Lietuvoje. Beje, vienas jų krito LFF taurės turnyre į A lygos lyderio „Panevėžio“ vartus. 198 cm ūgio egiptietis, mūsų šalyje praleidęs vos daugiau nei mėnesį, įrodinėja, jog ne veltui visą paauglystę futbolo paslapčių mokėsi žinomuose Škotijos klubuose – „Rangers“ ir „Motherwell“.

„Žinant kiek daug turėjome netekčių ir kad buvome pralaimėję tris mačus iš eilės, taškas su „Neptūnu“ yra neblogas rezultatas“, – pripažino „Be1 NFA“ vairininkas Pablo Riosas Freire.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS