Neįgaliesiems

12 turo apžvalga: Įsisiautėję panėvežiečiai ir sunkios dienos vilniečiams

Dvyliktajame lygos ture pagaliau įvyko tai, ko siekė nemažai komandų anksčiau – nutraukta „Vilniaus Vyčio” serija be pralaimėjimų. Itin efektingai ir negailestingai tą padarė jaunieji panevėžiečiai.

 

Be abejo, tai buvo netikėčiausias turo, beje, labai nesėkmingo Vilniaus komandoms, rezultatas. Daugiau didelių staigmenų neužfiksuota, o komandos jau – finišo tiesiojoje. Kitą savaitgalį paaiškės, kas tęs kovą pirmajame aštuonetuke, o kas – antrajame šešetuke. Nežinomųjų nedaug, bet vis tik yra.

Penktadienis, 08.21, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 152 žiūrovai.
Kėdainių „Nevėžis” – „Kauno Žalgiris” B 3:1 (2:0).
Teisėjai: R. Adžgauskas, U. Šmitaitė, D. Norkus.
Įvarčiai: D. Gražys 17‘, E. Kugys 36‘, O. Bobeliuk 67‘ – D. Vitkus 81‘.

Šeimininkai nuo pat pradžių leido suprasti, kad juokauti neketina ir pirmoje rungtynių pusėje svečių vartus užgriuvo „Nevėžio“ atakų škvalas. „Kauno Žalgirio“ B komandos vartininkas ir gynyba darbavosi iš peties, o du praleisti įvarčiai ir pašalintas žaidėjas – toli gražu dar ne pats blogiausias pirmųjų 45 minučių variantas svečiams, progų šeimininkai susikūrė dar ne vieną.

Iš esmės rungtynių baigtis buvo nulemta. Antrame kėlinyje šeimininkai įmušė dar kartą, atliko nemažai keitimų ir kiek „atleido vadžias“. Kauniečiai irgi pradėjo žaisti aktyviau, po pertraukos gerai į žaidimą įsijungė labiau patyrę komandos nariai, tad aštrūs momentai pradėjo kilti ir prie kėdainiečių vartų. Domanto Vitkaus įvartis svečiams kiek pagerino nuotaiką, bet tik tiek. „Nevėžis“ šiuo metu paprasčiausiai geresnė komanda, o ir tradicijos mušti gražius įvarčius Kėdainių reprezentantai nepažeidė – pirmąjį iš jų Deividas Gražys pasiekė smūgiu per save.

Penktadienis, 08.21, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 450 žiūrovų.
„Jonava” – Vilniaus BFA 3:1 (1:0).
Teisėjai: U. Veprauskas, V. Snarskis, D. Švėgžda.
Įvarčiai: B. Petrescu 13‘, L. Stonkus 50‘ ir 90+1‘ – A. Skuratovič 71‘(11m).

Kaimyninėje Jonavoje galutinis rezultatas užfiksuotas irgi toks pat, tačiau šeimininkų pergalė nebuvo itin užtikrinta ir lengva. Nepaisant ankstyvo įvarčio, šeimininkams gan ilgai nepavyko padidinti persvaros, o po antro kėlinio viduryje svečių realizuoto baudinio, įtampa laikėsi iki pat rungtynių pabaigos, kai galų gale Laurynas Stonkus jau per pridėtą rungtynių laiką išsklaidė visas šeimininkų abejones. Pirmą įvartį gindamas jonaviečių spalvas pelnė legionierius iš Rumunijos Bogdanas Petrescu, bet žaidime „Jonava“ turi dar kur tobulėti. Šiokia tokia reabilitacija po skaudaus niukso Trakuose įvyko, bet paskutiniame ture laukia išvyka pas įsibėgėjusį „Panevėžį“ B, ten kova laukia rimta.

Vilniaus BFA liko be taškų, tačiau šį kartą bent jau išvengė sutriuškinimo, tai galėtų būti nedidelė paguoda svečiams. Paskutinio rato turo rungtynėse vilniečiai priims „Miniją“. Kaip bežiūrėsi, tas susitikimas – viena geriausių galimybių pradėti taškų rinkimą.

Penktadienis, 08.21, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 500 žiūrovų.
FA „Šiauliai” – Mažeikių „Atmosfera” 5:1 (1:0).
Teisėjai: M. Jackus, A. Alūzas, R. Petrauskas.
Įvarčiai: V. Viktoravičius 4‘, J. Petravičius 54‘, S. Amirzian 59‘, D. Kubilinskas 86‘, M. Baziulis 90+1‘ – D.Keršis 66‘.

Rungtynių Šiauliuose rezultatas turbūt gan tiksliai apibūdino veiksmą, kurį žiūrovai pamatė. Jau rungtynių pradžioje pasiektas įvartis leido šeimininkams žaisti ramiau, rengti vieną po kitos aštrias atakas, kurios ankščiau ar vėliau turėjo atsispindėti švieslentėje. Pirmame kėlinyje svečiai dar laikėsi, kai kada gelbėjo sėkmė arba vartininko žaidimas, tačiau antrojo pradžioje rungtynių likimas jau buvo nulemtas. Mažeikiškiai po kontratakos savo „garbės įvartį“ įmušė, bet rungtynių pabaigoje pavargę praleido dar du įvarčius. Prieš rungtynes prognozavome, kad „Atmosfera“ Šiauliuose gali pasipriešinti šeimininkams, bet greitai praleistas įvartis svečiams sumaišė kortas, o bent jau su tokiais varžovais kaip „Šiauliai“ žaisti sėkmingai pirmu numeriu mažeikiškiai šiai dienai negali.

Šeimininkai sutvirtino savo pozicijas, o sėkmingai sužaidus sekančio turo rungtynes Vilniuje galima būtų priartėti ir prie aukštesnio ešelono lygos ekipų.

Šeštadienis, 08.22, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 120 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen” – Vilniaus „Žalgiris” B 2:1 (2:0).
Teisėjai: J. Valatka, E. Bučinskas, L. Skladaitytė.
Įvarčiai: U. Lekečinskas 16‘, R. Lipnevičius 32‘ – M. Mikulėnas 55‘.

Sėkmingai rungtynes sužaidę kauniečiai būtų gerokai sutvirtinę savo pozicijas lentelėje, tad motyvacijos šeimininkams netrūko. O kokie sunkiai sustabdomi gali būti vieni iš pirmenybių lyderių „Žalgiris“ B galėjo įsitikinti savo kailiu. Pirmame kėlinyje šeimininkai buvo greiti, agresyvūs ir visiškai kontroliavo situaciją aikštėje, o du įmušti įvarčiai tik pabrėžė kauniečių pranašumą. Artūras Ramoška po rungtynių net prisipažino, kad per pertrauką nelabai ką turėjo ir koreguoti komandos žaidime – gana retas atvejis trenerio darbe.

Visgi, antra rungtynių dalis atnešė šeimininkams įtampos. Atsitokėję svečiai surengė pavojingų išpuolių, o atsakomasis įvartis po kampinio gana greitai po pertraukos gražino intrigą susitikime. Nors kauniečiai momentų sukūrė daugiau, paversti įvarčiais ir vėl kiek nuraminti trenerių štabą nepavyko. Rungtynių pabaiga buvo gana nervinga, tačiau pagrindinį tikslą šeimininkai įvykdė – iškovoti trys taškai leido „Hegelmann Litauen“ ir toliau likti Pirmos lygos lyderiais.

Vilniečius verta pagirti, jog po gana nesėkmingo pirmo kėlinio, kai atakuojantis žaidimas „nesiklijavo“, komanda nesubyrėjo, o po pertraukos galėjome įvertinti ir pamatyti kitą „Žalgirio“ B veidą. Taškų šį kartą parvežti iš Kauno nepavyko, bet naudingų pamokų bei patirties gauta nemažai.

Šeštadienis, 08.22, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.
„Vilniaus Vytis” –  „Panevėžys” B 0:6 (0:3).
Teisėjai: J. Paškovskij, B. Kikutis, I. Kaprašovas.
Įvarčiai: E. Abramavičius 9‘, 24‘, 50‘ ir 70‘, K. Amemiya 30‘, F. Steponavičius 83‘.

Visos gražios istorijos turi savas pabaigas. Šeštadienį Vilniuje baigėsi dar viena – daugiau nei metus besitęsusi „Vilniaus Vyčio“ rungtynių be pralaimėjimų virtinė Pirmoje lygoje. Nors pretendentų nutraukti šią seriją netrūko ir anksčiau, simboliška, kad tai padaryti pavyko jaunai bei nemažai simpatijų savo drąsiu žaidimu pelniusiai „Panevėžio“ B ekipai. Pasistiprinę keliais pagrindinės ekipos žaidėjais panevėžiečiai laimėjo ne bet kaip, o ryškiai dominuodami aikštėje bei pelnydami net šešis įvarčius antrose rungtynėse iš eilės!

Tikru vilniečių duobkasiu tapo Eimantas Abramavičius, pasižymėjęs 4 įvarčiais. Įdomi detalė, kad susitikdami su lygoje rungtyniaujančiomis  Vilniaus ekipomis panevėžiečiai neprarado nei taško, iškovoję keturias pergales, o ir įvarčių santykis tuose susitikimuose daugiau nei įspūdingas (17:1). Tokie rezultatai gali vilniečiams įvaryti ir savotišką „Panevėžio kompleksą“.

„Vilniaus Vyčio“ ekipos nuotaiką dar labiau pablogino ir rimta C. T. Tchambos trauma, o po rungtynių nesulaukėme ir vyr. trenerio komentarų. Įvairiausių gandų apie komandą netrūksta, o problemų šleifas velkasi ne vienerius metus –  nuo to, beje, ta nepralaimėtų rungtynių serija tampa dar vertingesne.

Šeštadienis, 08.22, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 250 žiūrovų.
Kretingos „Minija” –  Vilniaus „Riteriai” B 4:0 (0:0).
Teisėjai: V. Vasiliauskas, T. Domarkas, A. Dievinas.
Įvarčiai: S. Juška 49‘, G. Bezzera 77‘, A. Pipiras 87‘, J. Da Silva 90+1‘.

Apskritai, visas 12 turas Vilniaus komandoms buvo nesėkmingas – patirti 4 pralaimėjimai, nepavyko šios dalios išvengti ir „Riteriams“ B. Iš tolimos kelionės į pajūrį vilniečiai grįžo su praleistų 4 įvarčių kraičiu, nors savų galimybių turėjo ir svečiai. Jų gretose rungtyniavo ir ne vienas jaunas žaidėjas, tad „Minijos“ pergalė galbūt ir nelabai stebina. Tiesa, po pirmo kėlinio stambaus rezultato tikėtis buvo sunku. Tris įvarčius šeimininkai įmušė per paskutines 15 minučių, kuomet svečių jėgos buvo jau gerokai išsekę.

„Minijos“ pergalė šeimininkams atnešė moralinį pasitenkinimą ir leido aplenkti Mažeikių „Atmosferą“ lentelėje. Tuo tarpu „Riteriai“ B gerokai sukomplikavo savo situaciją kovojant dėl vietos aštuonetuke.

Sekmadienis, 08.23, 17:00, Alytaus miesto stadionas, 516 žiūrovų.
Alytaus „Dainava” –  Telšių „Džiugas” 0:1 (0:0).
Teisėjai: M. Jackus, D. Klimas, A. Stepanovas.
Įvartis: A. Lipskis 49‘.

Iš rungtynių Alytuje buvo tikimąsi nemažai, o „Dainavos“ sirgaliai vylėsi, jog pagaliau komanda padovanos taip ilgai lauktą pergalę. Deja, naujojo alytiškių komandos stratego debiutas nebuvo sėkmingas. Atkaklių bei įdomių rungtynių baigtį lėmė epizodas antro kėlinio pradžioje, kai galingą Roko Stanulevičiaus smūgį atrėmusiam šeimininkų vartininkui padėti nesuskubo gynėjai, o Andrius Lipskis atšokusį kamuolį pasiuntė į vartus. Gana greitai alytiškiai turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau neišnaudojo 11 m baudinio, Martyno Vasiliausko smūgį atrėmė Marius Paukštė.

„Džiugas“ išlaikė persvarą, nelengvoje dvikovoje įrodęs savo pretenzijų į dar vieną pirmenybių nugalėtojo titulą pagrįstumą. Telšiškiai susilygino taškais su „Hegelmann Litauen“, o paskutinėse I rato rungtynėse laukia dvikova su „Vilniaus Vyčiu“, esančiu taip pat netoliese. Visgi, pademonstruotas Alytuje žaidimas turėtų nuteikti optimistiškai „Džiugo“ sirgalius.

„Dainava“ dar kartą suklupo, o likusios dvejos rungtynės su dukterinėmis A lygos komandomis irgi žada būti nelengvos. Nepasiekus pergalių, rizika atsidurti už aštuonetuko ribų išauga.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS