Neįgaliesiems

13-asis Optibet Pirmos lygos turas: paparčio žiedą nuskynė ir autsaideriai

Beveik 30 laipsnių karštis 13-ajame ture svilino kaitriai tarsi Joninių laužai. Tačiau „Optibet Pirma lyga“ dalyvių ryžto šie išbandymai neištirpdė. Šventinis savaitgalis labiausiai nusisekė lyderių grupei bei buvusiems pirmenybių autsaideriams iš Panevėžio.

Paplūdimys. „Tokiu oru žmonės galėjo ramiai sau gulėti paplūdimyje, bet susirinko pažiūrėti mūsų rungtynių. Smagu, kad jų nenuvylėme“, – džiaugėsi Klaipėdos „Neptūno“ vairininkas Valdas Trakys.

Jo auklėtiniams svarbią pergalę 2:1 prieš Vilniaus „Riterių“ B kolektyvą garantavo nuo atsarginių suolo pakilusio Arno Spyčiaus tikslus smūgis jau 93-ąją minutę. Savo aikštėje žaidę klaipėdiečiai ilgą laiką turėjo vytis varžovus, kai 28 min. Ernestas Zdanovičius išvedė svečius į priekį. Po emocingo pokalbio rūbinėje „Neptūnas“ greit išlygino rezultatą, o pabaigoje surengė tikrą vilniečių vartų šturmą.

„Ne pirmą kartą šį sezoną vyrai parodė kovingumą. Pabaigoje rizikavome, pakeitėme gynėją atakuojančiu žaidėju, ir ši rizika pasiteisino“, – konstatavo V. Trakys.

Pergalė „Neptūnui“ su 29 taškais leido išsaugoti antrąją vietą bei toliau kvėpuoti į nugarą turnyro lyderiui Kėdainių „Nevėžiui“. Kėdainiečiai 13-ajame ture išvengė įtampos akistatoje su „Šiaulių“ dubleriais, abu įvarčius įmušdami kėlinių pradžioje. Įspūdingą formos šuolį demonstruojantis „Nevėžis“ laimėjo jau šeštas rungtynes iš eilės ir nuo gegužės 13 d. neprarado nė taško.

Stilius. Gali būti, kad lyderių serija susvyruos jau artimiausiame ture, kuriame jų laukia išvyka į triukšmingąjį Alytų. Savo sirgalių aktyviai palaikoma „Dainava“ visuose sezono namų mačuose muša bent po du įvarčius. Praėjusį savaitgalį dzūkai savo vidurkį išlaikė ir išvykoje. Jų puolimo jėgą savo kailiu pajuto „Marijampolė City“ vyrai, tiesa, prie to prisidėję ir patys. Ukrainietis Kirilas Silichas 18-ąją min. pelnė jam pirmuoju tapusį sezono įvartį, o 89-ąją min. kamuolį į savo vartus nukreipė marijampolietis Paulius Kuconis.

„Žinant, kad susitikome su tiesioginiais konkurentais, privalėjome sužaisti racionaliai. Vengėme atviro žaidimo, spaudimo varžovų aikštės pusėje, susitelkdami į gynybą ir retų momentų realizavimą“, – pasiteisinusį planą išdėstė „Dainavos“ vairininkas Sergejus Kuznecovas.

„Dainava“ su 27 taškais dalinasi 3-4 vietomis su Kauno „Be1 NFA“ klubu. Ispano Pablo Rioso Freire treniruojami kauniečiai propaguoja radikaliai kitokį žaidimo stilių nei dzūkai. NFA vaikinai muša kur kas rečiau ir pagal pelnytus įvarčius (18) užima vos 9-10 vietas. Tačiau jų gynyba yra geriausia lygoje (7 įvarčiai). „Sausus“ vartus „Be1 NFA“ išsaugojo ir 13-ajame ture, o bendraamžiams iš Vilniaus „Žalgirio“ B atseikėjo net tris įvarčius – 3:0. Tiesa, svečiams pagelbėjo vilniečių legionierius iš Kazachstano Dinmuchammedas Kashkenas, antrojo kėlinio pradžioje per 5 min. gavęs dvi geltonas korteles ir palikęs aikštę.

Prarovė. Tas saldus žodis „pergalė“! Sekmadienį jis pagaliau nuskambėjo iš „Panevėžio“ B jaunuolių lūpų. Panevėžiečiai iki akistatos namuose su „Garliavos“ vyrais buvo likę vienintele Pirmos lygos komanda, nepatyrusia laimėjimo džiaugsmo. Tačiau daugiau nei tris mėnesius trukusi sausra baigėsi tikra įvarčių liūtimi. Net penki rezultatyvūs kirčiai aukštaičiams garantavo pirmąją sezono pergalę (5:2) ir leido pabėgti iš paskutinės turnyro lentelės vietos.

Iškart trimis laipteliais aukštyn pakilusio „Panevėžio“ B sąskaitoje – 8 taškai. Tiek pat yra ir 14-oje vietoje tūnančios „Garliavos“ kraityje. Po šių rokiruočių dugne su 6 taškais atsidūrė Mažeikių „Atmosfera“, savo stadione 0:1 nusileidusi Vilniaus BFA talentams (17 taškų, 8-oji vieta). Pozicija aukščiau su 7 taškais bei maču atsargoje lieka Kretingos „Minija“, Žemaitijos derbyje 0:3 kapituliavusi prieš Plungės „Babrungą“ (19 taškų, 7 vieta). Nuo autsaiderių grupės su 15 taškų atsiplėšė ten ilgai vilkęsis Panevėžio „Ekranas“, net 4:0 nokautavęs Gargždų „Bangos“ dublerius.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS