Neįgaliesiems

15 turas: sunki diena lyderiams

Paskutinis LFF Pirmos lygos pirmo rato turas lyderiams tapo tikru išbandymu. Tik Telšių „Džiugas“ gana užtikrintai įsirašė eilinę pergalę į savo sąskaitą. Tuo tarpu kiti du lyderių trejeto nariai patyrė pralaimėjimus.

Jurgitos Riekašienės/FK Banga nuotr.

Ką gi, galima teigti, kad intriga Pirmoje lygoje toli gražu nėra mirusi, o dar keli panašūs turai ją gerokai sustiprintų.

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Pakruojo miesto stadionas, 70 žiūrovų.
„Pakruojis” – „Vilnius“ 2:3 (1:1)
Teisėjai: J.Mačikunytė (Šiauliai), A.Stepanovas (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai).
Įvarčiai: M.Pyrohovas 26‘ ir 51‘ (11m) – I.Kružikas 28‘, 76‘ ir 78‘.

Rungtynės Pakruojyje vyko permainingai ir įdomiai. Du kartus pirmavę šeimininkai turėtos persvaros neišlaikė. „Vilnius“ ne pirmą kartą šiame sezone pademonstravo kovingumą bei charakterį, o Ignas Kružikas po pelnyto „hatricko“ jau „lipa ant kulnų“ Algimantui Bačanskiui rezultatyviausių lygos žaidėjų rikiuotėje. Puikus pirmo rato finišas leidžia vilniečiams optimistiškai žiūrėti į ateitį, komanda padidino atstumą nuo artimiausių persekiotojų, o galimybės kilti aukščiau – irgi neblogos.

„Pakruojis“ gal pasiguosti tuo, kad šį kartą išvengta sutriuškinimo. Kiek didesnis žaidėjų pasirinkimas leido „išlikti“ rungtynėse iki pat jų pabaigos. Du įvarčius pelnė rezultatyviausias komandos žaidėjas Maksimas Pyrohovas, tačiau ir jo, ir likusių komandos draugų pastangos iškovoti bent tašką buvo bergždžios.

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Mažeikių miesto stadionas, 150 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – Vilniaus „Riteriai B” 3:2 (3:0)
Teisėjai: L.Jonušis (Klaipėda), M.Starkus (Palanga), E.Kemėža (Klaipėda)
Įvarčiai: G.Skrodenis 7‘, E.Razulis 33‘, G.Gineitis 38‘ – L.Jakavičius 82‘, G.Domkus 84‘.

Pagaliau šventė atėjo ir į Mažeikių  „Atmosferos“ kiemą! Šeimininkai labai galingai pradėjo rungtynes ir dominavo pirmajame kėlinyje. Mažeikiškiai persvarą įtvirtino trimis įvarčiais be atsako. Gana simboliška, kad įvarčiais pasižymėjo ir vyriausias ir jauniausias „Atmosferos“ žaidėjai. Beje, Gvidui Gineičiui tai- jau trečiasis tikslus smūgis šių metų pirmenybėse ir jis- kol kas rezultatyviausias savo komandoje.

Nepaisant solidžios persvaros, rungtynių pabaigoje šeimininkams teko gerokai pasijaudinti. Svečiai per 2 minutes skirtumą sumažino iki minimalaus, visgi išlyginti rezultato nesugebėjo. Mažeikiuose „Riterių“ gretose debiutavo neseniai klubą papildęs D.Barauskas, bet taškų iškovoti tai nepadėjo.

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.
„Jonava” – Kėdainių „Nevėžis” 5:2 (3:2)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas, V.Šimkus (Kaunas), V.Kazlauskas (Kaunas).
Įvarčiai: L.Stonkus 28‘ ir 57‘, K.Gulijevas 42‘, A.Rocys 44‘, J.Ulberkis 62‘ – R.Lipnevičius 23‘, E.Kugys 31‘.

Sirgaliai, atėję trečiadienio pavakarę į Jonavos stadioną, pamatė turbūt kol kas efektingiausią šeimininkų pergalę šiame Pirmos lygos sezone. Juolab, kad susitikimas klostėsi šeimininkams nelengvai – pirmame kėlinyje „Nevėžis“ įrodinėjo, kodėl jie yra tarp turnyro lyderių, du kartus buvo  išsiveržęs į priekį. Tačiau rungtynių persilaužimo tašku tapo paskutinės pirmo kėlinio minutės. Kamrano Gulijevo ir Artūro Rocio įvarčiai kardinaliai pakeitė komandų situaciją. Po pertraukos kėdainiečiai buvo priversti rizikuoti,   

eiti priekin, tačiau aikštės šeimininkai ne tik sėkmingai gynėsi, bet ir aštriai, o svarbiausiai – efektyviai kontratakavo. Lauryno Stonkaus ir Jono Ulberkio įvarčiai antro kėlinio pradžioje ne tik nubraukė svečių viltis ką nors pakeisti rungtynėse, bet ir pavertė rezultatą stambiu.

Pergalė leido „Jonavai“ priartėti prie kaimynų, o jeigu Eisvino Utyros auklėtiniai sėkmingai sužais sekančias rungtynes, atstumas iki „Nevėžio“ sumažės iki 3 taškų.

Trečiadienis, 07.03, 18:30, Vilnius, LFF stadionas, 50 žiūrovų.
Vilniaus „Žalgiris B” – Telšių „Džiugas” 0:3 (0:2)
Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), V.Snarskis (Kauno r.), S.Juočiūnas (Kaunas).
Įvarčiai: A.Leonardo 31‘, S.Rakauskas 32‘, A. Lipskis 56‘(11m).

Telšių komanda – vienintelė iš lyderių, kuri šiame ture savo uždavinius išsprendė pakankamai ramiai ir užtikrintai. Svečiai nuo pirmųjų minučių leido suprasti, ko atvažiavo į sostinę. Kėlinio viduryje šie siekiai pavirto į įvarčius. Užteko dviejų minučių tam , kad rungtynių likimas būtų nulemtas. Pirmąjį savo įvartį sezone pelnė naudingai žaidžiantis Leonardo, na o antrame kėlinyje atėjo ir rezultatyviausio „Džiugo“ žaidėjo Andriaus Lipskio eilė. Tiksliu smūgiu nuo 11 metrų žymos Andrius pelnė jau 10-ą įvartį pirmenybėse. Pasinaudoję konkurentų kluptelėjimais telšiškiai tapo turnyro lyderiais, o šeštadienį jų laukia nelengvas išbandymas Kupiškyje.

„Žalgiris B“ kalnų šiose rungtynėse nenuvertė, belieka tikėtis jog rungtynės su patyrusia „Džiugo“ ekipa – dar viena pamoka, patirtis, galbūt – savotiška investicija į jaunų futbolininkų ateitį.

Trečiadienis, 07.03, 18:30, Šiaulių miesto stadionas, 280 žiūrovų.
Teisėjai: V.Vasiliauskas (Telšiai), I.Ramanauskienė (Vilnius), A.Alūza (Šiauliai)
FA„Šiauliai“ – „Vilniaus Vytis” 1:0 (0:0)
Įvartis: D. Jankauskas 84‘.

Rungtynės Šiauliuose galėjo priminti panašaus pajėgumo imtynininkų dvikovą- kuomet varžovai gerai žino vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses, be reikalo nerizikuoja ir stengiasi pasinaudoti bent menkiausia varžovo klaida. Šįkart tai padarė aikštės šeimininkai. Dariaus Jankausko tikslus smūgis rungtynių pabaigoje užtikrino dar vieną šiauliečių pergalę. Renato Vestarto auklėtiniai sėkmingai įveikinėja gan sudėtingą rungtynių maratoną, kurį užbaigs sekmadienio išvyka į Alytų. Jėgų šie susitikimai kainuoja daug, daugumoje jų vyksta atkakli kova, tad šiauliečius gelbsti netrumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Aišku, jaunimui neretai pritrūksta meistriškumo ar šaltesnių nervų, bet tam ir skirtas šis savotiškas „išbandymų poligonas“. Tad kol kas už pirmą sezono pusę „Šiauliams“ rašytume gerą pažymį.

„Vilniaus Vytis“ vėl pralaimėjo rungtynes, kuriose ženkliai nenusileido varžovams. Tai ne pirmas ir ne antras kartas šiame sezone. Atrodytų, vilniečiams kartais trūksta labai nedaug, bet tas „nedaug“ ir lemia vietą turnyrinės lentelės viduryje. Vilniečiai savaitgalį nežais, tad turi laiko atsikvėpti pergrupuoti jėgas ir .. gal po mėnesio pamatysime kitą „Vilniaus Vyčio“ veidą ?!

Trečiadienis, 07.03, 19:00, Gargždų miesto stadionas, 700 žiūrovų.
Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), T.Domarkas (Klaipėda), O.Pliuškys (Klaipėdos r.).
Gargždų „Banga” – Alytaus „Dainava” 0:1 (0:1)
Įvartis: C. L. Balanta 33‘.

Dar vienos rungtynės, kurių likimą nulėmė vienintelis tikslus smūgis. Dideliam šeimininkų apmaudui jį atliko Alytaus komandos „atakų smaigalio“ funkciją sėkmingai atliekantis Jose Luisas Balanta. Gausiai stadione susirinkę žiūrovai daugiau įvarčių neišvydo, o po rungtynių progą pašėlti gavo „Dzūkų tankai“.

„Dainava“ dar kartą įrodė galinti sėkmingai žaisti su bet kuo išvykose, o namuose prarasti taškai lemia dabartinę alytiškių vietą lentelėje. Dabar „Dainavos“ laukia ilga rungtynių serija namuose, tai net nežinome, ar tai gera žinia Alytaus futbolo sirgaliams, ar nelabai :).

Kad rungtynės buvo karštos, byloja ir statistikos protokolas – 11 geltonų kortelių ( 7 – „Bangos“ sąskaitoje, 4 –„Dainavos“). Ne visai įprasti skaičiai, liudijantys, kad aistrų ir nepasitenkinimo aikštėje ir šalia jos buvo daug.

Trečiadienis, 07.03, 19:30, Kretingos miesto stadionas.
Kretingos „Minija” – Kauno  „Hegelmann Litauen” 0:0
Teisėjai: D.Rumšas (Palanga), A.Šeškus (Palanga), G.Arakelianas (Palanga).

Vienintelės turo rungtynės, kurios pasibaigė be įvarčių vyko Kretingoje. Komandų kovingumu nenusivylę žiūrovai gal kiek pasigedo aštresnių veiksmų baigiamosiose atakų stadijose. Aštrių momentų buvo nedaug, tad lygiosios- gal ir teisingas susitikimo rezultatas. Šeimininkų gretose išvydome ir naujų veidų – vartus gynė E.Grudys, debiutavo vidurio gynėjas iš Kamerūno Rubenas Yebga. Tai tarsi ir sako, kad Kretingos ekipos vadovybė ieško būdų sustiprinti „Minijos“ žaidimą. Gera žinia kretingiškiams – kad savo vartus pavyko išlaikyti „sausus“ (trečią kartą sezone).

Kauniečiams gal kiek stigo šviežumo po daug fizinių jėgų pareikalavusių rungtynių prieš „Žalgirį B“. Susitikimo pabaigoje svečiai galėjo ir nubausti šeimininkus, bet apskritai taškas tokiose rungtynėse- ne pats blogiausias variantas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS