16 turas: antrų kėlinių „šou“

Šeštadienį ir sekmadienį sužaistas šešiolikto Pirmos lygos turo rungtynes sieja vienas įdomus faktas. Visi įvarčiai (o jų įmušta ne taip ir mažai – 18) buvo pelnyti antruose kėliniuose!

Jurgitos Riekašienės/FK Banga nuotr.

Tarsi susitarusios, komandos atidėdavo santykių aiškinimąsi į antruosius kėlinius, o juose jau buvo visko – ir gražių įvarčių, ir apmaudžių klaidų, ir raudonų kortelių.

Šeštadienis, 07.06, 14:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.
„Jonava” – Mažeikių „Atmosfera” 4:2 (0:0)
Teisėjai: D. Petraška (Ukmergė), V. Skipitienė (Vilnius), A. Kartašovas (Ukmergė).
Įvarčiai: P. Osauskas 55‘, D. Raudonius 73‘(11m), L. Stonkus 80‘, L. Pangonis 90+1‘ – E. Razulis 61‘, G. Skrodenis 69‘.

„Jonavai“ rungtynės prieš Mažeikių komandą baigėsi sėkmingai, tačiau tai nebuvo lengvas ir nerūpestingas pasivaikščiojimas. Įvarčių sąskaitą rungtynėse atidarė Paulius Osauskas, bet dviems smūgiais atsakę svečiai netikėtai išsiveržė į priekį. Jonavoje susirinkusių sirgalių laimei, gana greitai pusiausvyrą atstatė 11 m baudinį realizavęs Džiugas Raudonius. Rungtynių pabaigoje savo svarų žodį tarė ir komandos kapitonas Laurynas Stonkus.Paskutinėmis rungtynių minutėms svečiai liko mažumoje, o galutinį tašką susitikime padėjo šeimininkų gretose debiutavęs Lukas Pangonis.

Nepaisant pralaimėjimo, nemažą pozityvo ir vilties dozę savo gerbėjams suteikusi „Atmosfera“ antroje pirmenybių pusėje koją pakišti gali ne vienam varžovui.

Tuo tarpu prieš optimistine nata pirmąją sezono dalį baigusią „Jonavą“ atsiveria visai nebloga perspektyva pakovoti ir dėl aukštesnės, nei dabar esama, vietos.

Šeštadienis, 07.06, 14:00, Pakruojo miesto stadionas, 140 žiūrovų.
„Pakruojis” – Gargždų „Banga” 0:1 (0:0)
Teisėjai: Š. Tamulynas (Kaunas), U. Šmitaitė (Kaunas), J. Valatka (Alytus).
Įvartis: D. Padaigis 77‘.

Nelengvai pastarosios trejos rungtynės klostosi Gargždų „Bangai“. Visos jos baigėsi vienodais minimaliais rezultatais, liudijančiais , kad prieš lyderius kovojama iš visų jėgų. Netapo išimtimi ir rungtynės Pakruojyje, kur vietos futbolininkai sukėlė vieniems iš lyderių nemažai sunkumų. Įtakos futbolininkų veiksmams turėjo ir nemažas vėjas, ir aikštės kokybė. Visgi, laiminga svečiams tapo 77-ji minutė, kuomet Deividas Padaigis įspūdingu tolimu smūgiu kamuolį pasiuntęs į viršutinį vartų kampą nepaliko jokių šansų „Pakruojo“ vartus gynusiam Šarūnui Kazlauskui.

Jėgų ir galimybių pakeisti rezultatą šeimininkai jau neturėjo. Dar viena „darbinė“ gargždiškių pergalė leido jiems taškais susilyginti su Telšių „Džiugu“. Tad po pertraukos vėl išvysime lyderių lenktynes praktiškai iš tų pačių startinių pozicijų. O gal į jas įsiterps dar vienas ar keli dalyviai ?!

„Pakruojis” šiose rungtynėse liko be taškų, bet įrodė, jog tinkamai nusiteikusi , komanda gali mesti iššūkį bet kuriai ekipai. Patirties ir meistriškumo tam tikrai užtenka. Lauksime panašaus kovingumo iš šios komandos po pertraukos.

Šeštadienis, 07.06, 17:00, Kupiškio miesto stadionas, 150 žiūrovų.
„Kupiškis” – Telšių „Džiugas” 1:1 (0:0)
Teisėjai: M. Pomeckis (Panevėžys), M. Tubis (Panevėžys), M. Ličkus (Panevėžys).
Įvarčiai: E. Stankevičius 53‘ – T. Rapalavičius 83‘.

Kupiškyje sulaukėme dar vieno „trilerio“ – turnyro lyderiai neteko dviejų taškų, nors galėjo grįžti ir visai tuščiomis. Maža to, rungtynes telšiškiai baigė be pašalinto Sirmanto Rakausko ir vyriausiojo trenerio Mariaus Šlutos, kuriam taip pat mačo arbitras „uždegė raudoną šviesą“. Kupinos aistrų ir emocijų rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis, po kurių „Džiugas“ išsilaikė lentelės viršuje, o „Kupiškis“ gana komfortabiliai jaučiasi lentelės viduryje. Verta pažymėti, kad šeimininkų gretose vėl „prabilo“ rezultatyviausias komandos žaidėjas Edgaras Stankevičius. Taip pat atkreiptume dėmesį, jog kupiškėnai sezono viduryje pasipildo naujais žaidėjais (šį kartą komandoje debiutavo Andrejs Peprepliotkins), pertraukos metu planuojami kontroliniai susitikimai. Labai gali būti, kad šiuo metu matome toli gražu ne galutinę „Kupiškio“ ekipos versiją ir komandos ambicijos antroje pirmenybių pusėje bus dar didesnės.

„Džiugas“ sugebėjo sunkioje situacijoje atsiteisti, „nesugriuvo“. Jau minėjome, jog antrą sezono dalį komanda daugiau rungtynių žais svečiuose, tad panašių išbandymų gali netrūkti.

Sekmadienis, 07.07, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 600 žiūrovų.
Alytaus „Dainava” – FA„Šiauliai“ 2:1 (0:0)
Teisėjai: D. Šimėnas (Vilnius), K. Guobys (Vilnius), G. Eidinzonaitė (Vilnius).
Įvarčiai: R. Lazdinauskas 53‘, J.L. Balanta 89‘ – V. Viktoravičius 52‘.

Alytaus stadione, kaip jau tampa įprasta, vėl gana gausiai susirinkę žiūrovai po rungtynių turėjo būti patenkinti. Stilingai pasipuošusio Kimo Ronningstado vadovaujama „Dainava“ rungtynių pabaigoje sugebėjo suduoti šiauliečiams lemiamą smūgį.

Apylygis pirmasis kėlinys daug aštrių momentų neatnešė, bet antro kėlinio pradžioje komandos atsigriebė. Aštriai rungtyniavęs Vaidas Viktoravičius vieną iš savo galimybių išnaudojo, bet ilgai persvara svečiai nesidžiaugė – nesusikalbėjimas tarp gynėjo ir vartininko suteikė progą Rokui Lazdinauskui rezultatą išlyginti beveik tuojau pat. „Dainava“ ilgiau kontroliavo kamuolį, bet svečiai  rasdavo progų ir savo gana aštrioms kontratakoms, kelis kartus privertę padirbėti ir alytiškių vartus gynusį Airidą Mickevičių. Jo kolega kitoje aikštės pusėje irgi nenuobodžiavo, bet buvo bejėgis prieš dar vieną rezultatyviojo C.L. Balantos smūgį. Lemiamą įvartį šventė visi – ir stadiono sirgaliai, ir alytiškių komanda, ir Kimas Ronnigstadas, nepaisant elegantiškos aprangos, pademonstravęs gerus sprinterio sugebėjimus

bei įsijungęs į bendrą džiaugsmo šokį prie „Dzūkų tankų“ tribūnos.

Įdomiausi rungtynių momentai:

Trenerių komentarai:

Sekmadienis, 07.07, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 150 žiūrovų.
„Vilnius“ – Kauno  „Hegelmann Litauen” 0:2 (0:0)
Teisėjai: G. Macevičius (Vilnius), E. Korotkovas (Vilnius), J. Guobys (Vilnius)
Įvarčiai: B. Olencevičius 59‘, D. Liaudanskis 77‘.

Kauno „Hegelmann Litauen“ šį sezoną neatidavė nei vieno taško „Vilniaus“ ekipai, bet rungtynės Fabijoniškių gimnazijos stadione vyko labai kovingai. Šeimininkai liko ištikimi sau, žaidė aktyviai, bet paskutinėje atakų stadijoje šį kartą tikslesni buvo svečiai. Pirmąjį įvartį svečių komandai pelnė Benas Olencevičius, dar kartą įrodęs savo svarbą ir lyderio savybes „Hegelmann Litauen“ ekipai.

Abi komandos – Pirmos lygos debiutantės, tad vertinant pirmąją sezono dalį, turbūt reikia pažymėti, kad aklimatizacija vyksta visai neblogai. Ekipų demonstruojamas žaidimas, o ir  užimamos  vietos teikia nemažai vilčių jų sirgaliams. Aišku, „užmigti ant laurų“ negalima, konkurentai – čia pat ir situacija labai greitai gali pasikeisti.

Sekmadienis, 07.07, 16:00, Trakų miesto stadionas, 50 žiūrovų.
Vilniaus „Riteriai B” –  Kretingos „Minija” 2:2 (0:0)
Teisėjai: G. Mažeika (Kaunas), V. Šimkus (Kaunas), V. Kazlauskas (Kaunas)
Įvarčiai: D. Kodz 48‘ ir 56‘ – E. Andriušis 53‘(11m), E. Drąsutis 59‘.

Valdo Trakio auklėtiniai rimtai ruošėsi rungtynėms Trakuose. Vieta lentelės apatinėje dalyje – ne tai ko norėtų kretingiškiai, tad antroje pirmenybių pusėje teks rimtai padirbėti, norint pakilti Pirmos lygos hierarchijoje. Akistata su „Riteriais B“ šį kartą apsibaigė lygiosiomis, nors svečiai du kartus buvo priversti lyginti rezultatą. Pirmą savo įvartį naujoje komandoje pelnė Ernestas Andriušis, realizavęs 11 m baudinį. Naujų veidų „Minijoje“ yra ir daugiau (gal ir dar atsiras),  tad žiūrėsime, ar tai padės ženkliai padidinti renkamų taškų kraitį.

„Riterių B“ gretose išskirtume Dominyką Kodz, sužaidusį labai sėkmingą atkarpą antro kėlinio pradžioje ir pelniusį „dublį“. Ekipoje debiutavo ir Tomas Dombrauskis, šį kartą pasižymėjęs gauta geltona kortele.