Neįgaliesiems

17-asis Optibet Pirmos lygos turas: sugrįžę po atostogų štampavo įvarčius

Po beveik mėnesį trukusių vasaros atostogų į aikštes grįžusiems „Optibet Pirma lyga“ klubams daug laiko įsibėgėti neprireikė. 17-ajame ture taškus rinko ir lyderiai, ir autsaideriai, o sirgaliams teko mokytis gausaus būrio naujokų pavardes.

Dievulis. „Galėjome praleisti patys, bet varžovas iš geros padėties nepataikė į vartus. O paskui nuostabiu baudos smūgiu laimėjome labai svarbias rungtynes“, – pirmąjį auklėtinių pasirodymą po atostogų reziumavo Darius Gvildys. Jo treniruojamas Kėdainių „Nevėžis“ per pridėtą laiką išplėšė dramatišką pergalę 1:0 prieš Kauno „Be1 NFA“ ekipą.

17-ąjį turą abi komandos pasitiko žengdamos koja kojon ir aršiai konkuruodamos dėl trečiosios pozicijos. Lygios jėgos ir šios akistatos svarba atsispindėjo rungtynių atmosferoje. Teisėjui Dovydui Švėgždai teko parodyti net tris raudonas ir septynias geltonas korteles. Namuose žaidę kėdainiečiai mėgino diktuoti savo sąlygas ir surezgė ne vieną pavojingą išpuolį.

Kauniečiai neliko skolingi – vieną geriausių progų jie susikūrė prieš pat pagrindinio laiko pabaigą, tačiau iš kelių metrų šovė virš vartų. Kėdainiečiai atsakė greita kontrataka, kurios smaigalyje atsidūręs Nika Toklikišvilis buvo pargriautas prieš pat baudos aikštelę. Prasižengęs svečių kapitonas Domas Slendzoka buvo pašalintas iš aikštės, tačiau kartu išsivedė ir jį pastūmusį kėdainiečių saugą Vakarį Skibiniauską.

Po susistumdymų ir ginčų 5-ąją pridėtą min. atlikti baudos smūgį stojo saugas Soichiro Suzuki. Japonas, tarsi tiksliu chirurgo pjūviu, iš maždaug 18 metrų pasiuntė kamuolį į patį viršutinį vartų kampą, o šis nuo skersinio nusileido tinkle.

„Dievulis buvo mūsų pusėje“, – pripažino D.Gvildys.

Pažįstamas. Kėdainiečiai su 36 taškais tik minimaliai atsilieka nuo abiejų lyderių – Klaipėdos „Neptūno“ ir Alytaus „Dainavos“, bet jau iki keturių taškų padidino atotrūkį nuo juos persekiojančių kauniečių.

„Dainava“ savo aikštėje neturėjo vargo (2:0) su Kauno rajono „Garliava“. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė 19-metis nigerietis Peteris Ademo.

„Neptūnas“ lengvai 4:1 susitvarkė su Gargždų „Bangos“ jaunimu. Tiesa, gargždiškių „jaunuolis“ Robertas Vėževičius 36-ąją min. buvo trumpam išlyginęs rezultatą (1:1), bet antrajame kėlinyje klaipėdiečiai į 36-erių veterano kirtį atsakė trimis rezultatyviais smūgiais. Šiame susitikime „Neptūno“ gretose debiutavo senas trenerio Valdo Trakio pažįstamas Brice’as Goupy. 27-erių prancūzas Lietuvoje pastarąjį sykį žaidė prieš ketverius metus. Jis talkino V.Trakio treniruotai „Palangos“ vienuolikei A lygoje. Akistatoje su „Banga“ B lietuviškas aikštes pirmą sykį išbandė ir „Neptūno“ naujokas iš Nyderlandų Colinas Odutayo. 21-erių perspektyvus kairysis saugas trejus metus meistriškumo pamokų sėmėsi Birmingemo „Aston Villa“ jaunimo komandose, bet Anglijos „Premier“ lygoje taip ir nedebiutavo.

Revanšas. Panevėžio „Ekrano“ vyrai 17-ajame ture grąžino seną skolą. Saldus revanšas 5:1 Marijampolėje su „City“ panevėžiečiams užglaistė kartėlį dėl skambaus antausio pirmajame rate. Tąsyk namuose Dariaus Maciulevičiaus auklėtiniai net penkis kartus traukė kamuolį iš tinklo po marijampoliečių smūgių. Šįkart atvykę į Suvalkiją aukštaičiai iškart ėmėsi darbo – Eimantas Abramavičius ir Edgaras Baranauskas vos įpusėjus pirmajam kėliniui paklojo pergalės pamatus. Po pertraukos individualų šou surengė Marius Zabarauskas. Po keitimo 63-ąją min. pasirodęs saugas per pusvalandį sumušė tris įvarčius ir nuskynė garsias „Pirmosios Armados“ sirgalių ovacijas.

Šeštoji pergalė iš eilės „Ekraną“ (24 taškai) pakėlė į 7-ąją poziciją, tačiau skaičiuojant pagal prarastus taškus panevėžiečiai jau beveik pavijo penktoje vietoje esantį „City“ bei lenkia šeštą lygos komandą Plungės „Babrungą“.

Pastaroji ekipa savaitgalį taip pat pasiekė revanšą Šiauliuose už nesėkmę pirmajame rate 2:3. „Babrungui“ teko rodyti žemaitišką užsispyrimą, nes jau 28-ąją min. liko be pašalinto Manto Rusio. Antrojo kėlinio pradžioje praleidus Sergejaus Amirziano išpuolį, plungiškių reikalai dar labiau komplikavosi. Vis dėlto Alessandro Pinheiro Junioras (69 min.) ir Eridanas Bagužas (75 min.) nusvėrė svarstykles – 2:1.

Kad per vasaros atostogas netinginiavo, o dirbo taisydami klaidas, įrodė buvę bei esami lygos autsaideriai. Kretingos „Minija“ išsivežė tris taškus iš pasimatymo sostinėje su „Žalgirio“ dubleriais, Mažeikių „Atmosfera“ 2:1 pamokė Vilniaus „Riterių“ jaunimą, o „Panevėžys“ B 3:2 palaužė Vilniaus BFA. Vieną įvarčių panevėžiečiams pelnė būtent iš BFA ką tik persikėlęs 18-metis puolėjas Martinas Perveinis.

XVII turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS