18-asis Optibet Pirmos lygos turas: lyderių vėliava – dzūkų rankose

Ko jau ko, o netikėtumų „Optibet Pirma lyga“ 18-ajame ture buvo į valias. Iškart dvi autsaiderių gretose žengiančios komandos nuskriaudė pirmaujančio ketverto atstovus, o lyderių vėliavą iš Klaipėdos „Neptūno“ vėl perėmė Alytaus „Dainava“.

Sensacija. Ko akys bijo, rankos padaro. Tiksliau, kojos. Šią liaudies išmintį patvirtino „Panevėžio“ dubleriai, 18-ajame ture patiesę tuo metu lygoje pirmavusį Klaipėdos „Neptūną“. Panevėžiečiai į uostamiestį atvyko būdami absoliutūs turnyro autsaideriai. Atrodytų, kokia gali būti intriga, kai 16-oji komanda susiremia su 1-ąja?

Svečiai neigti prognozes pradėjo jau 7-ąją min., kai 17-metis Aironas Trakšelis juos išvedė į priekį. Sužaidus pusvalandį Ronaldas Misiūnas įvarčiu ne tik įtvirtino pranašumą, bet ir pažymėjo savo 23-ąjį gimtadienį. Gavę trenerio pylos klaipėdiečiai sukruto ir po pertraukos rezultatą sušvelnino – 1:2. Vis dėlto jų puolimo lyderio Arno Spyčiaus tikslaus spyrio 63-ąją min. nepakako išplėšti bent tašką, o dar porą kartų svečius išgelbėjo vartininkas bei sportinė sėkmė.

„Malonu laimėti prieš varžovą, kuris rikiuojasi lentelės viršūnėje. Aišku, turėjome keletą žaidėjų iš pagrindinės komandos, kurie mums padėjo. Tačiau mūsų jaunimas taip pat rungtyniavo naudingai“, – džiaugėsi sensaciją pateikusio „Panevėžio“ B treneris Dainius Gleveckas.

„Tai nebuvo tas Panevėžys, kuris rikiuojasi paskutinėje vietoje. Varžovai pasistiprino A lygos futbolininkais ir tai pakeitė jėgų santykį bei mūsų planus. Deja, mes ir patys darėme nemažai klaidų, neįmušėme turėdami gerų momentų, todėl galime kaltinti tik save“, – pripažino „Neptūno“ strategas Valdas Trakys.

Kaimynai. Dar vieną siurprizą ture pateikė kita lygos autsaiderė Kauno rajono „Garliava“. Garliaviškiai sugebėjo laimėti Kauno apskrities derbį prieš lyderių trejetą persekiojantį Kauno „Be1 NFA“. Per teisėjo pridėtą laiką gynėjas Tomas Rakašius nubėgo prie varžovų vartų ir smeigė pergalingą įvartį – 2:1. Prieš tai ekipos apsikeitė rezultatyviais „Garliavos“ naujoko Ernesto Mickevičiaus (45 min.) ir „Be1 NFA“ legionieriaus iš Liberijos Thomaso Neewalay (56 min.) kirčiais.

„Pirmajame kėlinyje darėme nemažai šiurkščių klaidų, tačiau komanda išliko kantri, nenuleido rankų ir po pertraukos pradėjome kontroliuoti situaciją. Džiugu, kad pabaigoje pavyko pasiekti pergalingą įvartį“, – analizavo „Garliavos“ vairininkas Vitalijus Stankevičius.

Po pergalės 14-oje vietoje tūnanti „Garliava“ galėjo šoktelėti į viršų, bet lentelės kaimynai taip pat nesnaudė. 13-oji lygos komanda Mažeikių „Atmosfera“ pratęsė „Šiaulių“ dublerių kančias.  Mažeikiškiai, kolumbiečio Juano Sandovalio Yepeso dėka, namuose triumfavo 2:1 ir su 16 taškų pavijo Kretingos „Miniją“. Kretingiškiai išvykoje 0:2 turėjo pripažinti „Marijampolės City“ pranašumą. „Šiauliai“ B, pralaimėję jau aštuntą mačą iš eilės, su 22 taškais nusileido į 9-ąją vietą.

Nokautas. 2:1 – taip pasibaigė net penki iš septynių turo mūšių. Populiariausiu turo rezultatu išsiskyrė ir Alytaus „Dainava“ bei Panevėžio „Ekranas“. Dzūkijos sostinėje palaikomi net 1 tūkst. sirgalių, šeimininkai greitai įgijo pranašumą. Iš pradžių taktinį, kai „Ekranas“ kuriozinėje situacijoje prarado vieną pagrindinių savo žaidėjų Motiejų Slivką.

Pastarasis 8-ąją min. patyrė tokį gilų nokautą, kad pateko į stadione budėjusios medikų brigados rankas. Komandos draugui stipriai išmušinėjant kamuolį, šis pataikė ir patiesė ant vejos vos už metro stovėjusį M. Slivką. Netrukus sumaištimi pasinaudojo „Dainavos“ nigerietis Chibuike Nwosu, atsidaręs savo įvarčių sąskaitą Lietuvoje. Prieš pat pertrauką Edgaras Baranauskas atsakė technišku šūviu iš toli – 1:1, bet kitas dzūkiškos nigeriečių diasporos atstovas Kazeemas Aderounmu antrojo kėlinio pradžioje nusvėrė svarstykles šeimininkų naudai.

„Dainava“ su 40, trimis taškais lenkia „Neptūną“ bei mėgaujasi perimta lyderės pozicija. Trečioje vietoje liekantis „Nevėžis“ su 36 taškais turi rungtynes atsargoje, nes kėdainiečių akistata su Vilniaus BFA buvo nukelta į rugsėjo 24-ąją. BFA vaikinai vis tiek išlaiko stipriausio sostinės klubo Pirmoje lygoje vardą. Su 23 taškais jie dviem lenkia Vilniaus „Žalgirį“ B ir keturiais Vilniaus „Riterius“ B. Šių ekipų akistatoje savaitgalį buvo stipresni žalgiriečiai – 2:1.

Į 6-ąją vietą pakilęs Plungės „Babrungas“ Gargžduose 2:0 pamokė į lentelės dugną nugrimzdusį „Bangos“ klubo jaunimą.