Neįgaliesiems

18-asis Optibet Pirmos lygos turas: viršuje – rekordinė persvara, apačioje – intriga

Panašu, kad Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkai nusprendė trumpiausiu keliu pačiupti „Optibet Pirma lyga“ nugalėtojų titulus bei kelialapį į A lygą. Tačiau 18-asis turas dar kartą parodė, jog dėl likusių turnyro vietų arši kova virs iki pat finišo.

Išgirdo. „Vaikinams pasakiau, jog šiemet vilniečiams pralaimėjome užtektinai. Ilgiau tai tęstis nebegali. Turbūt šie žodžiai užgavo jų ambicijas“, – svarstė Darius Maciulevičius.

Buvusio Lietuvos rinktinės saugo diriguojami Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai 18-ajame ture priėmė jiems puikiai pažįstamą priešininką – Vilniaus BFA. Jaunieji vilniečiai šiemet „ekraniečius“ skriaudė ir Pirmoje lygoje, ir LFF taurės turnyre. Tačiau tai buvo sezono pradžioje. Nuo to laiko Aukštaitijos komanda pagavo sėkmingą bangą ir nepralaimi jau beveik tris mėnesius. Atkaklių rungtynių su BFA baigtį nulėmė vienintelė kontrataka antrojo kėlinio pradžioje, kurios smaigalyje atsidūręs Danielis Omokhoa meistriškai suklaidino svečių gynėją ir vartininką. Tai buvo trečiasis nigeriečio įvartis per tiek pat pastarųjų turų. Jo dėka panevėžiečiai trumpam buvo šoktelėję net į 4-ąją poziciją.

Po mačo BFA ekipos vairininkas Haroldas Šidlauskas neslėpė, jog jo auklėtiniai mintys jau kurį laiką sukosi apie trečiadienį vyksiantį vieną svarbiausių egzaminų klubo istorijoje. Vilniečiai LFF taurės ketvirtfinalyje priima Lietuvos vicečempioną „Kauno Žalgirį“.

Arkliukas. Panevėžiečiai savo šuoliu džiaugėsi neilgai. Netrukus juos į 6-ąją poziciją nustūmė Kretingos „Minija“ ir Marijampolės „MML City“ klubai. Pirmieji 2:0 pranoko kaimynus iš Klaipėdos „Neptūno“, o suvalkiečiai su „Panevėžio“ dubleriais pagaliau nutraukė savo pralaimėjimų seriją. Į Aukštaitiją atvykę svečiai kardus su šeimininkais sukryžiavo dar prieš mačą. Iš pradžių rungtynių arbitrai turėjo priekaištų panevėžiečių aikštės kokybei, o vėliau jau marijampoliečiai atsisakė šeimininkų pasiūlymo persikelti į rezervinį natūralios žolės stadioną. Panevėžiečiams teko skubiai šalinti dirbtinės dangos trūkumus, o pusvalandžiu vėliau prasidėjusį mūšį 1:0 laimėjo „MML City“.

Po 18-ojo turo Marijampolės futbolininkai su 31 tašku vėl priartėjo prie lyderių trejeto bei turi rungtynes atsargoje. Tiesa, jiems ant kulnų mina vos tašku atsiliekanti „Minija“ bei dviem – „Ekranas“. Šią draugiją jau artimiausiu metu gali papildyti Vilniaus „Riteriai“ B, tapę savotišku turnyro tamsiuoju arkliuku. Vilniečiai tarsi ir tūno labai toli nuo podiumo, bet jų užimama kukli pozicija (8 – 10 vietos) neturėtų klaidinti. Vis labiau įsibėgėjantys „Riterių“ dubleriai pirmadienį 3:0 nupūtė „Jonavą“ ir turi 24 taškus. Jie yra žaidę net dviem susitikimais mažiau nei aukščiau esantys konkurentai, tad potencialiai gali šokti net į lyderių penketą.

Devyniese. Sostinės jaunimui neakivaizdinę paslaugą padarė ir du iš trijų pirmaujančio trejeto atstovų. Vilniaus „TransInvest“ 3:0 nepaliko šansų „Kauno Žalgirio“ dubleriams ir artimiausius konkurentus jau lenkia net 13 taškų. Gi Kėdainių „Nevėžis“ bei Plungės „Babrungas“ savaitgalį netikėtai liko tuščiomis. Kėdainiečiai rezultatyvioje kaktomušoje 2:3 nusileido Gabrieliaus Micevičiaus vedamam „Šiaulių“ jaunimui. Žemaičiai iš Plungės 1:2 nesulaikė Gusto Jarusevičiaus akistatoje su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais.

Esant tokiai situacijai, vilčių vytis prizininkus neprarado ir Kauno „Be1 NFA“ talentai. Pastarieji karštame Kauno derbyje 3:0 nušlavė „Garliavą“ ir prie 24 taškų gali pridėti dar tris teorinius, nes žaidė rungtynėmis mažiau.

„Turėjome gerą taktinį planą, bet jį sujaukė raudonos kortelės. Ypač skaudi buvo pirmoji“, – pripažino „Garliavos“ ekipos treneris Gintautas Vaičiūnas.

Jam teko net kelissyk koreguoti savo strategiją. Iš pradžių 15-ąją min., kai iš aikštės buvo pašalintas komandos kapitonas Tomas Rakašius, o varžovai realizavo 11 m baudinį. Antrajame kėlinyje garliaviečiai liko devyniese, kai antrąją geltoną kortelę išvydo Nojus Akinis.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS