Neįgaliesiems

19-asis Optibet Pirmos lygos turas: medalių spindesys skatina neatsilikti

Trumpesnis nei įprastai, bet ne mažiau intriguojantis. Toks buvo „Optibet Pirmos lygos“ 19-asis turas, kuriame sužaistos tik šešerios iš aštuonių numatytų rungtynių. Savaitgalį paaštrėjo lenktynės dėl vietos prizininkų trejete, prie kurių vėl prisidėjo „Marijampolė City“ komanda.

Paukštė. Centriniame 19-ojo turo mače „Marijampolė City“ futbolininkai namuose 2:1 patiesė vieną turnyro favoritų Klaipėdos „Neptūną“. Nors suvalkiečiai žaidė antras rungtynes per savaitę, jie pradėjo itin aktyviai ir jau 5 min. puolėjas Ignas Raštutis išvedė šeimininkus į priekį. 22 metų jaunuolis savo bendrą įvarčių sąskaitą padidino iki 11-os ir lygos snaiperių rikiuotėje dalinasi 2-3 vietas su Martinu Perveiniu iš „Panevėžio“ B. Įpusėjus kėliniui marijampoliečių pranašumą padvigubino dešimtmečiu už I. Raštutį vyresnis saugas Audrius Brokas.

Keista, bet du kirčius prasileidę klaipėdiečiai sukruto tik rungtynių pabaigoje, kai dėl antros geltonosios kortelės neteko saugo Adomo Ankudinovo. Likę mažumoje svečiai 85-ąją min. sušvelnino rezultatą, o vėliau laikė prispaudę varžovus prie jų vartų. Vis dėlto „Marijampolė City“ atsilaikė ir pasiekė ypač vertingą pergalę. Dabar juos nuo 3-iąją vietą užimančio „Neptūno“ skiria tik trys taškai.

„Matyt, prisijaukinome laimės paukštę, – šypsojosi Gedeminas Jarmalavičius. – Vaikinai gynyboje dirbo, nepabijosiu pasakyti, tiesiog didvyriškai. Tai ir padėjo atsilaikyti“.

Užsikirto. „Neptūno“ nesėkme pasinaudojo abu lyderiai. Kėdainių „Nevėžis“ Žemaitijoje sunkiai, bet palaužė pastaruoju metu sustiprėjusią „Miniją“. Kėdainiečių pergalę lėmė naujoko Aurimo Raginio taiklus spyris 4-ąją min. Kretingos stadiono veją visas 90 min. naršė ir Jevgenijus Mohilas. Šis augalotas ukrainietis vasarą pradėjo fantastine 10-ies įvarčių per 4 mačus serija, tačiau per pastarąsias penkerias rungtynes niekaip negali išvalyti voratinklių iš priešininkų vartų. Nepaisant sausros, 23 metų legionierius su 12 įvarčių vis dar pirmauja rezultatyviausių Pirmos lygos žaidėjų sąraše, o „Nevėžis“ tęsia kovą dėl aukso. Kėdainiečiai su 39 taškais keturiais atsilieka nuo lyderės Alytaus „Dainavos“, bet yra žaidę maču mažiau.

Tiesa, artimiausiame ture dzūkai turi galimybę atsiplėšti nuo artimiausių persekiotojų, nes „Nevėžis“ ir „Neptūnas“ susitiks tarpusavyje, tad kažkuris jų tikrai praras taškų. 19-ajame ture „Dainava“ 5:1 nepasigailėjo Vilniaus BFA jaunimo. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė nigeriečių legionas, o dusyk pasižymėjo patyręs saugas Titas Vitukynas.

Pagal dabartinę situaciją lentelėje į prizininkų gretas realiai pretenduoja penkios komandos. Tarp jų yra ir Kauno „Be1 NFA“ kolektyvas, dviem taškais atsiliekantis nuo ketvirtoje pozicijoje esančio „Marijampolė City“, bet turintis rungtynes atsargoje. Kauniečiai 19-ajame ture ilsėjosi, nes jų akistata su „Šiauliais“ B buvo nukelta vėlesniam laikui. Toks pat sprendimas priimtas ir dėl Plungės „Babrungo“ bei Vilniaus „Žalgiris“ B susitikimo. Tai padaryta dėl ekipų žaidėjų dalyvavimo Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės stovykloje.

Keitimai. Bene įdomiausias turo mūšis užvirė Panevėžyje, kur vietos „Ekranas“ turėjo įsirašyti eilinius tris taškus rungtynėse su viena lygos autsaiderių „Garliava“. Panevėžiečiai į aikštę žengė be savo puolimo lyderio Edgaro Baranausko, kuris pasirašė sutartį su Italijos salės futbolo klubu „Vitulano Drugstore C5 Manfredonia“. Nepaisant to, atakų smaigalyje šeimininkai netekties nepajuto ir dar iki pertraukos pasižymėjo dusyk. Garliavietis Šarūnas Činikas, vos išėjęs iš rūbinės, rezultatą sušvelnino (2:1), bet „Ekrano“ gynėjas Jonas Skinderis tuoj pat atstatė skirtumą. O kai 72-ąją min. svečiai išvydo raudoną kortelę ir liko mažumoje, mačo likimas atrodė išspręstas. Bet futbolas tuo ir gražus, kad nenuspėjamas. Du Vitalijaus Stankevičiaus atlikti keitimai virto dviem įvarčiais. 89-ąją min. pasižymėjo vos prieš penkias minutes į aikštę įžengęs 15-metis „Garliavos“ saugas Ignas Ambrazevičius. 92-ąją min. jo pėdomis pasekė ir 17-metis Neidas Antanaitis, ant vejos praleidęs 15 min.

Lygiosios 3:3 nepakeitė Kauno rajono komandos padėties lygos rikiuotėje (14 vieta, 16 taškų), bet pratęsė sėkmingą seriją, kurioje per 4 pastaruosius susitikimus buvo pelnyti 7 taškai. Garliaviečiai lenkia dvi ekipas – „Panevėžį“ B ir Gargždų „Bangą“ B. Įdomu, kad abu autsaideriai 19-ajame ture pirmavo, bet pralaimėjo. Panevėžiečiai sostinėje 1:2 nusileido „Riterių“ dubleriams, o gargždiškiai Mažeikiuose 1:3 pripažino „Atmosferos“ pranašumą.

XIX turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS