Neįgaliesiems

19-asis Optibet Pirmos lygos turas: žalgiriečio pokeris ir žemaičių spurtas

Jaunojo plungiškio šedevras, keturi vilniečio įvarčiai bei vis aršesnės lenktynės dėl medalių – tokį sportinį siužetą padovanojo „Optibet Pirmos lygos“ 19-asis turas. Jame pergalių bangą pasikinkė Plungės „Babrungas“, Kretingos „Minija“ bei keletas kitų pretendentų į prizininkų pakylą.

Bomba. Jei retai muši įvarčius, tai mušk tokius, kad prisiminimų užtektų ilgam. Matyt, tokiu šūkiu vadovaujasi Plungės „Babrungo“ saugas Vilius Butkus. 19-metis jaunuolis pastarąjį sykį įvartį oficialiose varžybose buvo pelnęs lygiai prieš dvejus metus, kai Pirmos lygos mače pasiuntė kamuolį į Klaipėdos „Neptūno“ vartus. Praėjusį savaitgalį plungiškis driokstelėjo taip, kad iš nuostabos už galvos griebėsi ne tik komandos draugai bei varžovai, bet ir jis pats. Saugas 52-ąją rungtynių su Panevėžio „Ekranu“ minutę iš maždaug 30 metrų galingai ir itin tiksliai iššovė į viršutinį vartų kampą. V. Butkaus įvartis padėjo šeimininkams išsiveržti į priekį 2:1, o vėliau ir įsirašyti pergalę (3:1). Šis laimėjimas plungiškiams buvo labai svarbus strategine prasme, nes pasiektas prieš tiesioginius konkurentus kovoje dėl medalių. Jo dėka „Babrungas“ ne tik nenusmuko į grėsusią 5-ąją poziciją, bet ir pakilo iki 2-osios.

Prie „Babrungo“ pakilimo netiesiogiai prisidėjo Kėdainių „Nevėžis“. Kėdainiečiai prieš 19-ąjį turą buvo dviem taškais priekyje, bet savaitgalį pabarstė taškų namuose su „Garliava“. Kauno rajono ekipa pirmavo po naujoko iš Benino Vignono Smitho įvarčio 10-ąją min., bet prieš pat pertrauką kėdainiečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą – 1:1.

Logika. „Iš šalies spręsti lengviau, bet čia ne žaidimų konsolė, kur FIFA žaidime gali viską susidėlioti logiškai. Aikštėje įvykiai kartais nenuspėjami. Gerai, kad viskas baigėsi laimingai“, – svarstė „Minijos“ vairininkas Thiago Bomfimas.

Brazilo treniruojama Kretingos komanda Jonavoje po pirmojo kėlinio užtikrintai kontroliavo padėtį. Du japono Hiroshi Miyazawa įvarčiai, įmušti per tris paskutines pirmojo kėlinio minutes, tarsi garantavo ramybę po pertraukos. Tačiau svečiai patys sau komplikavo gyvenimą, kai 53 min. iš aikštės buvo pašalintas Matas Keblys, o „Jonava“ tuoj pat sušvelnino rezultatą 1:2. Nors ir braškėdami, žemaičiai atsilaikė ir su 33 taškais pakilo į 4-ąją poziciją, o nuo antrosios juos teskiria vos du taškai.

Įvarčių greitašaude, panašia į „Minijos“ japono, pasižymėjo ir Vilniaus žalgirietis Matas Vareika. 23 metų saugas antrojo kėlinio viduryje per 4 min. net tris kartus pasiuntė kamuolį į Marijampolės „MML City“ vartus, o pirmajame pasižymėjo dar kartą. „Žalgiris“ B triumfavo 6:0 ir su 18 taškų aplenkė net tris varžovus.

Dubliai. Vilniečių paliktoje priešpaskutinėje vietoje atsidūrė „Panevėžio“ jaunimas, 1:3 nusileidęs Kauno „Be1 NFA“ vaikinams. Kauniečių pergalės kalviu tapo 19-metis debiutantas iš Nyderlandų Xavello Druiventakas, pirmajame kėlinyje iš pradžių išlyginęs, o po to ir persvėręs rezultatą. Po trečios pergalės iš eilės „akademikai“ grįžo į pajėgiausių aštuntuką bei dar turi rungtynes atsargoje.

Vienu iš keturių 19-ojo turo dublių pasižymėjo ir rezultatyviausias lygos futbolininkas Henrique Devensas. Nepaisant nuovargio sensacingai laimėtame LFF taurės ketvirtfinalyje, kuriame prireikė pratęsimo, brazilas tiksliu smūgiu paskutinę mačo min. patiesė Vilniaus „Riterius“ B 2:1. Prieš tai puolėjas pasižymėjo pirmojo kėlinio viduryje. Dvyliktą pergalę iš eilės iškovoję Vilniaus rajono „TransInvest“ su 50 taškų sąskaitoje nuo pirmųjų savo persekiotojų yra atsiplėšę per 15 taškų.

Dar vieną dvigubą rezultatyvumą pademonstravo „Kauno Žalgirio“ B puolėjas Armandas Kučys, padėjęs 2:0 palaužti Vilniaus BFA komandą. Kauniečių kaimynai turnyro lentelės uodegoje, „Šiaulių“ dubleriai nuo 36 min. turėjo kiekybinį pranašumą, bet vis tiek 0:3 kapituliavo prieš Klaipėdos „Neptūną“.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS