Neįgaliesiems

19-mečiai užsitikrino vietą elitinėje kompanijoje

Kitą sezoną visose SHARP Elitinių jaunių lygos amžiaus grupėse startuos ir Vilniaus „Žalgirio“ komandos. Tuo pasirūpino penktadienį Mažeikiuose kelialapį į Elitinę U-19 lygą išplėšę žalgiriečiai.

U-19 Pietų/Rytų regione be didesnių problemų pirmą vietą užėmusi „Žalgirio U-19“ komanda dėl kelialapio į Elitinę lygą grūmėsi su Vakarų/Šiaurės regiono nugalėtojais – Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkais. Pastarieji savo regione per visą sezoną iškovojo 20 pergalių ir patyrė tik vieną nesėkmę, tačiau pirmose rungtynėse Vilniuje neprilygo žalgiriečiams. Osvaldas Čipkus pirmame kėlinyje įmušė tris įvarčius, Lukas Babachinas antrame pridėjo dar vieną, o svečiams paguodos įvartį pelnė Gintas Skrodenis.
 
Vis dėlto, atsakomosiose rungtynėse Mažeikiuose žalgiriečiams teko sunkiai paplušėti, kad išvengtų nemalonios sensacijos. 72 min. „Atmosferos“ ekipos kapitonas Benas Anisas realizavo 11 m baudinį ir šeimininkai išsiveržė į priekį 3:0. Pergalė tokiu rezultatu būtų atvėrusi kelią į Elitinę lygą Mažeikių ekipai, bet paskutinis žodis priklausė žalgiriečiams. 89 min. Ernestas Stočkūnas po O.Čipkaus perdavimo pasiuntė kamuolį į „Atmosferos“ vartus ir apsaugojo savo ekipą nuo rimtesnių nemalonumų. Bendru dviejų rungtynių rezultatu 5:4 pergalę iškovoję žalgiriečiai kitą sezoną pradės elitinėje Lietuvos 19-mečių komandų draugijoje.
 
„Pirmose rungtynėse iškovoję užtikrintą pergalę, antrose nesugebėjome išnaudoti daugybės progų ir buvome priversti vytis varžovus. Po to, kai jie įmušė trečią įvartį, atakavome beveik visa komanda, rizikavome, ir ta rizika pasiteisino. Baigiantis rungtynėms O.Čipkus atliko gerą perdavimą iš krašto ir man vienu lietimu pagaliau pavyko pelnyti įvartį. Įtampa buvo labai didelė, mums visų rungtynių metu labai nesisekė, bet galiausiai viskas baigėsi gerai“, – konstatavo E. Stočkūnas.
 
„Žalgirio“ 19-mečių komandai šiose rungtynėse dirigavęs futbolo akademijos „Žalgirietis“ direktorius Žydrūnas Grudzinskas teigė, kad svarbiausią tikslą futbolininkai pasiekė. „Iš tiesų, privalėjome laimėti ir antras rungtynes, vien pirmame kėlinyje turėjome 3-4 „mirtinas“ progas, bet nesugebėjome jų išnaudoti. O varžovai savo progų nešvaistė, pasinaudojo ir vartininko klaidomis, ir teisėjų dosnumu, sukūrė rimtą intrigą. Vis dėlto, pabaigoje teisybė triumfavo. Galima sakyti, kad pralaimėję mūšį, mes laimėjo karą. Dar prieš sezoną šiai komandai buvo iškeltas tikslas – patekti į Elitinę lygą, tad savo tikslą ji pasiekė“, – teigė „Žalgirio“ klubo jaunimo ugdymo programoms vadovaujantis Ž. Grudzinskas.
 
Kitos „Žalgirio“ jaunimo komandos praėjusį savaitgalį irgi neliūdėjo. Elitinės U-16 lygos nugalėtojų titulą jau užsitikrinusi FA „Žalgirietis“ ekipa penktadienį namuose 2:0 įveikė Gargždų „Bangos“ futbolininkus. Šiose rungtynėse tiksliu smūgiu pasižymėjęs žalgirietis Meinardas Mikulėnas visų laikų Elitinių jaunių lygų rezultatyvumo rekordinę atžymą pakylėjo iki 43 įvarčių.

Elitinėje U-17 lygoje žaidžianti „Žalgirio“ komanda šeštadienį po baudinių serijos 4-3 palaužė pirmą vietą užimančią FA-PRSSG FK „Panevėžys“ ekipą. Žalgiriečiai jau 3 min. išsiveržė į priekį po Donato Naumovo įvarčio, bet pirmo kėlinio pabaigoje svečiai rezultatą išlygino. Kadangi pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, nugalėtojas paaiškėjo po baudinių serijos. Jos metu „Žalgirio“ vartininkas Gaudentas Ralys atrėmė du varžovų smūgius, o jo komanda šventė pergalę. Po šios pergalės 52 taškus turintis „Žalgiris“ įsitvirtino antroje Elitinės U-17 lygos turnyro lentelės vietoje.

 
Jau šį trečiadienį auksinį sezoną Elitinėje U-16 lygoje užbaigs FA „Žalgirietis“ ekipa. 69 taškus po 27 rungtynių turintys žalgiriečiai lapkričio 8 dieną Fanų stadione susitiks su FM „Ateitis“ ekipa. Savo ruožtu, 17-mečių čempionate „Žalgiriui“ liko dar trejos rungtynės. Artimiausios taip pat įvyks šį trečiadienį, Fabijoniškių vidurinės mokyklos aikštėje. 16.30 val. prasidėsiančiame mače žalgiriečiai susitiks su Vilniaus futbolo mokyklos komanda.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS