Neįgaliesiems

2018 m. „LFF Betsafe Supertaurė“: kaip dalyviams sekėsi praeitais metais?

Naujojo Lietuvos futbolo sezono uždanga pakils jau vasario 17 dieną Marijampolėje – „LFF Betsafe Supertaurės“ rungtynėse susitiks „Sūduvos“ ir Kauno „Stumbro“ klubai.

Kaip ir įprasta, Supertaurės dvikovoje susitinka Lietuvos A lygos čempionai bei LFF taurės nugalėtojai. Abi šiais metais dalyvausiančios komandos („Sūduva“ – A lygą, „Stumbras“ – LFF taurę) atitinkamus trofėjus iškovojo pirmą kartą. Pažvelkime į tai, kaip komandoms sekėsi praėjusį sezoną.

„Sūduva“ galingai žygiavo ir Lietuvoje, ir Europoje

Marijampolės „Sūduvos“ klubas gavo teisę žaisti „Betsafe LFF Supertaurės“ rungtynėse, nes 2017 metais iškovojo Lietuvos A lygos čempionų titulą.

Marijampoliečiai ilgą laiką vijosi ilgai pirmenybėse dominavusius ir čempionų titulą ginusius Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkus, o paskutinėje sezono atkarpoje buvo tiesiog nesulaikomi – rugsėjo 13 dieną jie sutriuškino „Trakus“ 5:1 ir per 14 rungtynių iki sezono galo iškovojo 13 pergalių. Iš jų dvi buvo pasiektos prieš Vilniaus „Žalgirį“ triuškinamais rezultatais 3:0. Tokiu rezultatu marijampoliečiai vainikavo paskutines sezono rungtynes ir iškovojo kelialapį į Čempionų lygos atrankos varžybas.

„Sūduvos“ puolėjas Karolis Laukžemis buvo pripažintas geriausiu 2017 m. A lygos futbolininku. Kretingiškis įmušė 14 įvarčių ir svariai prisidėjo prie savo komandos triumfo.

Kituose turnyruose Suvalkijos klubas pasirodė taip pat solidžiai. LFF taurėje Vladimiro Čeburino auklėtiniai nužengė iki pusfinalio, kur tik po pratęsimo turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą. UEFA Europos lygoje „Sūduva“ pakartojo geriausią Lietuvos klubų parodytą rezultatą ir pateko į ketvirtą atrankos etapą. Komandos žygyje bene įsimintiniausia buvo triuškinama 3:0 pergalė prieš „Sion“ klubą trečiajame etape.

Dėl LFF Supertaurės „Sūduva“ kausis trečią kartą. 2009 metais komanda tapo nugalėtojais.

„Stumbro“ trofėjų lentynoje – pirmas trofėjus

2013 metais įkurtai Kauno „Stumbro“ komandai praeiti metai buvo persilaužimo metai trofėjų atžvilgiu. Ekipa turėjo ne vieną išbandymą ir pakilių akimirkų. Neabejotinai svarbiausia iš jų – triumfas LFF taurėje.

Kauniečiai šešioliktfinalyje įveikė „Šilutę“ 1:0, o aštuntfinalyje 8:0 sutriuškino Vilniaus „Prelegentus“. Ketvirtfinalio rungtynėse su „Jonava“ Mariano Barreto auklėtiniai atsiliko 0:2, bet per paskutines rungtynių minutes išplėšė pratęsimą ir iškovojo pergalę 5:3. Pusfinalyje „Stumbrui“ taip pat nebuvo lengva – komanda tik po baudinių serijos nugalėjo 4:2. žemesnio diviziono Vilniaus „Vytį“.

Finale „Stumbras“ pademonstravo sensacingą pasirodymą ir po vienintelio Nasro Boucharebo įvarčio patiesė ant menčių Vilniaus „Žalgirį“. Po dvikovos M. Barreto sakė: „Pergalė nekeis mūsų požiūrio, mes toliau auginsime savo talentus ir ieškosime jų užsienyje. Žinoma, tai suteiks pasitikėjimo kovojant A lygoje. Mes toliau kovosime taip, kaip kovojome šiandien. Bet šiandien futbolo žemėlapis Lietuvoje pasikeitė”.

A lygoje „Stumbras“ kovėsi dėl išlikimo ir ši kova po LFF taurės finalo netapo lengvesnė. Laikinosios sostinės ekipa liko septintoje vietoje ir kovoje dėl vietos aukščiausiame divizione nugalėjo Gargždų „Bangą“ bendru rezultatu 5:1.

Šiais metais „Stumbras“ kausis Europos lygos atrankos varžybose.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS