Neįgaliesiems

2020-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimai: kandidatės tapti geriausia jaunąja metų futbolininke

Pirmadienį startavo tradiciniai Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimai, kuriuose bus išrinkti 2020–ųjų laureatai. Lietuvos futbolo federacija (LFF) šalies sporto bendruomenei kasdien pristatys kandidatus kiekvienoje nominacijoje.

Pirmajame balsavimo etape sirgaliams bus pateikiamas išplėstinis kandidatų sąrašas, iš jo rinktis bus galima iki pat sausio 31d. 23.59 val.

Vėliau trys daugiausiai balsų surinkę kandidatai pateks į finalinį etapą, o jame balsavimas vyks iki vasario 8 dienos.

Šį kartą kviečiame susipažinti su kandidatėmis tapti geriausia jaunąja metų moterų futbolininke.

Atiduoti savo balsus už šios bei kitų nominacijų dalyves galite paspaudę čia.

Rimantė Jonušaitė (Šiaulių FK „Gintra–Universitetas“), puolėja

Jaunoji puolėja iš Mažeikių prabėgusiame sezone pagerino savo asmeninį pelnytų įvarčių rekordą ir su 48 įvarčiais tapo rezultatyviausia Lietuvos moterų A lygos futbolininke. Sulaukusi vos 17 metų, mergina svarbiai prisidėjo prie „Gintros–Universiteto“ komandos triumfo – ji sužaidė visose 20 sezono rungtynių, o jos svarbą komandai atspindėjo ir faktas, kad ji nebuvo pakeista nė viename sezono mače.

Vieną individualų apdovanojimą R. Jonušaitė jau turi – ji buvo išrinkta geriausia prabėgusio moterų A lygos sezono puolėja.

Primename, kad būtent ji geriausia jaunąja metų futbolininke buvo išrinkta pernai.

Meda Šeškutė (Šiaulių FK „Gintra–Universitetas“), vartininkė

Iš Grigiškių kilusi 17-metė vartininkė Lietuvos čempionių klubą papildė prieš praėjusį sezoną bei  per 18 žaistų rungtynių net 14 sykių paliko aikštę nepraleidusi įvarčio.

Verta paminėti, kad jau pirmose sezono rungtynėse vartų sargė pristatė save ir kitame amplua bei parodė, kad gali ne tik apsaugoti nuo įvarčių savo komandą, tačiau nubausti ir varžoves – rungtynėse Gargžduose jaunoji vartininkė prie savo komandos pergalės prisidėjo įmušusi baudos smūgį.

M. Šeškutė buvo pripažinta geriausia praėjusio sezono moterų A lygos vartininke.

Gabija Toropovaitė (Ukmergės „SC-Ukmergė“/Šiaulių FK „Gintra–Universitetas“), saugė

18-metė saugė prabėgusiame sezone sėkmingai rungėsi net dviejuose frontuose.

Čempioniškoje Šiaulių komandoje ji per 19 sužaistų rungtynių pasižymėjo 9 tiksliais smūgiais, o dar rezultatyvesnė ji buvo atstovaudama „SC–Ukmergė“ ekipai LMFA Pirmoje lygoje – čia futbolininkė per 13 sužaistų rungtynių pasižymėjo net 16 įvarčių ir padėjo savo komandai iškovoti 2 vietą.

Ugnė Lazdauskaitė (Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU), puolėja

18-metei sostinės klubo puolėjai 2020-ieji tapo proveržio metais, per kuriuos futbolininkė sėkmingai pasirodė dviejuose frontuose.

Sidabro medaliais vainikuotame moterų A lygos sezone ji per 20 sužaistų rungtynių pelnė 28 įvarčius, o laipteliu žemiau,  LMFA I lygoje, žaidėja per 13 rungtynių pademonstravo dar efektyvesnį pasirodymą – čia ji įmušė net 35 įvarčius, o toks rodiklis leido futbolininkei tapti viena iš dviejų rezultatyviausių lygos žaidėjų.

Karolina Jasaitytė (Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU), gynėja

K. Jasaitytė yra viena iš dviejų jauniausių šio sezono nominančių – vos 15-metė centro gynėja vadovavo savo ekipos veiksmams prie savų vartų, užtikrintai pasirodė LMFA I lygoje bei per 14 rungtynių prie žalgiriečių ekipos triumfo prisidėjo dar ir 4 įvarčiais.

Tuo tarpu įpusėjusiame Merginų elitinės lygos sezone K. Jasaitytė yra komandos kapitonė ir su antrąja „Žalgirio“ komanda šiuo metu užima pirmą vietą.

Loreta Rogačiova (Vilniaus FK „Vilnius“), saugė

Pirmoje praėjusio sezono dalyje 19-metė puolėja iš Vilniaus dar atstovavo „Gintros–Universiteto“ komandai ir per 9 žaistas rungtynes pelnė įvartį.

Vėliau persikėlusi į FK „Vilnius“ gretas, L. Rogačiova pasižymėjo dar didesniu rezultatyvumu ir per 9 sužaistas rungtynes įmušė 11 įvarčių.

Šis pasirodymas reikšmingai prisidėjo prie to, kad jauna komanda užsikabintų debiutinius bronzos medalius LMFA I lygoje.

I. Markūnaitės nuotrauka

Tereza Romanovskaja (FA-FK „Panevėžys“/FK „Kauno Žalgiris“), gynėja

Panevėžio futbolo akademijos auklėtinė praėjusiame sezone įsitvirtino A lygoje ir su Kauno ekipos marškinėliais sužaidė 19 rungtynių.

Praėjusio sezono metu ji taip pat talkino ir savo gimtojo miesto komandai, su kuria LMFA I lygoje per 14 žaistų rungtynių įmušė 2 įvarčius.

L. Žemgulio nuotrauka

Donata Švarcaitė (Gargždų FK „Banga“), gynėja

Iš Žadvainių kilusi 16-metė žaidėja yra viena ryškiausių savo amžiaus grupės atstovių, kuri praėjusio sezono metu rado tvirtą savo vietą moterų futbole.

D. Švarcaitė vadovavo savo ekipos gynybos linijai ir per sezoną sužaidė 19 mačų.

J. Riekašienės nuotrauka

Meida Proscevičiūtė (Šiaulių SG–FA „Šiauliai“/Ukmergės „SC-Ukmergė), puolėja

15-metė puolėja iš Ukmergės galingai veržiasi į Lietuvos moterų futbolo piramidės viršūnę. Tai rodo ir skaičiai – ji šiuo metu yra rezultatyviausia Merginų elitinės lygos žaidėja (16 įvarčių), o LMFA I lygoje pelnė 35 įvarčius ir kartu su auksčiau minėta Ugne Lazdauskaite tapo rezultatyviausiomis diviziono futbolinkėmis.

M.Proscevičiūtė taip pat rungėsi ir visose moterų A lygos rungtynėse bei su Šiaulių ekipos marškinėliais pasižymėjo 4 įvarčiais.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS