Neįgaliesiems

2026-ųjų UEFA futsal Europos čempionatas Lietuvoje ir Latvijoje: atrankos dalyviai, sistema ir datos

Po kiek daugiau nei poros metų Lietuvoje ir Latvijoje prasidės didelė futsalo šventė – UEFA futsal Europos čempionatas.

Jame dėl titulo varžysis 16 komandų. Abi turnyro šeimininkės – Lietuva ir Latvija – vietas čempionate jau turi, o kitos 14 turnyre dalyvausiančių rinktinių paaiškės atrankos turnyre.

Visą atrankos sistemą bei svarbiausias datas bei formatą pristatė UEFA, tad LFF.lt dalinasi svarbiausia informacija, kaip paaiškės būsimi mūsų rinktinės varžovai.

Būsimasis Europos čempionatas bus vos antrasis, kuriame dalyvaus 16 rinktinių – toks formatas buvo pristatytas 2022-ųjų turnyre Nyderlanduose, iki tol ilgą laiką pagrindiniame etape žaidė 12 komandų.

Iš viso galimybę patekti į čempionatą turi 48 rinktinės. Lietuva ir Latvija, kaip jau minėjome, turnyre žais šeimininkių teisėmis, o dėl likusių 14 vietų susirungs 46 komandos. Į atrankos turnyrą grįš ir Anglijos futsal rinktinė, kuri praleido atranką į 2024-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionatą.

Atrankos ciklas susidės iš trijų pagrindinių etapų – preliminaraus atrankos etapo, pagrindinio atrankos etapo bei atkrintamųjų. 12 komandų pasirodymą pradės preliminariame etape, likusios 34 prisijungs pagrindiniame atrankos etape. Komandos bus išdėstytos pagal 2023-ųjų gruodžio mėnesio reitingą.

Preliminarus atrankos etapas. Jo burtai bus traukiami 2024-ųjų sausio 25 dieną. 12 komandų bus paskirstytos į tris grupes po keturias rinktines, kurios varžysis mini turnyruose 2024-ųjų balandžio 8–17 dienomis. Į kitą etapą pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas, tad iš viso – šešios.

Preliminaraus atrankos etapo dalyviai: Izraelis, Kipras, Šveicarija, Bulgarija, Andora, Malta, Gibraltaras, Austrija, Estija, San Marinas, Škotija, Šiaurės Airija.

Pagrindinis atrankos etapas. Jo burtai bus traukiami 2024-ųjų liepos 12 dieną, šiame etape dalyvaus 40 komandų – 34 ekipos, nuo šio etapo pradėsiančios savo kelią atrankoje bei 6 rinktinės, kurios įveiks preliminarų atrankos etapą.

Jos bus paskirstytos į dešimt grupių po keturias komandas. Visos komandos grupėje su varžovais sužais namų ir išvykos rungtynes, o dešimt grupių nugalėtojų prisijungs prie Lietuvos bei Latvijos ir garantuos sau vietą čempionate. Šis etapas vyks nuo 2024-ųjų gruodžio 9-osios iki 2025-ųjų balandžio 18-osios.

Nuo šio etapo atranką pradėsiančios komandos: Portugalija, Ispanija, Kazachstanas, Ukraina, Prancūzija, Suomija, Kroatija, Italija, Lenkija, Slovėnija, Azerbaidžanas, Serbija, Sakartvelas, Nyderlandai, Rumunija, Čekija, Slovakija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Armėnija, Belgija, Baltarusija, Moldova, Vokietija, Šiaurės Makedonija, Švedija, Juodkalnija, Kosovas, Anglija, Danija, Albanija, Norvegija, Graikija, Turkija.

Atrankos atkrintamųjų etapas. Į šį etapą pateks aštuonios geriausios antras vietas savo grupėse užėmusios komandos, Šio etapo burtai bus traukiami 2025-ųjų gegužės 15-ąją, mačai turės būti sužaisti tų pačių metų rugsėjo 15-24 dienomis.

Aštuonios komandos bus paskirstytos į keturias poras, porose komandos sužais po du susitikimus (namuose ir išvykoje), geresnį rezultatą per du mačus parodžiusios keturios komandos pateks į čempionatą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS