Neįgaliesiems

23-iasis Optibet Pirmos lygos turas: griežti sprendimai ir malonus veterano galvosūkis

„Optibet Pirmos lygos“ įvaizdį lemia ne tik organizaciniai lygos pasiekimai, bet ir sportiniai dalyvių rezultatai. Deja, ne visi jie pasiekiami garbingoje kovoje. LFF Vykdomajam komitetui priėmus sprendimą šalinti „MML City“, šis klubas sezono nebetęs. Kiti lygos nariai 23-ajame ture džiugino sirgalius atkakliomis kovomis aikštėje.

Pabaiga. Marijampolės „MML City“ klubas privalo nedelsiant nutraukti dalyvavimą „Optibet Pirmoje lygoje“ – tokį griežtą, bet vienintelį teisingą likusį sprendimą priėmė LFF. Dėl surinktų faktų ir gautų signalų iš atitinkamų institucijų buvo nutarta atsisveikinti su klubu, kurį pastaruoju metu krėtė įvairūs skandalai.

Tiesa, kadangi „MML City“ sužaidė daugiau nei pusę čempionato rungtynių, per sezoną iškovoti 35 taškai komandai bus palikti, o visose likusiose akistatose jai bus įskaitomi techniniai pralaimėjimai rezultatu 0:3. Pirmieji tris taškus be kovos į savo sąskaitą pirmadienį įsirašė „Kauno Žalgirio“ B futbolininkai, turėję priimti varžovus savo aikštėje. Prieš tai 21-ajame ture Marijampolės klubas nesugebėjo užbaigti rungtynių su Vilniaus „Riterių“ dubleriais.

Dėl minėtų permainų per likusius septynis turus vyks ne po 8, bet po 7 rungtynes, o viena komanda tą savaitę liks be varžybų. 23-ajame ture neįvyko ir „Jonavos“ bei Vilniaus „Žalgirio“ dublerių rungtynės. Namų komandos prašymu jos buvo buvo nukeltos į spalio 31 d.

Pasirinkimas. Vilniaus rajono „TransINVEST“ klubo laukia beveik neįmanoma misija. Bent jau taip atrodo užduotis, vos už keleto dienų teksianti Pirmos lygos lyderiams. Vilniečiai spalio 1 d. Dariaus ir Girėno stadione Kaune stos į lemiamą mūšį dėl LFF taurės. Pakeliui į finalą „TransINVEST“ futbolininkai eliminavo dvi A lygos komandas – Gargždų „Bangą“ ir Telšių „Džiugą“. Tačiau šį sykį juos egzaminuos vienas stipriausių elitinio diviziono klubų FA „Šiauliai“.

Prieš svarbiausią sezono mačą „Optibet Pirmos lygos“ lyderiai 6:1 nušlavė „Panevėžio“ dublerius, o nugalėtojams du įvarčius pelnė Linas Pilibaitis. 38-erių metų „TransInvest“ veteranas buvo įtrauktas ir į preliminarų Lietuvos futbolo legendų rinktinės sąrašą. Ši komanda LFF finalo išvakarėse mes iššūkį FIFA legendų rinktinei, kurioje žais gausybė tarptautinių futbolo garsenybių. Sirgaliai spėliojo, kaip pasielgs L. Pilibaitis – ar pasinaudos istoriniu šansu sužaisti vienoje aikštėje su pasaulio legendomis, ar nuspręs pataupyti jėgas ir LFF taurės finalo išvakarėse pasirinks poilsį. Vis dėlto vilniečių kapitonas galiausiai pasirinko maksimaliai padėti klubui ir atsisakė pramoginio mačo bei galimybės betarpiškai pabendrauti su savo vaikystės dievukais.

Intriga. Lygos lentelėje „TransINVEST“ atotrūkis nuo artimiausių persekiotojų padidėjo iki 15-os taškų. Prie to prisidėjo artimiausių komandų nesėkmės. Antroje vietoje žengiantis Plungės „Babrungas“ svečiuose 0:2 nusileido Kauno „Be1 NFA“ ekipai. Žemaičių sąskaitoje lieka 42 taškai. Tiek pat turi ir Kretingos „Minija“, 2:1 pranokusi „Šiaulius“ B.

Iš lyderių trejeto iškrito Kėdainių „Nevėžis“. Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai antrą turą paeiliui žaidžia lygiosiomis – šįkart namuose 2:2 su Vilniaus BFA jaunuoliais. Kėdainiečiai su 40 taškų rikiuojasi ketvirti, bet jiems ant kulnų lipa „Be1 NFA“ futbolininkai. Kauniečiai laimėjo septynis mačus iš eilės ir turi 39 taškus bei dar vienerias rungtynes atsargoje.

Teorines viltis pretenduoti į prizininkų pakylą išsaugojo ir Klaipėdos „Neptūnas“ (37 taškai) bei Vilniaus „Riteriai“ B (35 taškai). Tiesa, vilniečiai prarado pagreitį namuose neįveikę (1:1) „Garliavos“ kolektyvo. Tuo tarpu „Neptūnas“ gana tvirtai 3:1 įrodė pranašumą prieš Panevėžio „Ekraną“.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS