23-iasis Optibet Pirmos lygos turas: psichologinė našta slegia ir stipriausius

Dėl medalių ir A lygos kelialapių kovojantys „Optibet Pirma lyga“ turnyro lyderiai ima jausti augančią psichologinę įtampą ir sezono nuovargį. Tokia išvada peršasi po 23-iojo turo, kuriame Alytaus „Dainava“ ir Kėdainių „Nevėžis“ kartu sudėjus sukrapštė tik tašką. Artimiausiems persekiotojams tik to ir tereikėjo.

Šventimas. Pablo Jose Borja Duarte paskubėjo nusiplėšti geltonus „Babrungo“ marškinėlius ir triumfuodamas šoko į komandos draugų glėbį švęsti išplėšto taško. 92-ąją min. įvartį į Alytaus „Dainavos“ vartus smeigęs legionierius iš Paragvajaus džiaugėsi lygiosiomis su čempionato lyderiais. Teisėjas jo veiksmus įvertino geltonąja kortele, o komandos draugai tuoj pat čiupo kamuolį ir nunešė į aikštės centrą. Netrukus, laikmačiui skaičiuojant paskutines sekundes, plungiškiai pakėlė kampinį, pasibaigusį kito „Babrungo“ legionieriaus Shuto Asano pergalingu įvarčiu. Toli gražu ne aukščiausias šeimininkų žaidėjas laimėjo oro dvikovą prieš „Dainavos“ gynėjus ir galva nukreipė kamuolį į vartus – 2:1.

Iki sensacingos atomazgos alytiškiai turėjo puikų šansą sutvirtinti savo pergalės pamatus. Peteris Ademo, pirmajame kėlinyje išvedęs svečius į priekį, 73-ąją min. stojo prie 11 m žymos, bet nesugebėjo pergudrauti „Babrungo“ vartininko Maycono.

Antrą turą iš eilės prarandami trys taškai „Dainavai“ gali kainuoti labai brangiai. Nors alytiškiai su 49 taškais vis dar lieka turnyro lentelės viršūnėje, jiems ant kulnų mina Kėdainių „Nevėžis“.

Atidėtos. Galėjo ir užminti, tačiau kėdainiečiai 23-ajame ture patys prarado 2 taškus akistatoje su Mažeikių „Atmosfera“. Atkaklus susitikimas Mažeikiuose baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2. Kaip ir Plungėje, pirmieji prabilo labiau tituluoti svečiai. Puolėjas Nika Toklikišvili pirmajame kėlinyje per tris minutes beveik identiškais spyriais iš baudos aikštelės prieigų spėjo pasižymėti dusyk. Įvarčio skonį pajutęs kartvelas pelnė jau penkis įvarčius per pastarąsias trejas rungtynes. Šeimininkai atsakė Yusupho Haule dūriu 30 min., o mačui baigiantis Dovydas Jansonas pakartotinu smūgiu išplėšė tašką.

Po šio turo „Nevėžis“ turi 47 taškus, bet jau šeštadienį gali aplenkti „Dainavą“, jei laimės atidėtas 18-ojo turo rungtynes Vilniuje su vietos BFA.

Į trečiąją vietą iš penktosios šoktelėjo „Marijampolė City“ vyrai. Suvalkiečiams taip pat teko pasinervinti akistatoje su lygos autsaidere Gargždų „Banga“ B. Pagal 23-ajame ture įprastą scenarijų favoritai iškart įrodė pranašumą: 6 min. pasižymėjo Kiyomoto Hiroya, o 10 min. savo smūgio jėgą iš toli pademonstravo patyręs baltarusis Ilja Tsyvilka. Tačiau svečių kortas sumaišė po pertraukos į veją išbėgęs Ignas Venckus. 22 metų aukštaūgis puolėjas 52 min. realizavo 11 m baudinį, o 66 min. atstatė pusiausvyrą – 2:2. Šalto dušo paragavę marijampoliečiai pabudo ir metėsi atakon. Vieną jų 83 min. po šiurkščios vartininko Pijaus Petkevičiaus klaidos įvarčiu pavertė brazilas Higoras – 3:2.

„Marijampolė City“ sąskaitoje yra 43 taškai, tačiau abu marijampoliečių aplenkti klubai – Kauno „Be1 NFA“ (42 taškai) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (41) 23-ojo turo rungtynes sužais spalio 12-ąją, nes nemažai „Be1 NFA“ futbolininkų dalyvauja jaunimo rinktinių stovyklose.

Atsigriebia. „Panevėžio“ dubleriai iš geidžiamiausių varžovų tampa vienais neparankiausių. Pirmojoje čempionato dalyje dalyje pralaimėjimų nespėję skaičiuoti panevėžiečiai pastaruoju metu šluoja oponentus vieną po kito. Savaitgalį „Panevėžio B“ jaunimo veržlumu įsitikino Vilniaus „Žalgirio“ dubleriai. Vilniečiai po Jakubo Sylvestro 7 min. įmušto 11 m baudinio buvo priekyje, bet, praleidę iki pertraukos, rungtynių pabaigoje prasižengė patys, o netrukus gavo dar vieną įvartį ir kapituliavo 1:3.

Šeštą pergalę per 7 pastaruosius mačus iškovoję panevėžiečiai su 27 taškai jau įsiveržė į pajėgiausiųjų aštuntuką. Žalgiriečiai su 25 taškais rikiuojasi 11-ti. Laipteliu aukščiau esantis Panevėžio „Ekranas“ Kretingoje net 0:3 nusileido vietos „Minijai“. Pastaroji komanda atkakliai bėga iš turnyro lentelės dugno, 4 taškais lenkdama „Banga“ B ir tik 1 tašku atsilikdama nuo 14-oje pozicijoje įsitvirtinusios „Garliavos“.

Garliaviškiai sostinėje pasidalino po tašką (0:0) su „Riteriais“ B. Kita Vilniaus vienuolikė – BFA namuose net 5:1 nušlavė „Šiaulių“ dublerius.