Neįgaliesiems

24-asis Optibet Pirmos lygos turas: favoritų raumenys ir 14-mečio debiutas

„Optibet Pirma lyga“ pirmenybių dalyviai rugsėjį užbaigė derlingai. 24-ajame ture pergales nuskynė visas lyderių ketvertas, o ir kiti pretendentai neliko tuščiomis. Ne mažiau įdomios grumtynės dėl išlikimo verda ir turnyro lentelės apačioje.

Reabilitavosi. „Įtampos daugėja, tai atsiliepia ir žaidimui. Bet be įtampos rimtų aukštumų nepasieksi“, – pripažino „Dainavos“ vairininkas Sergejus Kuznecovas. Jo diriguojami alytiškiai savaitgalį pasiekė vieną lengviausių sezono pergalių (5:0) prieš Mažeikių „Atmosferą“, bet trenerio tai nenuramino.

Alytaus futbolininkai 24-ąjį turą pasitiko vis dar būdami čempionato lyderiai, bet jų pozicijos viršūnėje buvo trapios. Po ilgos pergalių serijos „Dainava“ rugsėjį pateko į duobę. Iš pradžių išvykoje 1:3 nusileista Vilniaus „Riteriams“ B, paskui Plungėje kapituliuota 1:2 ir prieš vietos „Babrungą“. Užgautos ambicijos alytiškius motyvavo namuose nuo pat pirmųjų minučių kibti į atlapus „Atmosferai“. Po įvarčių greitašaudės jie 36-ąją min. jau pirmavo triuškinamai – 4:0. Svečiams nepadėjo iki keturių išretėjusios atsarginių žaidėjų gretos, dėl ko jie negalėjo pasinaudoti visais keitimų manevrais.

„Tos dvi nesėkmės vaikinus buvo išmušę iš vėžių, – neslėpė S. Kuznecovas. – Tačiau tokios pergalės vėl sugrąžina pasitikėjimą savo jėgomis. Tai labai svarbu prieš finišo atkarpą, kurioje mūsų laukia akistatos su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl aukso“.

„Gal po lygiųjų su „Nevėžiu“ (23-ajame ture 2:2) pradėjome per gerai apie save galvoti, bet varžovai parodė, kad jie yra visa galva geresni“, – apie savo kolektyvo problemas svarstė „Atmosferos“ treneris Evaldas Razulis.

Persekiotojai. „Dainava“ su 52 taškais minimaliai lenkia jai į nugarą kvėpuojantį Kėdainių „Nevėžį“. Kėdainiečių 24-ajame ture laukė, atrodytų, lengva užduotis – patiesti lygos autsaiderius Gargždų „Bangos“ dublerius. Tačiau dėl trijų taškų savo aikštėje teko paplušėti. Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Jevgenijus Mohilas baigiantis pirmajam kėliniui pelnė savo 16-ąjį įvartį turnyre, tačiau 77-ąją min. „Nevėžis“ liko be pašalinto saugo Roko Župerkos. Kiekybinę persvarą įgiję žemaičiai bandė surengti šturmą, bet kėdainiečiai atsilaikė ir šventė labai svarbią pergalę – 1:0.

Abu lyderius į priekį stumia ne tik kova dėl aukso, bet ir šansas pačiupti A lygos kelialapius. Šio tikslo dar neatsisakė ir trys pirmaujantį duetą persekiojantys klubai. Trečioje vietoje su 46 taškais besirikiuojanti „Marijampolė City“ savo aikštėje užtikrintai 2:0 pranoko Vilniaus „Žalgirį“ B. Ketvirtoje vietoje žengiantis Klaipėdos „Neptūnas“ dar kartą įrodė, kad negali laimėti be dramų. Klaipėdiečiai akistatoje su „Ekranu“ vėl pirmieji praleido įvartį, vėl sukandę dantis lygino rezultatą, ir, kaip jau įprasta, antrajame kėlinyje Arno Spyčiaus smūgio dėka išplėšė pergalę 2:1. Uostamiesčio ekipa nuo „City“ atsilieka dviem taškais, bet turi rungtynes atsargoje.

„Neptūną“ aplenkti galėjo Kauno „Be1 NFA“, bet savo tvirtovėje pasidalino po tašką (1:1) su kovingaisiais Vilniaus „Riterių“ dubleriais. Kauniečių kraityje susikaupė 43 taškai ir taip pat vienas atidėtas mačas.

14-metis. Tuo tarpu „Riteriai“ su 27 taškais nors ir sukasi apie turnyro lentelės vidurį, bet dar nėra tikri, kad išvengs iškritimo į žemesnę lygą. Mat apačioje esančios komandos, lyg susitarusios, kabinasi į kiekvieną tašką. „Garliava“ dviejų Ernesto Mickevičiaus įvarčių dėka namuose 2:0 pranoko Plungės „Babrungą“ ir su 23 taškais yra 13-ta.

Laipteliu žemiau esanti Kretingos „Minija“ taip pat šventė pergalę 3:2 prieš Vilniaus BFA vaikinus. Kretingiškiai po legionieriaus iš Malio Mamadou Traore hettriko (12, 32 ir 52 min.) pirmavo 3:0, bet pabaigoje praleido du rezultatyvius Nedo Garbaliausko išpuolius. Šis 15-metis „Optibet Pirmoje lygoje“ įmušė jau 8 įvarčius. Tačiau Baltijos futbolo akademija gali pasidžiaugti ir kitais savo darbo vaisiais. Susitikimo su „Minija“ antrajame kėlinyje pasirodė dar jaunesnis jų auklėtinis – 14-metis Kirilas Ambrusevičius. Tai buvo oficialus atakuojančio saugo debiutas vyrų futbole.

„Žengti į aikštę nelabai bijojau, nes varžovai tuo metu jau stipriai pirmavo. Norėjau padėti komandai sumažinti skirtumą ir smagu, kad tai pavyko“, – sakė jaunasis debiutantas.

BFA su 34 taškais yra 7-ti, o „Minija“ su 22 taškais, vos vienu lenkia „Atmosferą“ bei septyniais – autsaiderę „Banga“ B komandą.

24-ąjį turą pirmadienį uždarė „Šiaulių“ dubleriai, namuose 3:1 įveikę „Panevėžį“ B. Šių rungtynių pirmasis kėlinys nebuvo tiesiogiai transliuojamas dėl techninių kliūčių, su kuriomis Šiaulių stadione teko susidurti filmavimo komandai.

XXIV turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS