Neįgaliesiems

25-asis Optibet Pirmos lygos turas: taškai svarbiau nei įvarčių grožis

Bėgant maratoną sunkiausi būna paskutiniai kilometrai. „Optibet Pirma lyga“ turnyro komandoms iki finišo lieka penki turai, kurie atsakys į svarbiausius klausimus. Kol kas rebusus sėkmingai sprendžia Alytaus „Dainava“ ir Kėdainių „Nevėžis“, o sunkiausiai sekasi trims Žemaitijos klubams.

Linkėjimai. „Šią savaitę mano mama ir mano teta šventė gimtadienius. Noriu jas pasveikinti ir pasakyti, kad greit pasimatysime“, – šypsojosi „Be1 NFA“ treneris Pablo Riosas Freire.

Kauno ekipos vairininkas iš Ispanijos pasistengė, kad jo auklėtiniai jam brangioms moterims įteiktų tinkamą dovaną. Pergalė, padidinusi šansus į Ispaniją parvežti bronzos medalį, nudžiugino ir trenerį, ir jo artimuosius. „Be1 NFA“ futbolininkai svečiuose 1:0 palaužė Plungės „Babrungo“ ekipą. Plungiškiai pergalės atveju dar būtų išsaugoję viltis pakovoti dėl medalių, tad nebuvo nusiteikę lengvai pasiduoti. Vis dėlto kauniečių pastangas vainikavo legionieriaus iš Liberijos Thomaso Neewalay taiklus smūgis 50-ąją min. Nors vėliau šeimininkai bandė kandžiotis, jaunieji varžovai atsilaikė ir šventė itin svarbų laimėjimą.

„Kiekvienas mačas dabar yra kaip finalas. Plungėje vaikinai išlaikė maksimalią koncentraciją. Tokius juos norėsiu matyti ir artimiausiame mūšyje su „Neptūnu“, – pabrėžė P. Freire.

„Be1 NFA“ su 46 taškais po 24 dvikovų pakilo į ketvirtąją vietą, aplenkdami „Marijampolė City“ vyrus, kurių sąskaitoje – taip pat 46 taškai, bet po 25 susitikimų. Suvalkiečiai savaitgalį netikėtai skaudžiai 0:3 nusileido lygos vidutiniokams „Panevėžio“ dubleriams. Marijampoliečiai į Aukštaitiją atsivežė gerokai pabyrėjusią sudėtį – vos keturis daugmaž sveikus ar pasirengusius atsarginius aikštės žaidėjus, bet neatliko nė vieno keitimo. Tiesa, „City“ turėjo šansą pakreipti rungtynių eigą savo naudai, jei rezultatui esant 0:0 Kiyomoto Hiroya 38 min. būtų realizavęs 11 m baudinį.

Mokykla. Konkurentų iš Suvalkijos nesėkme pasinaudojo Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai savo aikštėje nelengvai 1:0 parklupdė Vilniaus BFA. Pergalę šeimininkams nukalė saugas Colinas Odutayo, 75 min. taikliai iššovęs iš tolimesnės distancijos. 21-erių legionierius iš Nyderlandų, augęs žinomo Belgijos „Genk“ klubo sistemoje, o vėliau keletą metų tobulinęsis garsaus Anglijos klubo „Aston Villa“ akademijoje, įrodė, kad futbolo mokslai nenuėjo veltui.

„Sezono pabaigoje mums svarbiausia 3 taškai, nors kartais norisi ir gražaus žaidimo. Noriu pagirti varžovus. Jauna komanda užmezgė gerą kovą, turėjo ne vieną momentą. Mums iš pradžių trūko agresijos, bet vėliau pakoregavome taktiką ir realizavome pranašumą“, – konstatavo „Neptūno“ treneris Valdas Trakys.

Klaipėdiečiai su 47 taškais po 24 akistatų pakilo į trečiąją vietą. Tačiau nėra abejonių, kad jau trečiadienį pas juos į svečius atvyksiantis „Be1 NFA“ pamėgins šiuos įtvirtinimus paklibinti.

Savo pozicijas teks ginti ir Kėdainių „Nevėžiui“. Kėdainiečiai 25-ajame ture išvykoje 3:2 pamokė Vilniaus „Žalgirio“ dublerius ir turi 54 taškus. Priekyje jų – tik Alytaus „Dainava“. 55-ąjį tašką dzūkai pasiėmė Gargžduose, 4:0 nepasigailėdami „Banga“ B vienuolikės.

Voratinkliai. Gargždiškiai su 15 taškų dar nėra pasmerkti likti lentelės dugne, nes yra žaidę maču mažiau nei artimiausi konkurentai. Tiesa, išsikapstyti iš iškritimo į antrąją lygą zonos bus nepaprastai sudėtinga.

25-ajame ture buksavo ir kiti autsaideriai. Šešiais taškais „Bangos“ jaunimą lenkianti priešpaskutinė komanda – Mažeikių „Atmosfera“ principiniame mūšyje 2:3 nusileido „Garliavai“. Pastarasis kolektyvas Rimvydo Lipnevičiaus, Ernesto Mickevičiaus ir Luko Odincovo įvarčių dėka pakilo į ramesnę, 12-ąją poziciją. Ar ši ramybė ilgam, paaiškės kitame ture, nes „Garliava“ turės puikų šansą savo tvirtovėje palaužti „Bangą“ B. Tuo tarpu laipteliu žemiau su 25 taškais esantis Vilniaus „Žalgiris“ B laikys sunkų „Dainavos“ egzaminą. Lenktynėse dėl išlikimo lygoje vilniečiai turi papildomų kozirių – jie yra žaidę net dviem rungtynėmis mažiau nei dauguma konkurentų.

Savo situaciją kiek pagerino ir Kretingos „Minija“ (23 taškai, 14 vieta), namuose iškovojusi tašką (1:1) akistatoje su „Šiaulių“ dubleriais.

Lygos vidutiniokų Vilniaus „Riterių“ B ir Panevėžio „Ekrano“ susitikimo, pasibaigusio svečių naudai – 2:0, puošmena tapo Andrejaus Karvatskio įvartis gražuolis. Ukrainietis 94-ąją min. galingu baudos smūgiu iš maždaug 27 metrų į viršutinį kampą išvalė šeimininkų vartų voratinklius.

XXV turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS