Neįgaliesiems

26-asis Optibet Pirmos lygos turas: garsūs naujokai ir skęstantys autsaideriai

„Optibet Pirmos lygos“ klubai rinktinių pertrauką išnaudojo ne poilsiui, o žūtbūtinėms kovoms dėl vis brangstančių taškų. 26-ajame ture Kretingos „Minija“ susigrąžino antrąją poziciją, o „Jonava“ baigia atsisveikinti net su teorinėmis viltimis likti lygoje.

Emocijos. „Kartais perteklinės emocijos mums patiems kiša koją, bet kartais ir užveda pozityviai“, – svarstė „Ekrano“ saugas Marius Zabarauskas.

Panevėžio komandos futbolininkai per akistatą su Vilniaus „Riteriais“ B daugiau kortelių surinko sėdėdami ant suolo nei žaisdami aikštėje. Šį kartą emocijos panevėžiečiams nepadėjo – jie pralaimėjo akistatą namuose 1:2. Svečiai abu įvarčius pelnė itin skausmingais momentais – prieš pat pertrauką ir iškart po jos. „Ekranas“ atsakė Danielio Omokhoa taikliu smūgiu ir turėjo beveik visą kėlinį rezultatui išlyginti. Vėliau šeimininkams užduotį palengvino iš aikštės pašalintas vilniečių žaidėjas. Tačiau per likusį laiką „Ekranas“ pats surinko tris geltonas ir vieną raudoną korteles, o įvarčio sukurti taip ir nesugebėjo.

Prieš savaitę panevėžiečiai pateikė staigmeną nukaudami lygos lyderius Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkus. Šio savaitgalio pralaimėjimas Dariaus Maciulevičiaus auklėtiniams neleido pakilti į 7-ąją poziciją.

„Esame jauna komanda, trūksta stabilumo. Mes kaip amerikietiškuose kalneliuose – tai kylame, tai krentame“, – konstatavo M. Zabarauskas.

„Riteriai“ B nuo lyderių trejeto atsilieka mažiausiai 7 taškais, bet turi mačą atsargoje ir išlaiko bent teorines viltis sudalyvauti medalių dalybose.

Vilkai. 26-asis turas išėjo kiek pabiręs, nes iš 8 rungtynių savaitgalį įvyko tik ketverios. Dar vienose Klaipėdos „Neptūnui“ be kovos buvo įskaitytas techninis laimėjimas 3:0 prieš pašalintą „MML City“. Kauno „Be1 NFA“ ir Kėdainių „Nevėžis“ 26-ojo turo susitikimą tarpusavyje sužaidė dar spalio 4-ąją, o Vilniaus BFA ir „TransINVEST“ akistata įvyks spalio 25 d.

Vienas turo mačas įvyko trečiadienį – jame „Panevėžio“ dubleriai 3:0 nepaliko šansų dubleriams iš Šiaulių. Šiame mūšyje jaunimui pirmą kartą šiemet į pagalbą atėjo patyrę futbolo vilkai. „Panevėžio“ B marškinėliais pirmą sykį vilkėjo vienas kertinių pagrindinės komandos saugų prancūzas Chafikas Tigroudja, o šiauliečiai pirmą kartą klausė 35-erių metų daugkartinio Lietuvos čempiono Egidijaus Vaitkūno nurodymų.

Solidaus desanto sulaukė ir Vilniaus „Žalgirio“ dubleriai. Jų startinėje sudėtyje antrą turą iš eilės pasirodė vienas pagrindinės komandos lyderių Jurijus Kendyšas. 33 metų baltarusis 76 min. pasižymėjo įvarčiu į Kretingos „Minijos“ vartus, bet iki to laiko žemaičiai jau pirmavo triuškinamai 3:0. Visus įvarčius nugalėtojams pelnė japonai – Hiroshi Miyazawa (32 ir 37 min.) bei Takuya Fushimi (53).

Atstumas. Pergalės dėka „Minija“ susigrąžino antrąją poziciją. 48 taškus turintys kretingiškiai nuo lyderio „TransINVEST“ atsilieka 9 taškais, bet vilniečiai žaidė net dviem susitikimais mažiau. Tikėtina, kad žemaičiai lyderių jau nepavys. Užtat lenktynėse dėl kitų spalvų medalių kiekvienas iš penkių pretendentų rikiuojasi vos taško atstumu nuo savo artimiausio persekiotojo.

Trečiąjį laiptelį su 47 taškais užima „Nevėžis“, tačiau jį jau artimiausiu metu gali aplenkti „Be1 NFA“, sukaupusi 46 taškus, bet turinti vieną mačą atsargoje. Plungės „Babrungas“ pasistengė, kad rikiuotė būtų dar painesnė, o kova dėl medalių dar aršesnė. Plungiškiai surinko 45-ąjį tašką, 26-ajame ture namuose 2:1 palauždami „Jonavą“ ir nutraukdami savo trijų pralaimėjimų seriją. Nedaug trūko, kad žemyn smunkantys žemaičiai būtų palikę taškų ir lygos autsaideriams, bet jų pastangas prieš pat finalinį švilpuką vainikavo Viliaus Butkaus pergalingas įvartis.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS