Neįgaliesiems

27-asis Optibet Pirmos lygos turas: atsiplėšę dzūkai, kortelių lietus ir finišo trilogija

Futbolas žaidžiamas ne vien kojomis ar galva, bet ir širdimi. Ypač, kai „Optibet Pirma lyga“ čempionato traukinys jau artėja link galutinės stoties. 27-ojo turo mūšiuose pozicijas apgynė ne tik geriau žaidusios, bet ir didesnį ryžtą bei tvirtesnį charakterį demonstravusios ekipos.

Pabėgo. „Rungtynių pradžioje apmaudžiai suklydome, bet, gerai, kad greit atsitiesėme. Šie trys taškai – ypatingai svarbūs“, – lengviau atsiduso Sergejus Kuznecovas.

Jo treniruojama Alytaus „Dainava“ išvykoje jau 2-ąją min. praleido įvartį – „Panevėžio“ B puolėjas Martinas Perveinis pasižymėjo 15-ąjį kartą šį sezoną ir tik vienu rezultatyviu smūgiu atsilieka nuo geriausio lygos snaiperio Jevgenijaus Mohilo iš Kėdainių „Nevėžio“. Alytiškiai situaciją pataisė dar iki pertraukos – nigeriečiai Kazeemas Ojo Aderounmu ir Aaronas-Palmerinas Olugbogi varžovams atseikėjo du įvarčius „į rūbinę“. Antrajame kėlinyje svečių persvarą nuo 11 m žymos įtvirtino ukrainietis Stanislavas Sorokinas.

Pergalė 3:1 „Dainavai“ ne tik leido išlaikyti lyderės pozicijas, bet ir dar labiau atsiplėšti nuo persekiotojų. Dzūkai su 58 taškais jau keturiais lenkia „Nevėžį“ ir yra labai arti triumfo čempionate. Tiesa, alytiškių laukia sudėtingas tvarkaraštis: artimiausią savaitgalį jie namuose priims medalių paleisti neketinantį „Marijampolės City“, o dar po savaitės vyks į pagrindinių konkurentų tvirtovę – Kėdainius. Sezoną jie užbaigs Šiauliuose.

„Liko trys svarbiausi sezono mačai. Jaučiame didžiulį psichologinį spaudimą, nes kaunamės ne tik dėl čempionų titulo, bet ir dėl grįžimo į A lygą. Tikiuosi, kad tokios pergalės, kaip prieš „Panevėžį“ B, mums įkvėps daugiau pasitikėjimo lemiamose akistatose“, – vylėsi S.Kuznecovas.

Grafikas. Pasitikėjimo savo jėgomis dar labiau reikia „Dainavą“ persekiojančiam „Nevėžiui“. Didelę sezono dalį madas diktavę kėdainiečiai finišo tiesiojoje ėmė barstyti taškus. Jie jau antrą turą iš eilės slysteli susitikimuose su įveikiamais varžovais. Po nesėkmės 1:2 namuose su „Panevėžiu“ B, savaitgalį išvykoje 0:1 nusileista „Marijampolės City“ futbolininkams.

Marijampolėje Dariaus Gvildžio auklėtiniai buvo verti bent lygiųjų, bet nepasinaudojo gausiomis progomis. Rungtynių pabaigoje suveikė suvalkiečių manevras – vienintelis atliktas keitimas: į ataką pasileidęs Andrius Lekeckas baudos aikštelėje sėkmingai kyštelėjo galvą. Tai buvo pirmasis šio gynėjo įvartis per pastaruosius dvejus metus Pirmoje lygoje.

Po pergalės „City“ nuo prizininkų podiumo skiria tik vienas laiptelis. Suvalkijos ekipa vienu tašku atsilieka Klaipėdos „Neptūno“ (53 taškai), 3:1 pamokiusio „Šiaulius“ B. „Nevėžis“ su 54 taškais – antras. Iš šių trijų pretendentų teoriškai lengviausią finišo grafiką turi klaipėdiečiai. Jų laukia akistatos namuose su viena lygos autsaiderių Mažeikių „Atmosfera“, ir svečiuose – su Vilniaus „Riteriais“ B bei Plungės „Babrungu“, kurie į aukščiausias vietas nebepretenduoja. „City“ per likusias tris savaites laikys „Dainavos“ egzaminą, priims „Garliavą“, o paskutiniame ture stos į žūtbūtinę akistatą su ant kulnų minančiais Kauno „Be1 NFA“ futbolininkais.

Kortelės. Kauniečiai su 50 taškų yra penkti, nes Gargžduose nesugebėjo palaužti autsaiderės „Bangos“ B vienuolikės. Nors šiame mače įvarčių pasiekta nebuvo, žiūrovams neteko nuobodžiauti.  Emocingoje kaktomušoje teisėjas Orestas Abramavičius vos spėjo gesinti aistras. Arbitras parodė net 11 geltonųjų kortelių. 9 kartus buvo įspėti svečiai iš Kauno, tarp jų ir ekipos treneriai bei atsarginių suolas.

„Be1 NFA“ jaunuoliams bronza vis dar pasiekiama, bet jiems prireiks ir konkurentų kluptelėjimų. Pirmąją trilogijos dalį jie rašys jau šį šeštadienį namuose su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais. Vilniečiai savaitgalį 1:0 nugalėjo Kauno rajono „Garliavą“, o jau antradienį žais atidėtas 22 turo rungtynes su „Šiaulių“ dubleriais. Garliaviečiai su 29 taškų kraičiu – 12-ti ir dar nėra šimtu procentų garantuoti, kad neiškris iš lygos. Jų laimei, buksuoja ir artimiausi kaimynai. 14-oje vietoje puškuojanti Kretingos „Minija“ 27-ajame ture gavo niuksą (1:3) nuo Vilniaus „Riterių“ B. 15-ta liekanti Mažeikių „Atmosfera“ 1:4 neatsilaikė prieš Panevėžio „Ekraną“. Vis dėlto „Minija“ (26 taškai) įtikinamai lenkia ir „Atmosferą“ (21), ir autsaiderę „Bangą“ B (17).

XXVII turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS