Neįgaliesiems

29-asis Optibet Pirmos lygos turas: sidabrinis pralaimėjimas ir bronzinis desertas

„Optibet Pirma lyga“ pirmenybių uždanga leidžiasi su intrigomis. 29-ajame ture sidabro medalius užsitikrino Kauno „Be1 NFA“ futbolininkai, o paskutinė pirmenybių diena atsakys, kuris iš keturių pretendentų nugvelbs bronzą, bei kam teks atsisveikinti su lyga.

Kalvis. Nedažnai taip būna, jog nesėkmė žūtbūtiniame mūšyje sutaptų su svarbiausiu laimėjimu klubo istorijoje. Būtent tokį paradoksą 29-ajame ture išgyveno Kauno „Be1 NFA“ komanda. Prieš išvyką pas Vilniaus rajono „TransINVEST“ kauniečiai nuo šio čempionų kolektyvo atsilikinėjo net 14 taškų, bet turėjo 5 taškų pranašumą prieš persekiotojus lenktynėse dėl sidabro. Nors vilniečiai Garbrielio Viana įvarčio dėka įsirašė 22-ąją pergalę per 29 turus, ši baigtis tenkino ir svečius.

„Mūsų jausmai kiek sumišę. Tarsi ir pralaimėjome svarbų mačą, bet užsitikrinome sidabrą bei teisę susikauti dėl A lygos kelialapio, – prisipažino „Be1 NFA“ treneris Miguelis Machado. – Dar prieš tris mėnesius mus skyrė vos šeši taškai nuo iškritimo ribos, bet šie vaikinai atliko milžinišką darbą ir pelnytai atsidūrė ten, kur yra dabar“.

34 metų strategas akivaizdžiai pasikuklino nepaminėjęs savęs. Būtent jis įnešė svariausią indėlį į kauniečių šuolį. Iš ispano Pablo Rioso Freire komandos vairą perėmęs portugalas visiškai pakeitė jos veidą. „Be1 NFA“, pasipildžiusi ir keletu perspektyvių legionierių, ėmė guldyti ant menčių vieną varžovą po kito. Laimėję 9 iš 10 mačų M. Machado auklėtiniai pavijo lyderių trejetą, o vėliau tapo ir neoficialiais antrojo rato čempionais.

Atsistatydino. Nedaug trūko, kad „akademikų“ pozicijos būtų susvyravusios 29-ajame ture. Jiems ant kulnų lipantys Klaipėdos „Neptūnas“ ir Kretingos „Minija“ galėjo sidabro medalių medžioklę perkelti į paskutinį turą, tačiau pralaimėjo žemiau buvusiems oponentams. Jei „Minijos“ kluptelėjimas 1:3 akistatoje su turnyro lentelės kaimynais iš Plungės dar suprantamas, tai „Neptūno“ kapituliacija 1:5 mūšyje su vienu autsaiderių „Kauno Žalgiriu“ B prilygo sportinei tragedijai. Svečiams iš uostamiesčio Kaune fatališkai nesisekė. Vos prasidėjus rungtynėms jie užsidirbo 11 m baudinį į savo vartus (0:1), o įpusėjus kėliniui patys savojo bandymo nuo 11 m žymos nerealizavo. Vėliau žalgiriečiai tiesiog nušlavė svečių gynybą ir šventė pergalę, jiems garantavusią išlikimą „Optibet Pirmoje lygoje“. Tuo tarpu klaipėdiečių stovykloje kilo emocijų audros, o klubo vadovas Tadas Vaitkus viešai pranešė po ketverių metų darbo paliekąs savo postą.

Konkurentų nesėkmėmis galėjo pasinaudoti dar vienas pretendentas į medalius – Kėdainių „Nevėžis“, tačiau neįstengė palaužti (0:0) autsaiderės „Jonavos“. Kėdainiečiai prisijungė prie „Neptūno“, „Minijos“ ir „Babrungo“, turinčių po 48 taškus ir besidalinančių 3-6 vietas.

Matematika. Susiklosčius tokiai situacijai, lygoje liko dvi pagrindinės intrigos: kas laimės karą dėl bronzos medalių, bei kas iškris į žemesnį divizioną.

Prieš lapkričio 8-ąją vyksiantį paskutinį turą teoriškai geriausiai atrodo „Minijos“ situacija.  Kretingiškiai be kovos gaus 3 taškus už techninę pergalę prieš „MML City“. Kiti pretendentai tokių garantijų neturi. „Neptūnas“ lankysis pas vilčių likti lygoje nebeturinčią „Jonavą“, o „Nevėžis“ priims užtarnautų atostogų laukiantį „TransINVEST“. Vis dėlto tiek lygos autsaideriai, tiek čempionai ką tik įrodė, kad taškų veltui jie nedalina. „Babrungas“ savo aikštėje priims „Šiaulius“ B, kurie savo pagrindinį tikslą pasiekė sekmadienį, kai 4:2 palaužė Vilniaus BFA ir užsitikrino vietą kito sezono „Optibet Pirmoje lygoje“.

Kur kas atokiau nuo išgyvenimo mūšių rikiuojasi Kauno rajono „Garliava“, savaitgalį net 4:0 patiesusi Panevėžio „Ekraną“. Panevėžiečiai dar gali susigrąžinti vietą aštuntuke, jei trečiadienį „Garliava“ neįveiks BFA vaikinų, o „Ekranas“ laimės Aukštaitijos derbį su „Panevėžiu“ B.

Tiesa, paskutinis sezono pasimatymas su kraštiečiais bus labai svarbus ir „Panevėžio“ dubleriams. Jų nesėkmės atveju atgytų Vilniaus „Žalgirio“ B viltys pabėgti iš priešpaskutinės, 15-osios, pozicijos. Tam vilniečiams reikia dar ir patiems įveikti „Kauno Žalgirio“ dublerius. Kadangi sostinės „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ jaunimas šį sezoną tarpusavyje abu kartus sužaidė lygiosiomis, šioms komandoms surinkus po lygiai taškų, jų galutinei vietai nustatyti prireiktų skaičiuotuvų. Mat tokiu atveju tektų skaičiuoti papildomus statistinius rodiklius – įmuštų bei praleistų įvarčių skirtumą.

1lyga.lt informacija,

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS