3-asis Optibet Pirmos lygos turas: panaikintas minusas ir ryškėjančios lyderių gretos

Trečiasis „Optibet Pirmos lygos“ turas didelių sensacijų nepažėrė, bet sirgaliams padovanojo ne vieną įsimintiną akimirką. Ypač smagus šis turas buvo besiformuojančiam lyderių trejetui ir minusą savo taškų balanse pagaliau panaikinusiam Panevėžio „Ekranui“.

Lapas. „Pagaliau pradedame čempionatą nuo tuščio lapo“, – šyptelėjo Darius Maciulevičius – jo vadovaujamas LFF II lygos laimėtojas „Ekranas“ Panevėžyje 2:0 palaužė Alytaus „Dainavą“. Pirmuosiuose turuose skaudžias nesėkmes (1:4 su Kėdainių „Nevėžiu“ ir 0:5 su Kazlų Rūdos „Šilu“) patyrę panevėžiečiai šįsyk degė noru atsidaryti taškų sąskaitą. Šeimininkų ryžto nenumalšino net ir apmaudžiai praleista šimtaprocentinė proga – pirmojo kėlinio viduryje neįmuštas 11 m baudinys. Jų pastangas vainikavo ukrainiečio Andrijaus Karvatskio (39 min.) ir Motiejaus Slivkos (62 min.) įvarčiai.

„Pirmąją sezono pergalę lėmė didžiulis mūsų noras ir kovingumas. Po nepelnytai didelių dviejų pralaimėjimų visi buvome prislėgti – tiek žaidėjai, tiek treneriai. Bandėme suprasti, kur suklydome, ir tai ištaisyti. Susitikime su alytiškiais tas pavyko. Tikėkimės, kad laimėjimas prieš stiprų varžovą įkvėps komandai pasitikėjimo jėgomis. Norime kilti į viršų“, – svetainei 1lyga.lt sakė D. Maciulevičius.

Nepaisant pergalės, panevėžiečiai kol kas lieka paskutinėje Pirmos lygos vietoje, nes turnyrą pradėjo turėdami 3 taškų baudą. Tiesa, jau 4-ajame ture jie gali iškovoti pirmus taškuss, jei šeštadienį išvykoje palauš taip pat nulį taškų grafoje turinčią turnyro lentelės kaimynę „Garliavą“.

Derbiai. Garliaviečiai savo pirmuosius taškus medžiojo akistatoje su Kauno „Be1 NFA“. Atkaklus Kauno apskrities derbis baigėsi šeimininkų, „Be1 NFA“ futbolininkų naudai. Vienintelį įvartį įpusėjus pirmajam kėliniui pelnė Deitonas Vinckus. Likusią mačo dalį iniciatyva priklausė „akademikams“, bet Kauno rajono ekipa galėjo atstatyti pusiausvyrą, kai po Evaldo Kugio galingo šūvio kamuolys sudrebino varžovų vartų konstrukciją.

Praėjus trims dienoms „Be1 NFA“ futbolininkai dar spėjo pasidalinti po tašką (0:0) nukeltame 2-ojo turo susitikime su „Nevėžiu“. Kėdainiečiai prieš tai savaitgalį namuose kiek netikėtai 0:2 nusileido jaunajam Vilniaus BFA kolektyvui. Pralaimėjimu jiems galėjo baigtis ir dvikova Kaune, jei „Be1 NFA“ saugas Martynas Džiugas 49-ąją min. būtų realizavęs 11 m baudinį. Kauniečiai su 5 taškais pakilo ant 5-ojo laiptelio, o kėdainiečiai su 4 taškais – 7-ti.

Įtemptai klostėsi ir Vilniaus miesto derbis tarp „Žalgirio“ ir „Riterių“ dublerių, pasibaigęs lygiosiomis 1:1. 12-ąją min. žalgiriečius į priekį išvedė 19-metis saugas iš Nigerijos Adamsas Sirachas Olubi, tačiau vos po 6 min. iš 11 m baudinio pasižymėjo afrikiečio bendraamžis Juozas Lubas.

Tuo tarpu mūšio tarp dviejų kaimynų iš Žemaitijos baigtis abejonių nekėlė – Plungės „Babrungas“ 3:0 nepaliko šansų Gargždų „Banga B“ vaikinams. Plungiškiai su 6 taškais rikiuojasi visai greta lyderių trejeto, gargždiškiai su 1 tašku lieka 14-ti.

Lyderiai. Pirmenybėse liko trys taškų dar nepraradusios komandos, bet viena jų tikrai suklups jau kitame ture. 3-ajame ture Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose dar iki pertraukos susikrovė pergalingą pranašumą (2:0) prieš „Panevėžio“ dublerius. Kazlų Rūdos „Šilas“ už 3 taškus (1:0) akistatoje Kretingoje su „Minija“ gali dėkoti jau trečią turą paeiliui po įvartį mušančiam japonui Tomochika Obara. Penktadienio vakarą klaipėdiečiai ir Suvalkijos atstovai uostamiestyje susitiks tarpusavio mūšyje.

Tuo tarpu „Šiaulių“ dubleriai turi visus šansus pratęsti pergalių seriją iki keturių. Saulės miesto atstovai praėjusį savaitgalį 2:1 nuskriaudė Mažeikių „Atmosferą“, o ateinantį šeštadienį gins savo tvirtovę pasimatyme su „Be1 NFA“.