Neįgaliesiems

30-asis Optibet Pirmos lygos turas: sezono finišas abejingų nepaliko

Net jei „Optibet Pirmos lygos“ sezono scenarijų būtų kūręs patyręs režisierius, jis, ko gero, neprieštarautų tokiai pabaigai, kokia nutiko realybėje. Tiek intriguojančių įvykių, kiek sirgaliai jų išvydo paskutiniame pirmenybių ture, užtektų ne vienai sporto dramai.

Pažadas. „Paskutinis traukinys dar laukia, dar yra jame vieta laisva“, – kažkada dainavo Andrius Mamontovas.

Vargu, ar šią dainą prieš paskutinį sezono mūšį prisiminė Kėdainių „Nevėžio“ komandos nariai, bet viena laisva vieta ant prizininkų pakylos kantriai laukė būtent jų. Prieš 30-ąjį turą jau buvo aiškūs ir lygos laimėtojai – Vilniaus rajono „TransINVEST“, ir sidabro savininkai – Kauno „Be1 NFA“. Į bronzos medalius iki paskutinės dienos rankas tiesė net keturi klubai.

Kėdainiečiams bronzinis pasirodymas su „TransINVEST“ buvo toks pat permainingas, kaip ir visas jų sezonas. Jau 9-ąją min. savo aikštėje jie ėmė atsilikinėti 0:1. Dar niūriau šeimininkų perspektyvos atrodė tiesioginių konkurentų iš Žemaitijos rezultatų fone – tiek Klaipėdos „Neptūnas“, tiek Plungės „Babrungas“ tuo metu užtikrintai pirmavo prieš savo oponentus. Mačo lūžis įvyko antrojo kėlinio pradžioje, kai kėdainiečiai vieną po kito sugrūdo tris įvarčius ir bronziniais šampano purslais apšlakstė pergalę – 4:1.

„Iki medalių ėjome sunkiausiu keliu. Ir pernai, ir šiemet. Bet tikslą ir vėl pasiekėme, – lengviau atsiduso Darius Gvildys. – Antroji sezono dalis mums nebuvo labai sėkminga, išbarstėme nemažai taškų. Bet susėdome su vyrais, pakalbėjome ir susitarėme, kad nesvarbu, sekasi mums ar ne, privalome parodyti charakterį. Džiaugiuosi, kad savo pažadą įvykdėme“.

Progresas. Tiek pat taškų – po 51, kiek ir „Nevėžis“, surinko dar trys klubai. Kretingos „Minija“ 30-ajame ture be kovos gavo techninę pergalę prieš pašalintą „MML City“, „Neptūnas“ išvykoje 5:2 pabaigė „Jonavos“ sezono kančias, o „Babrungas“ namuose 3:0 nepaleido „Šiaulių“ jaunimo.

Keturioms komandoms turint vienodą taškų kraitį, teko skaičiuoti tarpusavio susitikimų statistiką. Ji buvo palankiausia „Nevėžiui“, „Neptūnas“ finišavo ketvirtas, „Babrungas“ – penktas, „Minija“ šešta. Pastarajai ekipai galutinis rezultatas turėtų būti itin apmaudus, nes iki paskutinių turų ji kabinosi ne tik į trečiąją, bet ir į antrąją poziciją. Tiesa, lyginant su praėjusiu sezonu, kai liko vos 13-ti, kretingiškiai palypėjo net septyniais laipteliais į viršų. Brazilo Thiago Bomfimo auklėtiniai, drauge su tokį pat šuolį atlikusiais Vilniaus „Riteriais“ B ir, žinoma, fenomenaliuoju „TransINVEST“, tapo labiausiai patobulėjusiomis lygos komandomis.

„Riterių“ dubleriai paskutiniame ture pabandė mesti iššūkį vicečempionei „Be1 NFA“. Kauniečiai savo aikštėje ištraukė netikėtą kozirį – pirmąsias savo karjeros rungtynes „Optibet Pirmoje lygoje“ sužaidusį Skirmantą Paukštį. 16-metis debiutantas jau pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius, nulemdamas šeimininkų pergalę 3:1. Kas žino, galbūt šio jaunuolio pagalbos kauniečiams prireiks ir pereinamosiose rungtynėse į A lygą? „Be1 NFA“ varžovu taps priešpaskutinę, 9-ąją poziciją A lygoje užimsiantis klubas.

Žemyn. Ne ką mažiau atkaklios kovos virė ir turnyro lentelės apačioje. Jei „Jonava“ su 15 taškų per 30 mačų jau seniai neturėjo vilčių pakilti iš dugno, tai Vilniaus „Žalgiris“ B ir „Panevėžys“ B stengėsi pabėgti iš priešpaskutinės, 15-osios pozicijos. Vilniečiai 5:3 pranoko bendravardžius iš Kauno, bet jų pastangos neteko prasmės, nes trimis taškais daugiau turėję Panevėžio dubleriai 3:0 laimėjo savo miesto derbį prieš „Ekraną“. Pastaroji komanda taip ir nesugebėjo įšokti į lygos aštuntuką, vienu tašku atsilikdama nuo „Garliavos“, 0:2 nusileidusios Vilniaus BFA.

Neskaitant sportinių rezultatų, „Ekrano“ klubo atstovų nuotaikos nepataisė ir jų gerbėjų elgesys. Rungtynių su „Panevėžiu“ B pabaigoje „Ekraną“ palaikančios sirgalių grupuotės nariai po vieno įvarčių įsiveržė į aikštę ir užpuolė varžovų žaidėją. Už tai klubui, neužtikrinusiam mačo dalyvių saugumo, skirta septynių namų rungtynių be sirgalių bausmė bei 5 tūkst. eurų bauda.

Paskutiniame mače dviem rezultatyviais smūgiais pasižymėjęs „Panevėžio“ B puolėjas Nojus Lukšys su 16 įvarčių užėmė antrąją vietą lygos snaiperių sąraše, nusileisdamas tik „TransInvest“ atakų lyderiui iš Brazilijos Henrique Devensui (22 įvarčiai).

Panevėžiečiai su 31 tašku liko 14-ti ir lauks galutinio verdikto dėl papildomų pereinamųjų rungtynių, kuriose jam iššūkį turėtų mesti LFF 2 lygos bronzą pelnysianti komanda. Vilniaus „Žalgiris“ B su 28 taškais ir autsaiderė „Jonava“ krenta į trečiąjį pagal pajėgumą divizioną. Iš jo po metų pertraukos į Pirmą lygą sugrįš aukso medalius jau užsitikrinusi Mažeikių „Atmosfera“, bei antrąją vietą užimsiantis kolektyvas – Gargždų „Banga“ B arba Kauno rajono „Hegelmann“ B vaikinai.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS