Neįgaliesiems

4-asis Optibet Pirmos lygos turas: istorinė autsaiderių pergalė bei lyderių netektys

Po 4-ojo „Optibet Pirmos lygos“ turo nebeliko nei taškų dar neiškovojusių, nei taškų nepraradusių komandų. Savaitgalį suklupo visos trys vien pergales iki tol skynusios komandos, o „Garliavos“ futbolininkams rungtynės su Panevėžio „Ekranu“ įeis į klubo metraščius – garliaviečiai į savo taupyklę įsidėjo pirmąją istorijoje pergalę Pirmoje lygoje.

Istorija. Taiklus Artiomo Spelmano smūgis 77-ąją min. pakėlė ant kojų Garliavos A. Mitkaus mokyklos stadione susirinkusius sirgalius. Dar didesnis džiaugsmo protrūkis tribūnose nuvilnijo arbitrui užfiksavus galutinę garliaviečių pergalę 1:0 prieš Panevėžio „Ekraną“. Pirmieji iškovoti sezono taškai sugrąžino šypsenas ir vietos žiūrovų, ir futbolininkų veiduose.

„Sveikinimai visai mūsų organizacijai su istorine pergale. Jos ilgai laukėme, – džiaugėsi ir „Garliavos“ treneris Vitalijus Stankevičius. – Tiesą sakant, toks nesėkmingas startas mus visus šiek tiek nuvylė. Vaikinus slėgė psichologinė įtampa dėl prarandamų taškų. Apmaudžiausia, kad momentais žaisdavome visai neblogai, bet vis kažko pritrūkdavo. Laimei, šį kartą kortos sukrito mūsų naudai“.

Treneris pabrėžė, jog lyginant su praėjusiu sezonu, „Garliavoje“ rungtyniauja apie 15 naujokų, todėl užtruks laiko, kol jie susižais ir realizuos savo potencialą.

Pirmos lygos naujokai su 3 taškais pakilo iškart trimis laipteliais, į 13-ąją poziciją, paskutinėje 16-oje palikdami „Ekraną“. Panevėžiečių taškų sąskaitoje vis dar šviečia nulis, tačiau jie jau sugebėjo panaikinti minus 3 taškų baudą, skirtą prieš sezono startą.

Pabarstė. 4-ajame ture taškų pabarstė visi trys lygos lyderiai. Jei Klaipėdos „Neptūno“ ir Kazlų Rūdos „Šilo“ tarpusavio akistatoje netektys buvo neišvengiamos, tai „Šiaulių“ dubleriai netikėtai svetingai priėmė iš Kauno atvykusius „Be1 NFA“ futbolininkus.

Klaipėdiečių ir suvalkiečių mūšio atkaklumą puikiai iliustruoja geltonųjų kortelių statistika. Vien per paskutines 25-ias mačo minutes buvo įspėti net 7 abiejų komandų žaidėjai. Svečiai 63 min. išsiveržė į priekį po Igno Zigmanto spyrio, tačiau 82 min. „Neptūnas“ atsakė Egidijaus Dusevičiaus taikliu kirčiu galva po kampinio – 1:1. Nepaisant lygiųjų, abi ekipos, sukaupusios po 10 taškų, pirmauja turnyro rikiuotėje.

Tašku atsiliekantys šiauliečiai nepasinaudojo palankia proga tapti vienvaldžiais lyderiais. Juos 2:0 nuskriaudė bendraamžiai iš „Be1 NFA“. „Šiaulių“ komandos neišgelbėjo ir žinomo legionieriaus iš Armėnijos Davido Aršakiano pasiskolinimas iš pagrindinės ekipos. 27 metų puolėjas Lietuvoje išgarsėjo 2015-2016 metais, kai „Trakų“ klubo sudėtyje tapo vienu rezultatyviausių A lygos žaidėjų bei sulaukė kvietimo iš MLS klubo „Chicago Fire“. Legionierius su „Be1 NFA“ sužaidė kėlinį ir buvo pakeistas. Užtikrinta pergalė kauniečius su 8 taškais pakylėjo į naujokams solidžią – 4-ąją poziciją.

Fortūna. Įkandin lyderių ketverto išsidėstė po 7 taškus turintys Plungės „Babrungas“, Kėdainių „Nevėžis“ ir Alytaus „Dainava“. Plungiškiai sostinėje su Vilniaus „Žalgiriu B“ išsiskyrė be įvarčių, o kėdainiečiai ir dzūkai įsirašė minimalias pergales.

„Nevėžiui“ pakako vienintelio tikslaus Roko Župerkos spyrio 38-ąją min., kad įrodytų pranašumą prieš Kretingos „Miniją“. Kėdainiečiai turėjo dar keletą progų įmušti, bet svečius gelbėjo patikimai žaidęs vartininkas iš Ukrainos Amiras Ahalarovas, o po Luko Berednikovo reido – ir virpstas.„Dainavai“ susitikime su Vilniaus BFA pasisekė dukart. Pirmą sykį, kai 17 min. vilnietis Ignas Paulikas nukreipė kamuolį į savo vartus, o antrą kartą, kai 38 min. Džonis Gabrielius Puzas nerealizavo į svečių vartus paskirto 11 m baudinio.

Kur kas patrauklesnį akiai futbolą Gargžduose išvydo „Banga B“ ir Mažeikių „Atmosferos“ mačo žiūrovai. 6-ąją min. įvarčių sąskaitą atsidarę mažeikiškiai dukart pirmavo po Ernesto Andriušio spyrių, bet Pijus Srėbalius dar iki pertraukos dusyk lygino rezultatą, o Karolis Pliuškys spėjo išvesti į priekį šeimininkus 3:2. 54 min. įsibėgėjęs E. Andriušis užbaigė hettriką (3:3), bet paskutinį žodį tarė Karolis Toleikis, 68 min. driokstelėjęs pergalingą gargždiškių smūgį (4:3).

Rezultatyviai pirmadienį jėgomis pasimatavo ir „Panevėžio“ bei Vilniaus „Riterių“ dubleriai. Jų kaktomuša baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS