Neįgaliesiems

6-asis Optibet Pirmos lygos turas: pergalės pradžiugino ne tik mamas

„Optibet Pirma lyga“ pirmenybėse lyderiai keičiasi dažniau nei orai pavasarį. 6-ajame ture iniciatyvą perėmė Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai, kuriuos pirmoji pergalė savo tvirtovėje užkėlė į turnyro lentelės viršūnę. Iki tol lygoje pirmavę „Šiauliai B“ įsitikino, kad taškai negarantuoti net žaidžiant su autsaideriais.

Išstudijavo. „Jų raudona kortelė, žinoma, padėjo, bet ir šiaip buvome neblogai išstudijavę varžovus. Žinojome, kad jie bando žaisti technišką futbolą, kamuolį laiko ant žemės. Jaučiasi trenerio iš Portugalijos ranka. Ir jų išsidėstymas aikštėje šiek tiek neįprastas“, – analizavo „Neptūno“ treneris Valdas Trakys.

Jo auklėtiniai iki 6-ojo turo buvo laimėję tris mačus iš penkių, bet visus išvykose. Grįžusi į Klaipėdos dirbtinės dangos stadioną uostamiesčio komanda 3:0 nepaliko šansų Alytaus „Dainavai“. Dzūkai pergalės atveju būtų paviję visus lygos lyderius, tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui praleido Arno Spyčiaus dūrį galva. Šis puolėjas nuolat draskė svečių gynybos užkardas, prieš pat pertrauką priversdamas prasižengti Nedą Labuką, už ką šiam buvo parodyta raudona kortelė. Įgytą kiekybinį pranašumą šeimininkai realizavo antru A. Spyčiaus įvarčiu 53 min., o darbą 78 min. pabaigė ukrainietis Pavlo Zamurenko.

„Aišku, kad džiaugiamės. Juk prieš tai namuose dukart sužaidėme lygiosiomis. Smagu padovanoti pergalę savo sirgaliams“, – neslėpė V. Trakys.

Motyvacija. Klaipėdiečiai su 14 taškų minimaliai aplenkė „Šiaulių B“ ir „Marijampolė City“ ekipas. Tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų įsiveržusio saugo Igno Raštučio vedami „City“ futbolininkai namuose 3:1 pranoko Plungės „Babrungą“, visus įvarčius sumušdami dar iki pertraukos.

Gi šiauliečiams teko gelbėtis akistatoje Panevėžyje su „Ekranu“. Dariaus Maciulevičiaus diriguojami panevėžiečiai iškart parodė, kad net 15-os vietų praraja, juos skirianti nuo pirmosios pozicijos, kuria mėgavosi „Šiauliai B“, nieko nereiškia. Atvirkščiai, nemaloni autsaiderių etiketė „Ekrano“ futbolininkus motyvavo įkąsti lyderiams. Svečių pastangas vainikavo Mariaus Zabarausko taiklus smūgis 59 min. Tada jau su užvirė šeimininkų ambicijos. Nors patys šiauliečiai įmušti neįstengė, jiems padėjo Kajaus Stankevičiaus nelaimė – įvartis į savo vartus 78 min. (1:1).

„Ekranas“ su 2 taškais vis dar lieka rikiuotės uodegoje, bet jau pavijo Kretingos „Miniją“. Kretingiškiai 6-ajame ture 0:2 kapituliavo Garliavoje. Nepasisekė ir „Minijos“ kaimynams – greta žemaičių išsidėstę „Panevėžio“ ir Gargždų „Bangos“ dubleriai taip pat klupinėjo ir liko su 4 taškais.

Gargždiškiai turbūt mintimis dar buvo autobuse, kai akistatoje Vilniuje turėjo traukti kamuolį iš savo vartų. Nesužaidus nė minutės „Žalgirio B“ ekipos saugas Ervinas Vilkaitis nuginklavo vartininką Mantą Bertašių. Dar po 14 min. Motiejus Burba pranašumą padvigubino, o susitikimo pabaigoje žalgiriečių persvara tapo triuškinama (3:0).

Mamos. Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkai Motinos dieną pradžiugino ne tik savo mamas, bet ir trenerį Evaldą Razulį. Du greiti prancūzo Azizo Abdoulo Gueye (5 min.) ir švedo Nilso Raulio Hugo (12 min.) reidai nutiesė kelius į pergalę 3:1 „Panevėžio B“ tvirtovėje. Pirmasis sezono laimėjimas žemaičius su 5 taškais užkėlė ir virš panevėžiečių, ir virš gargždiškių.

„Seniai mums reikėjo tos pergalės…, – lengviau atsiduso „Atmosferos“ vairininkas E. Razulis. – Matėsi, kad vaikinams sunku – ne veltui jie po rungtynių krito ant žemės iš nuovargio“.

Gražią dovaną mamoms sekmadienį parinko ir Kauno „Be1 NFA“ klubas. Prieš rungtynes su Vilniaus BFA ekipa kauniečiai įteikė tulpių puokštes visoms LFF Kauno treniruočių centro stadione susirinkusioms mamoms. „Ir esamoms, ir būsimosioms“, – taikliai pašmaikštavo akcijos iniciatoriai. Už parodytą dėmesį dailiosios lyties atstovės atsilygino nuoširdžiu palaikymu tribūnose. Jų įkvėpti „Be1 NFA“ futbolininkai po atkaklios kovos 3:2 palaužė bendraamžius iš sostinės. Pergalė Kauno kolektyvui su 12 taškų leido išlikti greta lyderių trejeto, o BFA vaikinai su 7 taškais lieka 9-ti.

Tiek pat taškų (po 7) turi ir kitos dvi sostinės komandos „Žalgiris B“ ir „Riteriai B“. Pastarieji 6-ajame ture 1:2 išvykoje nusileido Kėdainių „Nevėžiui“ (11 taškų).

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS