Neįgaliesiems

7-asis Optibet Pirmos lygos turas: permainos dugne ir užsitęsęs įvarčių badas

Po 7-ojo Optibet Pirmos lygos turo lieka tik dvi šiemet dar nepralaimėjusios ekipos, tiek pat klubų, dar nepažinusių pergalės skonio, ir vienintelis kolektyvas, 2022-aisiais vis dar neatsidaręs įvarčių sąskaitos.

Šedevras. Akrobatinis Juozo Lubo spyris 7-ojo turo mače su Alytaus „Dainava“ nebūtų padaręs gėdos net patyrusiam kovos menų meistrui. Puolėjo įvartis neatnešė taškų Vilniaus „Riterių“ dubleriams, tačiau tapo puikia dovana futbolininko 20-mečio proga. Už kelių dienų jubiliejinį gimtadienį švęsiantis vaikinas Alytuje iššovė 28-ąją mačo min., kai smūgiu per save į viršutinį kampą išlygino rezultatą (1:1). Iškart po pertraukos „Dainava“ vėl ėmė pirmauti, bet vilniečiai 58 min. dar sykį atstatė pusiausvyrą (2:2). Pergalingą tašką 78 min. šeimininkams padėjo nigerietis Kazeemas Ojo Aderounmu.

Rungtynių herojumi galėjęs tapti J. Lubas guodėsi ne tik lyderio pozicija tarp geriausių Pirmos lygos snaiperių, kurią jis dalinasi su Ignu Raštučiu iš „Marijampolės City“, taip pat pelniusiu 5 įvarčius. Vilniečio šedevrą Alytaus miesto stadione pamatė net 520 žiūrovų, bei dar daugiau nei 7 tūkst. sirgalių „Riterių“ „Facebook“ paskyroje.

Grožis grožiu, bet turnyro lentelėje taškai vilniečiams buvo itin reikalingi. Sostinės ekipa išsaugojo 8-ąją poziciją, tačiau jai į nugarą alsuoja iškart trys persekiotojai – Vilniaus „Žalgiris“ B, 1:2 neprilygęs „Šiauliams“ B, Gargždų „Banga“ B, 3:2 palaužusi „Panevėžio“ dublerius, ir sostinės BFA futbolininkai, taip pat turintys po 7 taškus.

Maratonas. Trečiąją pergalę iš eilės atšventusi „Dainava“ su 13 taškų pakilo į 5-ąją poziciją, pavydama tokį pat kraitį sukaupusius „Be1 NFA“ futbolininkus. Ilgai džiūgauti savo spurtu lygos lentelėje dzūkai negalėjo, nes jau trečiadienį jų laukė akistata „Hegelmann“ LFF taurės aštuntfinalyje su A lygos lyderiu „Panevėžiu“.

Į panašų maratoną leidosi ir Pirmos lygos lyderis Klaipėdos „Neptūnas“ (17 taškų). Klaipėdiečiai penktadienį 7-ajame ture 2:0 pranoko į svečius atvykusią „Garliavą“, o jau trečiadienį taurės turnyre laikė Lietuvos čempiono Vilniaus „Žalgirio“ egzaminą. Kiek lengvesnį išbandymą burtai lėmė „Marijampolės City“ futbolininkams. Jie įsirašė 16-ąjį tašką akistatoje Mažeikiuose su „Atmosfera“ (2:1), o antradienį jau liejo prakaitą taurės aštuntfinalyje su Tauragės „Tauru“. Nors priešininkus iš LFF 2-sios lygos suvalkiečiai įveikė įtikinamai (4:1), jų treneris Gedeminas Jarmalavičius pripažino, jog toks grafikas iš žaidėjų pareikalavo nemažai jėgų.

Kova dviem frontais laukia ir BFA jaunimo, kuriam taurės aštuntfinalyje teko Kauno „Hegelmann“ vyrai iš A lygos. 7-ajame ture BFA išvykoje 0:2 nusileido Panevėžio „Ekranui“, su 4 taškais pabėgusiam iš paskutinės vietos.

Sausra. Nuo pat sezono pradžios arba daugiau nei 600 minučių žaidybinio laiko. Tiek tęsiasi Kretingos „Minijos“ įvarčių badas. Kretingiškiams rezultatyviai užbaigti atakų nesiseka jau du mėnesius. Savo „bado žaidynes“ „Minija“ pratęsė ir 7-ojo turo mūšyje su Kauno „Be1 NFA“. Dariaus Žindulio auklėtiniai susitikime su vienais lygos lyderių kauniečiais turėjo keletą progų įmušti. Vieną geriausių – jau rungtynių pradžioje, kai puolėjas Deividas Šiuša smūgiu iš 7 metrų sukirto kamuolį į virpstą. Vėliau iniciatyvą perėmė svečiai, o mačas baigėsi kovingomis lygiosiomis 0:0.

Nepaisant fatališkos nesėkmės puolime, „Minijos“ rezultatai anaiptol nėra beviltiški. Kretingiškiai per 7 turus surinko 3 taškus. Nors jie atsidūrė lentelės dugne, pasiekę pergalę jau kitame ture galėtų šoktelėti net keturiais laipteliais aukštyn. Tiesa, tam yra būtina sąlyga: norint laimėti – reikia įmušti. Kaip tai padaryti žemaičiams galėtų patarti rezultatyviausios komandos – „Neptūnas“, „Marijampolė City“ ir „Riteriai“ B, spėję pelnyti net po 15 įvarčių.

Įdomu, jog pagal gynybos rodiklius (6 praleisti įvarčiai) „Minija“ patenka tarp lygos geriausiųjų, lenkdama net 11 komandų. Mažiau nei Kretingos ekipa praleido tik trys klubai.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS