Neįgaliesiems

9-asis Optibet Pirmos lygos turas: neskęstantis „Neptūnas“ ir puolėjo pokeris

Praėjusį savaitgalį lietus pliaupė ne tik už lango, bet ir Optibet Pirmos lygos aikštėse. 9-ajame ture sirgaliai išvydo įspūdingą rezultatyvumą – beveik po 4 įvarčius per rungtynes, o Panevėžyje ir Klaipėdoje futbolininkai kamuolį į vartų tinklą siuntė net 7 kartus.

Išsprūdo. 88-ąją rungtynių minutę Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai mintyse turbūt jau džiaugėsi nukalsiantys didžiausią 9-ojo turo sensaciją. Atvykę į svečius pas čempionato lyderį Klaipėdos „Neptūną“, panevėžiečiai du kartus atsilikinėjo, bet vis lygino rezultatą, o iki pagrindinio laiko pabaigos likus 5 min. net išsiveržė į priekį – 3:2. Į 85-ąją min. įmuštą ukrainiečio Iljos Kovalenko įvartį šeimininkai atsakė skaudžiausiu įmanomu būdu.

Iš pradžių 89-ąją min. klaipėdietis Denisas Matihinas nukreipė į vartus „Ekrano“ vartininko Dariaus Kublicko nesugraibytą kamuolį – 3:3. Per teisėjo kompensuotą laiką įspūdingą šaltakraujiškumą pademonstravo „Neptūno“ gynėjas Martynas Vėlyvis. Atsidūręs atakos smaigalyje jis suklaidino kelis oponentus ir, paguldęs vartininką, įrito kamuolį į vartų tinklą. Pergalė 4:3 leido „Neptūnui“ su 20 taškų vėl išlįsti į priekį lenktynėse dėl aukso. „Ekranas“ su 6 taškais lieka 12-as.

„Turime išmokti kentėti iki pabaigos. Juk iškovoti pergalę labai sunku, o paleisti lengva, – atsiduso „Ekrano“ treneris Darius Maciulevičius. – Komandos veiksmais puolime esu patenkintas, bet gynyboje padarėme keturias vaikiškas klaidas ir gavome tiek pat įvarčių“.

Jubiliejus. Vilniaus „Žalgirio“ dubleriai nesugadino 75-ojo klubo jubiliejaus. Žaliai baltiems šventiniu tapusį savaitgalį Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai namuose 1:0 palaužė turnyro lyderę „Marijampolė City“ ekipą. Rungtynių baigtį nulėmė Gabrielio Nikonovo dūris 13-ąją min. Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės gynėjui tai buvo pirmasis sezono įvartis. Nors vėliau suvalkiečiai turėjo galimybių atstatyti pusiausvyrą, jiems teko pripažinti jaunųjų varžovų pranašumą. Antrasis sezono pralaimėjimas Marijampolės komandą su 17 taškų nustūmė iškart trimis lentelės laiptais žemyn – į 5-ąją poziciją.

Visai kitokios nuotaikos 40-ąjį jubiliejų pasitiko „Garliavos“ klubo direktorius Henrikas Grigas. Kauno rajono komanda net 0:5 neprilygo Plungės „Babrungui“. Garliaviečiams rungtynės Plungėje baigėsi vos įpusėjus pirmajam kėliniui, nes per 24 min. juos po du kartus nuginklavo Marius Skirmantas ir brazilas Alessandro Pinheiro.

„Komanda buvo sunkiai atpažįstama, visos grandys sužaidė žemiau savo galimybių. Nusileidome varžovams visais žaidybiniais komponentais. Analizuosime ir spręsime problemas“, – po rungtynių pripažino „Garliavos“ klubo sporto vadovas Tadas Kijanskas.

Formulė. Trys įvarčiai lygu trys taškai. Tokią pergalių formulę pastaruoju metu išrado Alytaus „Dainavos“ futbolininkai. Dzūkai jau trečiame ture iš eilės muša po tris įvarčius ir šventė tris pergales. Tiesa, šįsyk ne jiems labiau įprastu rezultatu 3:2, o „sausai“. Galbūt alytiškius namuose priėmusi Mažeikių „Atmosfera“ būtų turėjusi šansų, jei antrojo kėlinio pradžioje Armanas Zeinalijanas būtų realizavęs 11 m baudinį. Ko nepavyko legionieriui iš Armėnijos, už keleto minučių atliko „Dainavos“ brazilas Henrique, padvigubinęs saviškių persvarą.

Alytaus ekipa su 19 taškų kyla į trečiąją vietą, alsuodama į nugarą tokį pat kraitį turintiems „Šauliams“ B. Pastarieji surengė įvarčių šou Panevėžyje, sutriuškindami vietos jaunimą 5:2. 19-metis svečių puolėjas Mantas Pikčiūnas pasižymėjo net keturis kartus (22, 45, 51 ir 84 min.) ir su 8 įvarčiais pirmauja Pirmos lygos snaiperių sąraše.

Kelią aukštyn skinasi ir Kėdainių „Nevėžis“, 2:0 išvykoje pranokęs Gargždų „Bangą“ B ir surinkęs 18 taškų. Tašku nuo kėdainiečių atsiliekantis Kauno „Be1 NFA“ sostinėje pasidalino po tašką (1:1) su Vilniaus „Riteriais“ B. Kauniečių jau antradienį laukia atkeltos 11-ojo turo rungtynės namuose su Mažeikių „Atmosfera“. Tuo tarpu paskutinis 9-ojo turo mačas tarp Kretingos „Minijos“ ir Vilniaus BFA dėl žaidėjų ligų buvo nukeltas vėlesnei datai.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS