Neįgaliesiems

A. Alekperova: „Aikštėje privalome išlikti kaip vienas kumštis“

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ garbę jau aštuonerius metus su pertraukomis ginanti azerbaidžanietė Ana Alekperova yra viena iš nedaugelio komandos futbolininkių viršijusių 20 ir daugiau sužaistų rungtynių elitiniame Senojo žemyno moterų futbolo turnyre, UEFA moterų Čempionių lygoje, atžymą ir panašu, kad toliau sėkmingai rungtyniaujančios centro saugės rezultatas gali tapti sunkiai pakartojamas bet kuriai ekipos narei.

 

Didžiausią aukšto lygio rungtynių patirties bagažą turinti žaidėja dažnu atveju trenerių, komandos draugių, personalo ar net futbolo aistruolių yra užmirštama priskirti prie legionierių, nes Ana matyti vilkinčią geltonai-juodus marškinėlius tapo taip pat įprastą, kaip Leonelį Messį „Barcelonos“. 10-uoju numeriu pažymėtą aprangą vilkinti aikštės generolė jau eilę metų demonstruoja tvirtą ištikimybę „Gintros-Universiteto“ komandai, o iš jos lyderės savybių semiasi bei naudingų patarimų kasmet sulaukia ir jaunosios ekipos futbolininkės.

28-erių metų A. Alekperova per ilgą laikotarpį praleistą Šiauliuose atstovaujant „Gintros-Universiteto“ klubą išmoko komunikuoti internacionalinės kalbos deriniu, kurį sudaro rusų, lietuvių bei anglų kalbų „miksas“. Tokiu būdu futbolininkė teigia galinti susikalbėti su bet kuria komandos žaidėja.

„Problemų šiuo atveju nekyla. Beveik visos komandos žaidėjos bendrauja bent jau dvejomis kalbomis, todėl susikalbėti nesunku“, – prisimindama kur kas sudėtingesnes situacijas, kai komandoje rungtyniavo prancūzakalbės žaidėjos, su šypsena kalbėjo azerbaidžanietė.

A. Alekperova per savo karjerą yra mačiusi ir šilto ir šalto, todėl šią atletę kažkuo nustebinti yra sudėtinga. Vis tik UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalio serija su viena garsiausių pasaulio komandų „Barcelona“ ir šiai patyrusiai žaidėjai nėra kasdienybė.

Prieš atsakomąsias rungtynes Barselonoje po pralaimėjimo namuose 0:6 kalbėti apie stebuklus tapo beprasmiška, tačiau A. Alekperova teigia, kad svarbiausia trečiadienį žengiant į aikštę bus negalvoti apie rezultatą, mėgautis aukščiausio lygio rungtynėmis bei susitelkti į vieną kumštį.

-Ana, ar prisimeni, kad būtų tekę rungtyniauti tokioje atmosferoje, daugiatūkstantinės minios akivaizdoje, kaip praėjusį trečiadienį Šiauliuose? Koks tai jausmas?

-Jau pradėjusios apšilimą jautėme, kad šį kartą viskas bus kitaip, tribūnos pildėsi, žmonės šurmuliavo aplink stadioną, visi skubėjo užimti savo vietas. Buvo malonu matyti futbolo aistruolių pasipuošusių „Gintros-Universiteto“ atributika, tai tikrai buvo šventė visiems Šiauliams ir manau, net ir visai Lietuvai.

Per savo karjerą esu rungtyniavusi panašiose atmosferose, tačiau tai nebūdavo ta minia, kuri susirinko palaikyti tavęs. Pavyzdžiui, žaidžiant Lenkijoje vienos iš čempionato lyderių palaikyti susirinkdavo labai daug aistruolių, ne ką mažiau žmonių tribūnose buvo ir rungtyniaujant su „Gintra“ Danijoje ar toje pačioje Šveicarijoje. Šįsyk Šiauliuose tribūnos buvo sausakimšos savų gerbėjų, todėl tai tikrai kėlė šiurpuliukus.

-Esi labiausiai patyrusi „Gintros-Universiteto“ žaidėja, UEFA Čempionių lygoje taip pat matei ir šilto ir šalto. Nepaisant pirmųjų rungtynių rezultato žaisti su „Barcelona“ vis tiek yra neeilinis iššūkis, kuriam reikia atsakingai ruoštis. Ko pati tikiesi iš antrųjų tarpusavio rungtynių?

-Tikiuosi, kad skirtingai nei pirmose rungtynėse sugebėsime aikštėje išlikti kaip vienas kumštis. Mūsų klubo šūkis skelbia „Viena komanda – viena istorija“, tačiau jeigu praleidusios įvartį nuleisime rankas ir leisime mus triuškinti reiškiasi nebūsime komanda, o savo istorijoje paliksime labai nemalonią žymą. Privalome parodyti, kad turime tvirtą stuburą ir charakterį.

-Kas iš esmės turėtų vykti kitaip, kad rezultatas atspindėtų tikrą kovą aikštėje?

-Visa tai susideda iš daug niuansų. Visų pirma neturime jų bijoti. Taip, jos žaidžia Barselonos komandoje, taip, jų gretose rungtyniauja geriausia pasaulio futbolininkė, taip „Barcelona“ turi kone du lygiaverčius vienuoliktukus ir taip, jos tikrai demonstruoja aukščiausio lygio futbolą, tačiau neturime užmiršti savo stipriųjų pusių. Prieš trejus metus Prahoje mūsų šansus žengti tolyn maišė su žemėmis, bet mes kovojome, buvome vieningos, palaikėme viena kitą ir įrodėme, kad turint tokį milžinišką alkį pergalei, galime maloniai nustebinti. Kažko panašaus tikiuosi ir iš rungtynių Barselonoje, tebūnie mes jau ir nebeturime realių šansų žengti tolyn, tačiau vis dar turime galimybę bent jau iš dalies reabilituotis.

-Išskirk tris varžovių žaidėjas, kurias būtina sustabdyti siekiant palankesnio rezultato?

-Kaip jau minėjau, oponenčių sudėtis labai tolygi. Tai įrodė ir pirmosios rungtynės Šiauliuose, kai visos po keitimo išėjusios žaidėjos pelnė po įvartį. Manau, kad turime kuo griežčiau tvarkytis su gynybos linijas ardančia Lieke Martens bei „Barcos“ žaidimą cementuojančiomis saugėmis Viktorija Losada ir Aitana Bonmati.

Primename, kad atsakomosios aštuntfinalio rungtynės Barselonoje, „Mini Estadi“ stadione vyks šįvakar 19:30 val. Lietuvos laiku.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS