Neįgaliesiems

A. Keene – „Gintros-Universiteto“ naujokė, žaidusi Orlando klube su Marta ir Alex Morgan

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda sulig kiekviena treniruočių diena vis labiau artėja prie buvusios sportinio rėžimo kasdienybės, o oficialioje svetainėje tęsiamas naujų žaidėjų pristatymas.

Šįkart straipsnyje apžvelgsime dar vieną komandos naujokę iš Jungtinių Amerikos Valstijų – 26-erių metų centro gynėjos pozicijoje rungtyniaujančią Alika Keene.

Amerikietė į Lietuvą atvyko kovo mėnesį ir vos prisijungusi prie Lietuvos čempionių turėjo susitaikyti su nemalonia realybe, kuri ištiko visą pasaulį. Nors buvo planuojama, kad rungtynių tvarkaraštis nuo pat pirmosios 2020 metų Baltijos moterų futbolo lygos sezono dvikovos Rygoje tik intensyvės, o atvykusios naujokės turės pakankamai daug laiko įsilieti į žaidimo taktines schemas, A. Keene ir kitoms legionierėms teko priiminėti sudėtingus sprendimus už aikštės ribų – likti ir laikytis karantino Lietuvoje, ar vykti atgal už Atlanto.

Legionierės apsisprendė vieningai ir likdamos Šiauliuose kantriai laukė šviesos tunelio gale. Panašu, kad ją pagaliau išvydo didžioji dalis Lietuvos gyventojų, įskaitant ir įvairių sporto šakų profesionalus.

170 cm ūgio A. Keene dar neilgoje savo karjeros dosjė jau turi įrašų, kuriais galima pasigirti. 2019-ųjų metų kovą ji sukirto rankomis su aukščiausios JAV moterų futbolo lygos (NWSL) Orlando „Pride“ klubu ir jį atstovavo iki sezono pabaigos.

Didžiulėje organizacijoje mergina treniravosi kartu su tokiomis megažvaigždėmis moterų futbolo pasaulyje, kaip 6 kartus geriausia planetos futbolininke nominuota brazile Marta bei JAV rinktinės pažibomis – Alex Morgan, Sydney Leroux, Ali Krieger ir kitomis.

A. Keene (dešinėje) treniruotėse plušo kartu su viena JAV rinktinės lyderių A. Morgan (kairėje)

Po išsipildžiusios svajonės A. Keene ryžtingai žengė dar vieną žingsnį savo karjeroje ir ieškodama naujų iššūkių nusprendė pradėti legionierės karjerą Europoje.

„Visuomet norėjau išbandyti savo jėgas Europoje, tuo pačiu susipažinti su kitomis kultūromis, žmonėmis, atrasti kažką naujo. Norėčiau net gi išmokti lietuvių kalbą, nors ir žinau, kad tai itin sudėtinga kalba. Vos tik atsidūriau „Gintros-Universiteto“ radare supratau, kad tai puiki galimybė man, kurios tiesiog negaliu praleisti. Baigusi universitetą JAV buvau pametusi futbolo kelią, nebebuvau tikra ar noriu jį žaisti, bet dabar jaučiuosi kaip žuvis vandenyje ir darysiu viską, kad pateisinčiau klubo lūkesčius“, – tikino ir Jamaikos pasą turinti komandos naujokė. 

Orlando „Pride“ praėjęs sezonas tapo nuviliančiu – pajėgi komanda liko tik 9-oje vietoje

A. Keene yra vienturtė savo šeimoje, o tėtis ją į futbolo treniruotes atvedė sulaukus vos 4 metų. Kaip teigia pati futbolininkė tokį sprendimą tėvams priimti buvo tiesiog būtina, nes auganti mergaitė buvo itin aktyvi.

„Esu labai dėkinga tėčiui, kuris mane pastūmėjo į šią sporto šaką. Futbolas nuo pat vaikystės tapo mano neatsiejama gyvenimo dalimi, mano aistra. Vaikystėje tėčiui priekaištavau tik dėl vieno – norėjau turėti 9 seseris ir 13 brolių, nes jaučiausi kiek vieniša. Bet kuomet tėtis pasakė, kad tokiu atveju teks dalintis visais turimais žaislais staiga persigalvojau. Matyt pamaniau, kad nėra taip blogai būti vienai, bet padėties šeimininkei”, – juokavo prestižinį Harvardo universitetą baigusi mergina.

Paklausta kokią sporto šaką ji pasirinktų, jeigu futbolo tektų atsisakyti A. Keene išskyrė net kelias sporto rūšis, kurios ją taip pat domina.

„Nuo vaikystės domėjausi ir amerikietišku futbolu. Patikėkite, žaisdavau jį kartu su vaikinais ir niekuo jiems nenusileisdavau. Taip pat mane labai sudomino rankinis, kuomet stebėjau aukščiausio lygio varžybas olimpinėse žaidynėse. Nors pati rankinio niekada nesu žaidusi, manau, kad būtų smagu išbandyti. Vis tik jeigu reikėtų pasirinkti mažiau fizinę sporto šaką, mielai rinkčiausi stalo tenisą, – galimus pasirinkimus vardino amerikietė.

Iš Floridos valstijos kilusi A. Keene paprašyta išskirti stipriąsias savo žaidimo puses net nesuabejojusi atšovė, kad tai – aikštės matymas bei pasiaukojanti kova ir šimtaprocentinis atsidavimas.

„Futbolo aikštėje esu kovotoja, niekada nepasiduodu, net kai situacija atrodo beviltiška. Tai geriausiai iliustruoja mano paskutinioji treniruotė, po kurios keliai man tikrai nepadėkojo. Dirbtinės dangos stadione kiekvienas čiuožimas siekiant atimti kamuolį gali būti itin skausmingas. Tačiau net ir žinodama, kad kamuolį pasiekti labai sunku vistiek krentu nepaisydama tolimesnių fizinių pasekmių. Tiesa, kitą kartą į treniruotę būtinai pasiimsiu sportines timpas, kurias galima dėvėti po šortais, – šypsodamasi skausmingos paskutinės treniruotės nuotykius pasakojo futbolininkė.

Žiūrėdama futbolo rungtynes ji visuomet akylai stebi savo pozicijoje rungtyniaujančius žaidėjus, todėl nestebina ir tai, kad jos mėgstamiausias futbolininkas – būtent šioje pozicijoje žaidžiantis brazilas.

„Esu centro gynėja, kuri mėgsta įžaisti kamuolį, keisti atakos kryptį, matyti atsilaisvinusias komandos drauges. Toks yra ir Davidas Luizas, kurio aikštės matymu, kamuolio kontrole ir pasitikėjimu savimi kiekvieną kartą žiūrėdama „Arsenal rungtynes galiu tik žavėtis ir mokytis, – pasakojo su Vestina Neverdauskaite centro gynėjų tandemą sudarysianti atletė.


A. Keene debiutas naujoje komandoje buvo sėkmingas

A. Keene, kaip ir kita komandos naujokė Madie Gibson, jau spėjo debiutuoti vilkėdama geltonai juodus Šiaulių klubo marškinėlius. Vos atvykusi žaidėja pirmose savo rungtynėse pasirodė solidžiai, o jos užtikrintas žaidimas paliko labai gerą įspūdį vyriausiajam treneriui Rimantui Viktoravičiui.

„Vien iš perdavimo kultūros akivaizdu, kad tiek Alika, tiek Madie turi gerą mokyklą. Centro gynėjos pozicijoje rungtyniaujanti Alika gerai skaito žaidimą, sugeba pasirinkti tinkamą poziciją, ji man primena komandoje anksčiau šioje pozicijoje sėkmingai žaidusias legionieres Toriana Patterson ar Laetitia Chapeh, – naująją auklėtinę tuomet po rungtynių gyrė ir skatino „Gintros-Universiteto strategas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS