Neįgaliesiems

A. Kyžaitė: „Jei įdedi noro ir pastangų – rezultatai ateina savaime“

Lietuvos moterų rinktinė visai neseniai tapo Baltijos taurės laimėtoja, o svarbų vaidmenį šioje rinktinėje turėjo ir ilgametė rinktinės narė Anika Kyžaitė.

Iš Panevėžio kilusi žaidėja, pasakodama apie savo futbolininkės karjeros pradžią, akcentavo, kad ji ženkliai nesiskyrė nuo to, kaip futbole atsidurdavo ir nemaža dalis kitų mergaičių.

„Pirmasis mano futbolas buvo kaip ir daugelio mergaičių – kažkur kieme, su draugais, taip pat ir broliui reiktų padėkoti, kad mane išsivesdavo pažaisti su savo draugais. Tada dalyvavau tarpmokyklinėse varžybose su berniukais, ten treneris mane pastebėjo ir pakvietė treniruotis kartu su savo amžiaus berniukais“, – sakė ji.

Iš pradžių žaidusi su berniukais, vėliau ji perėjo rungtyniauti su mergaitėmis, jos karjeros kreivė vis kilo aukštyn, kol 2017-aisiais ji pagaliau debiutavo ir Lietuvos nacionalinėje moterų rinktinėje.

„Labiausiai reikėtų turėti daug noro ir motyvacijos ir pasiruošti, kad kelias nebus trumpas, reikės ilgai siekti ir kasdien treniruotis, bet viskas yra pasiekiama, jei įdedi noro ir pastangų, tai rezultatai ateina savaime. Reikia nebijoti ir žinoti, ko sieki.

Branduolys išlieka tas pats, prisijungia naujų žaidėjų, tai yra smagu, kad yra rotacija, bet branduolys yra tas pats. Lyginant mano pirmas rinktines su šia rinktine, galbūt aš jau galiu jaustis labiau savo vietoje, jaučiuosi labiau savimi pasitikinti“, – patirtis ankstesnėse ir dabartinėje rinktinėje lygino futbolininkė.

Nors branduolys ir lieka tas pats, tačiau į rinktinę nuolat įsilieja ir jaunesnės žaidėjos. Kaip sakė A. Kyžaitė – svarbu nenuleisti galvos jei kažkas nepavyksta pagal planą.

„Stengiamės jų per daug nespausti, kad jos galėtų jaustis savimi, kad nejaustų jokio spaudimo ir neigiamų komentarų, net jei kažkas nepasiseka. Suklydus svarbiausia negalvoti apie savo klaidas ir tęsti viską toliau, tik taip galima tobulėti, nėra žmonių, kurie neklysta“, – teigė futbolininkė.

Daugiau žaidėjos minčių – vaizdo įraše.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS