Neįgaliesiems

A lygos debiutantė G. Ulenskaitė: „Trenerė padarė taip, kad futbolu gyvenu 24 valandas per parą“

Penkiolikmetei MFA „Žalgiris“-MRU komandos saugei Gytei Ulenskaitei šių metų rugpjūčio 8-oji įsimins ilgam. Dvikovos su „Uteniu“ 84 minutę žalgiriečių vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis pakvietė savo auklėtinę tam, kad ši debiuotų A lygoje.

Nepaisant to, kad Gytė aikštėje praleido tik šešias minutes, ji su komandos draugėmis dar galėjo pasidžiaugti dviem pelnytais įvarčiais bei iškovota solidžia pergale.

„Jausmas išskirtinis. Galimybę pasirodyti aikštėje A lygos rungtynėse vertinu kaip naują vertingą patirtį. Nors žaidžiau nedaug, tačiau labai gerai atsimenu situaciją, kai bandžiau padėti komandai pelnyti kuo daugiau įvarčių“, – sakė A lygos debiutantė.

Pasirinkusi futbolą, G. Ulenskaitė iškart pateko į MFA „Žalgirio“-MRU sistemą, kurioje perėjo tiek vaikų, tiek Merginų elitinės lygos, tiek LMFA Pirmos lygos pakopas. Kaip dabar sako pati futbolininkė, jai tvirtus žaidimo pamatus ir meilę futbolui įskiepijo pirmoji jos trenerė Laura Ruzgutė. Dvikovoje prieš „Utenį“ Gytei buvo suteikta pirma galimybė karjeroje su savo trenere pažaisti kartu.

„Labai džiaugiuosi, kad pakliuvau būtent į MFA „Žalgirio“ sistemą, kuri turi profesionaliausius trenerius ir geriausias treniruočių sąlygas Lietuvoje. Noriu išskirti Laurą, kuri padarė taip, jog dabar futbolu gyvenu 24 valandas per parą“, – sakė G. Ulenskaitė.

Vos prieš tris dienas iki debiuto A lygoje, G. Ulenskaitė LMFA Pirmoje lygoje pasižymėjo trimis įvarčiais. Tose rungtynėse prieš „Šešupę“ Gytė į aikštę žengė iškart po pertraukos bei hetriku prisidėjo prie savo atstovaujamos komandos pergalės 8:0.

„Pirmoje lygoje rungtyniauju antrus metus. Jaučiuosi puikiai, komanda gerai susižaidusi, o tai padeda skinti pergales. Be to, mūsų komandoje beveik visos žaidėjos atstovauja rinktinėms, o komandos dvasia žavi.

Paskutinėse rungtynėse pavyko išnaudoti komandos suteiktas galimybes ir esu tuo patenkinta. Galvoju, kad daugiausiai reikšmės tokiam geram pasirodymui turėjo komandos pasiruošimo stovykla Liepojoje, kur sezonui ruošiausi su pagrindine A lygos komanda komanda.

Beje, kalbant apie A lygą, nors kol kas žaidžiau mažai, tačiau ir per tą laiką spėjau pajusti, kad čia viskas vyksta greičiau, intensyviau ir reikia įdėti daugiau pastangų. Niekada negalėjau pagalvoti kad 15 metų žaisiu Lietuvos moterų A lygos čempionate. Tai yra mano svajonių išsipildymas“, – pasakojo G. Ulenskaitė.

Žvelgdama į ateitį, jaunoji futbolininkė tikisi įsitvirtinti pagrindėje A komandos sudėtyje bei per penkerius metus paragauti legionierės duonos.

I. Markūnaitės nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS