Neįgaliesiems

A lygos futbolininkai kovos dėl Baltijos eTaurės

Gegužės 9–13 dienomis vyks Baltijos efutbolo taurės turnyras, kuriame kartu su Latvijos bei Estijos klubų atstovais dalyvaus visų Lietuvos futbolo A lygos ekipų futbolininkai.

„Džiaugiamės naujuoju bendru projektu su mūsų kaimynais, kuris A lygos klubų gerbėjams taps ir gera pramoga, ir suteiks galimybę pagaliau vėl palaikyti savo mėgstamų komandų futbolininkus, – sakė A lygos prezidentas Janas Nevoina. – Labai svarbu, kad pavyko rasti bendrus sprendimus su Latvijos ir Estijos lygomis, su kolegomis būtinai bendradarbiausime ir ateityje.“

A lygos vadovas pažymėjo ir didėjančią esporto svarbą.

„Sportiniai žaidimai virtualioje erdvėje yra labai populiarūs, pastebėta, kad jie padeda gerinti ir profesionalių futbolininkų žaidimo supratimą. Puikią iniciatyvą šioje srityje pradėjo ir vysto Lietuvos futbolo federacija. A lyga kartu su federacija mato didelį esporto potencialą, o šis turnyras leis įvertinti galimybes tiek Lietuvoje, tiek visose Baltijos šalyse“, – sakė J. Nevoina.

Latvijos futbolo lygos valdybos pirmininkas Maksimas Krivunecas teigė, kad Baltijos etaurės turnyras yra žingsnis į naują lygį: „Esportas yra viena sparčiausiai pastaraisiais metais besivystančių sričių, tad dabar mes turime galimybę pereiti į kitą lygį. Taip pat tikiu, kad tai bus pirmasis žingsnis tikro, rimto bendradarbiavimo tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos lygų kryptimi.“

Kaimynui pritarė „eFootball Estonia“ veiklos vystymo vadovas Marko Lontas.

„Vienas malonumas dirbti su stipriais ir profesionaliais partneriais iš kitų Baltijos šalių. Smagu, kad mūsų renginys leis sporto gerbėjams vėl išvysti mėgstamų sportininkų varžybas bei paįvairins pristabdyto futbolo pasaulio gyvenimą“, – sakė estas.

Baltijos eTaurės varžybų pirmasis etapas vyks gegužės 9–10 dienomis. Jo metu kiekvienos šalies futbolininkai tarpusavyje kovos dėl 4 kelialapių į antrąjį etapą.

Lietuvoje į virtualaus futbolo kovas stos Giedrius Matulevičius ir Eligijus Jankauskas iš Marijampolės „Sūduvos“, Matas Vareika ir Motiejus Burba iš Vilniaus „Žalgirio“, Rokas Filipavičius ir Matas Ramanauskas iš Vilniaus „Riterių“, Pijus Širvys ir Jurijus Bušmanas iš „Kauno Žalgirio“, Ernestas Veliulis ir Tomas Salamanavičius iš „Panevėžio“ bei Ignas Driomovas iš Gargždų „Bangos“.

Futbolininkai žais „Playstation 4“ konsolėmis, bus kovojama „FIFA 20“ žaidime.

A lygos klubų atstovai bus suskirstyti į 2 grupes, pirmoji į kovą stos šeštadienį, antroji – sekmadienį. Po 2 geriausius futbolininkus iš kiekvienos grupės pateks į finalus.

Tuo pačiu metu Latvijoje ir Estijoje susigrums po 10 šių šalių čempionatuose dalyvaujančių žaidėjų.

Po pirmojo etapo futbolininkai vieną dieną pailsės ir jau antradienį 12 geriausiųjų iš visų Baltijos šalių pratęs kovą dėl čempiono vardo. Nugalėtojas bus išaiškintas gegužės 13-ąją.

Visą Baltijos eTaurės turnyrą tiesiogiai transliuos „Delfi“, rungtynės visas dienas vyks nuo 17 val. 45 min.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS