Neįgaliesiems

A lygos geriausieji: „Žalgirio“ veteranui konkurenciją palaiko du puikius sezonus sužaidę saugai

Lietuvos futbolo sirgaliai bei ekspertai nusprendė, kad praėjusių metų A lygoje geriausi buvo žalgiriečiai – 2020–ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimuose geriausiu A lygos futbolininku pretenduoja tapti du Vilniaus „Žalgirio“ bei vienas „Kauno Žalgirio“ atstovas.

2020–ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų antrasis etapas tęsiasi iki šio sekmadienio 23.59 val., atiduoti savo balsus dešimtyje nominacijų galite paspaudę čia.

Vilniaus „Žalgiris“ praėjusiame sezone aukštyn kėlė Lietuvos futbolo A lygos ir LFF Supertaurės trofėjus, o prie to ženkliai prisidėjo ir du į finalinį rinkimų trejetuką patekę futbolininkai – Saulius Mikoliūnas ir Domantas Šimkus.

Tuo tarpu kauniečiai pirmą sykį per savo istoriją užkopė ant A lygos apdovanojimų pakylos ir iškovojo trečiąją vietą. Vienu šios ekipos lyderių buvęs Gratas Sirgėdas taip pat pateko į finalinį rinkimų trejetą.

Pristatome jums visus tris likusius kandidatus tapti geriausiu 2020-ųjų A lygos futbolininku.

Saulius Mikoliūnas: „Tokią formą leido demonstruoti fizinis pasiruošimas, noras ir nusiteikimas“

Praėjusiame sezone Vilniaus „Žalgirio“ kapitonu buvęs S. Mikoliūnas padėjo savo klubui vėl užkopti į A lygos viršūnę bei po trijų metų pertraukos iškovoti čempionų vardą.

Sezono starte buvo laimėta ir LFF Supertaurė, o pats S. Mikoliūnas pažymėjo, kad iki tobulo sezono pritrūko tik LFF Taurės.

„Jei būtume iškovoję ir taurę, būtų išvis labai geras sezonas. „Žalgiryje“ visada yra keliami maksimalūs tikslai, du iš trijų įvykdėme, tikrai buvo neblogas sezonas, džiaugiamės susigrąžintu čempionų vardu“, – reziumavo jis.

Žalgiriečių sirgalius geru ir stabiliu žaidimu džiugino ir pats futbolininkas. Nepaisant to, kad sezono metu jam suėjo 36-eri, jis išliko vienu kertinių sostinės komandos žaidėjų ir taip išlaikė kartelę aukščiausiame lygyje.

„Pati savijauta, noras, energija, visko buvau pilnas. Fizinis pasiruošimas, nusiteikimas leido demonstruoti tokią formą. Taip pat vis dar degančios akys, buvau pilnas noro. Pats asmeniškai esu kovotojas, tad noras susigrąžinti tą čempionų titulą davė papildomą stimulą, – apie solidžios savo formos priežastis kalbėjo S. Mikoliūnas. – Aišku, tai ne vien mano indėlis, klubui pavyko surinkti gerą kolektyvą, tai buvo labai vieninga komanda ir iki pat galo tikėjome, kad galime. Buvome sunkioje padėtyje, vienu metu turėjome atkarpą, kai nebuvome savo likimo kalviai, bet tikėjome iki pat pabaigos ir tai atvedė iki mūsų norimo tikslo“.

O ar pats futbolininkas tikėjosi patekti tarp trijų geriausių A lygos žaidėjų? S. Mikoliūnas neslepia – sezono metu rodyta forma leido galvoti apie tokią galimybę.

„Kai žaidi, pats jauti, kad demonstravai neblogą formą, taip pat buvau įvertintas ir „Žalgirio“ sirgalių Pietų IV (ištikimiausi žalgiriečių fanai išrinko jį geriausiu sezono žaidėju – red.), kas man buvo labai svarbu ir tai davė tikėjimo, kad tikrai galiu būti trejete“, – mintimis dalinosi ir ateinančiame sezone Vilniuje žaisiantis krašto gynėjas.

Gratas Sirgėdas: „Buvau sveikas ir galėjau žaisti – man tai yra svarbiausia“

G. Sirgėdas į Kauną sugrįžo po metų Marijampolės „Sūduvoje“, kurie jam nebuvo patys geriausi – žaidėjas neretai buvo pristabdomas traumų ir sveikatos problemų, tad negalėdavo išlaikyti geriausios savo sportinės formos.

Žvelgdamas į 2020–uosius, praleistus Kaune, futbolininkas galėjo juos įvertinti pozityviai.

„Vertinčiau teigiamai jau vien dėl to, kad po nekokio sezono „Sūduvoje“ buvau sveikas ir galėjau žaisti, man jau tai yra pasiekimas. Statistiškai reikalauju iš savęs daugiau ir norėjau daugiau, tai gal ne viską pavyko išpildyti, bet tam yra kitas sezonas“, – metus reziumavo futbolininkas.

Gerais pasirodymais A lygoje, žaidėjas sulaukė ir dėmesio iš nacionalinės rinktinės trenerių bei buvo kviečiamas į visas stovyklas. Gautą pasitikėjimą jis pateisino 3 įmuštais įvarčiais.

„Tas buvo labai smagu ir buvo vienas iš tikslų, smagu, kad taip ir įvyko, o sezoną pavyko užbaigti gera nata“, – patirtį rinktinėje trumpai įvertino žaidėjas.

Solidus sezonas buvo vainikuotas ir asmeniniais įvertinimais – G. Sirgėdas pateko tarp trijų futbolininkų, kurie pretenduoja tapti geriausiu A lygos sezono žaidėju.

Paklaustas apie tai, G. Sirgėdas teigė apie tokį apdovanojimą per daug negalvojęs ir paminėjo du žaidėjus, kurie taip pat buvo verti vietos finaliniame trejete.

„Per daug apie tai negalvojau ir neapsisunkinau. Žinojau, kad esu tarp pretendentų, bet šiek tiek gal buvo netikėta. Hugo Videmontas galėjo būti šiame trejete, ar tas pats Linas Pilibaitis irgi būtų buvęs vertas, tai gal iš tos pusės kiek nelaukta“, – sakė G. Sirgėdas.

Abu savo konkurentus finaliniame trejete žaidėjas sutiko rungtyniaudamas vyrų futbolo rinktinėje ir, kalbėdamas apie juos, negailėjo pagyrų.

„Iš Sauliaus (Mikoliūno) jau visi žinome, ko tikėtis, tai yra labai brandus žaidėjas, su didžiule patirtimi ir sužaidė labai gerą sezoną, o Domantas Šimkus, manau, turėjo geriausią sezoną savo karjeroje. Smagu ir kad jam pačiam pavyko išvykti į užsienį, bet ir žaidimas kartu buvo smagus. Kai aplink tave žaidžia geri žaidėjai, gerai jautiesi ir pats“, – sakė G. Sirgėdas.

Domantas Šimkus: „Labiausiai išaugo pasitikėjimas, tai leido užtikrintai jaustis viso sezono metu“

Trečiasis ir paskutinis kandidatas šioje nominacijoje – Vilniaus „Žalgiryje“ praėjusį sezoną praleidęs Domantas Šimkus.

Jis buvo kertinė figūra aikštės viduryje tiek sostinės ekipoje, tiek Lietuvos rinktinėje ir į finalinius nominantų trejetus pateko tiek geriausio A lygos, tiek geriausio Lietuvos metų futbolininko rinkimuose.

„Vienareikšmiškai, tai buvo kol kas geriausias mano sezonas, esu labai laimingas, kad 2020–aisiais pavyko tapti Lietuvos čempionu, o metų pradžioje dar ir iškovoti LFF Supertaurę”, – su Vilniaus klubu laimėtus trofėjus išskyrė šiaulietis.

Paklaustas apie tai, kur praėjusio tarpsezonio metu patobulėti sekėsi labiausiai, jis akcentavo ne fizinius faktorius, o vidines savybes.

„Tarpsezoniu laiko veltui neleidau ir stengiausi dirbti ties daug aspektų. Labiausiai išaugo pasitikėjimas savimi, o tai leido jaustis užtikrintai viso sezono metu”, – atviravo žaidėjas.

Jis taip pat kaip didelę sėkmingo sezono priežastį išskyrė pernai prie Vilniaus komandos vairo stovėjusį Aliaksejų Bagą, kuris jam suteikė reikalingo pasitikėjimo.

„Su treneriu turėjome tikrai labai gerą ryšį. Jis manimi pasitikėjo, o aš stengiausi atiduoti visas jėgas aikštėje. Visada buvo aišku, ko treneris reikalauja iš manęs bei kokios yra mano užduotys. Manau, kad treneris padarė didelę įtaką mano žaidimui ir buvo tikrai malonu dirbti kartu”, – stratego įtaką išskyrė futbolininkas.

Sėkmingas sezonas neliko nepastebėtas – vidurio saugas sulaukė ne vieno klubo dėmesio ir priėmė sprendimą vykti į užsienį bei prisijungti prie Izraelio aukščiausios lygos Kfar Sabos „Hapoel“ komandos.

„Geras sezonas pastūmėjo save išbandyti užsienyje, todėl ir toliau sunkiai dirbsiu bei stengsiuosi kuo geriau pasirodyti naujame karjeros etape”, – į laukiantį iššūkį jau žvelgė futbolininkas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS