Neįgaliesiems

A lygos klubai galės vykdyti visavertes treniruotes

Pristabdžius koronaviruso plitimą mūsų šalyje ir sušvelninus karantino apribojimus, Lietuvos futbolo A lygos klubams leista grįžti į visavertį treniruočių režimą, pranešama oficialioje A lygos svetainėje.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nutarimu balandžio 29 dieną buvo pakeistas balandžio 23-ąją priimtas sprendimas dėl sportininkų treniruočių atviruose aikštynuose.

Naujoje redakcijoje nuo balandžio 30 dienos ploto ir atstumo ribojimai netaikomi sportininkams, įvykdžiusiems atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus, olimpinių rinktinių kandidatams, sportininkams, besirengiantiems kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms). Išvardyti sportininkai gali treniruotis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

Kitiems sportininkams leidžiama treniruotis atviruose sporto aikštynuose, jei 1 sportininkui tenka 10 kvadratinių metrų ploto ir tarp sportininkų, ar jų 2 asmenų grupių, išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas – taip nuo šio pirmadienio treniravosi dalis A lygos klubų.

Futbolininkams nesportuojant, jie turi dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Pasinaudojus sporto priemonėmis, jas būtina dezinfekuoti.

Klubų treneriai, medicinos darbuotojai bei kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito ir privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius.

Į darbą nerekomenduojama vykti rizikos grupėje esantiems darbuotojams, kurie yra 60 metų ir vyresni. Pašaliniai asmenys į treniruočių vietas neturi būti įleidžiami.

Ir sportininkams, ir personalo darbuotojams, vos tik atvykus į treniruočių vietą, būtina pamatuoti temperatūrą. Prie sportavimo vietos turi būti dezinfekavimo priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikta higienos informacija apie rankų dezinfekavimą ir čiaudėjimo etiketą.

A lygos valdyba buvo nusprendusi, jog šio sezono varžybos bus atnaujintos po trijų savaičių nuo karantino atšaukimo.

Šiuo metu yra sudaromas 2020 metų čempionato tvarkaraščio projektas ir jis bus pristatytas artimiausiu metu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS