Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: ar „Riterių“ jaunimas pateisins į jį dedamas viltis?

Naujasis Lietuvos futbolo A lygos sezonas sparčiai artėja link starto, tad pats metas apžvelgti, kaip šiuo metu ekipos komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Blogiausią klubo istorijoje sezoną A lygoje sužaidę Vilniaus „Riteriai“ tarpsezoniu kardinalių pokyčių nesiėmė ir išlaikė beveik visus praėjusiame sezone rungtyniavusius futbolininkus. Pirštines ant vinies pakabinęs Tadas Simaitis tapo ekipos sporto direktoriumi, Michaelas Thuique’as persikėlė į „Kauno Žalgirį“, o Lajo Traore ieškosi naujos karjeros stotelės.

Pastarasis futbolininkas iš Dramblio Kaulo Kranto, praleidęs sostinės ekipoje net keturis sezonus, buvo vienas iš komandos lyderių, tačiau rungtyniaudavo išties banguotai. Į jo vietą „Riteriai“ naujoko kol kas nepasikvietė.

Savo ruožtu T. Simaitį pakeitė patyręs Armantas Vitkauskas, o neatsiskleidusį M. Thuique’ą – po pertraukos sugrįžęs Lukas Kochanauskas, kuris praėjusį sezoną praleido Alytaus DFK „Dainavoje“.

Tarpsezoniu „Riteriai“ sustiprino aktualią ir praėjusiame sezone daug rūpesčių kėlusią vidurio gynėjų liniją. Prie ekipos prisijungė pastaruosius du sezonus „Valmiera“ klubui atstovavęs Olaide Badmusas – jaunas futbolininkas iš Nigerijos džiaugėsi Latvijos čempionato bronza ir rungtyniavo Europos lygoje susitikime su Poznanės „Lech“ ekipa.

Jeigu „Riteriai“ iki sezono starto atras galimybių įsigyti L. Traore kalibro žaidėją ir sustiprinti aikštės vidurį kūrybingesniu futbolininku, drąsiai bus galima teigti, kad sostinės komanda 2021-ųjų sezono iššūkius pasitinka pajėgesnė negu praėjusiais metais.

Šiemet be tarptautinių varžybų likęs klubas turi ne vieną žaidėją, kuriam 2020-ieji futbolo aikštėje nesusiklostė. Labai blankiai rungtyniavo Dovydas Virkšas ir Ričardas Šveikauskas, Mindaugas Grigaravičius vėl sužaidė dvi skirtingas sezono puses, o Justiną Marazą, Aleksandrą Levšiną, Dominyką Kodzį bei Matą Ramanauską kamavo traumos.

Potencialo demonstruoti geresnį žaidimą „Riteriai“ turi labai daug, be to, į komandą sugrįžo dėl asmeninių priežasčių anksčiau savojo talento dar neatskleidęs Artūras Dolžnikovas, kuris, ekipą treniruojant Aurelijui Skarbaliui, jau žaidė starto sudėtyje ir dabar yra pasiruošęs reabilituotis, ką ir įrodo mušdamas įvarčius kontroliniuose mačuose.

Tikruoju klubo vedliu turėtų tapti Angelis Lezama, perėmęs šią rolę antroje praėjusio sezono pusėje – venesueliečiui prireikė vos 8 mačų, kad taptų rezultatyviausiu 2020-ųjų „Riterių“ A lygos žaidėju. Nors kūrybingas saugas dar nėra tinkamai fiziškai pasiruošęs bei kol kas nepasirodė kontrolinėse rungtynėse, tačiau jo meistriškumu sugebėjome įsitikinti dar pernai.

„Riterius“ sezonui pradėjo ruošti praėjusiais metais trumpai laikinuoju strategu buvęs Vaidas Sabaliauskas, o po to prie komandos prisijungė trenerių vadovu paskirtas baltarusis Sergejus Gurenka, kurio sūnus Artiomas atstovavo sostinės klubui ne vieną sezoną.

Nuo 2020-ųjų vasaros produktyviai padirbėjęs Tommi Pikkarainenas šiuo metu nėra su komanda, tačiau oficialaus išsiskyrimo su suomiu dar nebuvo pateikta.

Prognozuoti, kurioje vietoje „Riteriai“ baigs 2021 metų sezoną, yra išties sudėtinga užduotis. Akivaizdu, kad sostinės klubas sieks sugrįžti į pozicijas, garantuosiančias vietas dar kito sezono Europos varžybose, bei po pertraukos vėl pasidabinti A lygos medaliais.

2020-aisiais buvo akivaizdu, kad komandai viso sezono eigoje labai trūko patyrusių futbolininkų vidurio saugų ir vidurio gynėjų grandyse. Tose pozicijose daug galimybių sulaukę jauni vietiniai žaidėjai savo pasirodymais tikrai negali didžiuotis, o kai kurie iš jų ir nuvylė, tad klausimas, ar būtent tokia sudėtis yra tinkamas receptas pasiekti užsibrėžti tikslus konkurencingoje pirmoje turnyro lentelės pusėje, yra labai atviras.

Šiai dienai Vilniaus komanda neatrodo favoritė kovoje ir dėl bronzos medalių, tad klubo vadovams belieka tikėtis, kad jaunimas pradės labiau naudotis suteiktais šansais. Jaunieji „Riterių“ futbolininkai potencialo turi užtektinai, tačiau norint sugrįžti į prarastas pozicijas šį sezoną žaidimo kartelę reikia gerokai pakelti į viršų.

alyga.lt informacija, E. Žaldario/fkriteriai.lt nuotr;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS