Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: „Džiugas“ į kovą kyla su išlaikytais simboliais ir atakuojančiu papildymu

Prieš naująjį „Optibet A lygos“ sezoną klubai jau baigia rikiuoti savo gretas, tad pats metas apžvelgti, kaip šiuo metu ekipos komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Telšiai Lietuvos futbolo čempionato žemėlapyje matomi pirmą kartą šiame tūkstantmetyje – pastarąjį sykį tarp stipriausių šalies klubų dar 1998–1999 metų sezone buvo pastebimas „Masčio“ pavadinimas. Tuometinė Telšių komanda pirmenybių nebaigė ir išsiskyrė nesėkmingais rezultatais – per 12 mačų laimėjo vos kartą.

Praėjusį sezoną 4-oje vietoje Pirmos lygos pirmenybes baigęs „Džiugas“ atstovaus Telšiams išlaikęs kertines figūras, kurios padėjo džiugiečiams 2019-aisiais triumfuoti antrajame pagal pajėgumą šalies divizione.

Pirmą kartą nuo 2014 metų „Optibet A lygoje“ pamatysime Davydą Arlauskį, nuo 2015-ųjų – Andrių Lipskį, Tomą Rapalavičių bei Adomą Miką. Taip pat „Džiugo“ garbę gins dar vienas labai svabus pastarųjų sezonų žaidėjas – 2017 metais Klaipėdos „Atlante“ trumpai žaidęs Konstantinas Šulcas.

Lietuvos futbolo aistruoliams taip pat pažįstamos į Lietuvos čempionatą grįžtančių Roko Stanulevičiaus, Mariaus Paukštės ar 2013 metais Tauragės „Taure“ žaidusio Luko Ankudinovo pavardės. Savo ruožtu telšiškių garbę jau trečią sezoną gins saugas Leonardo Antonio ir Lietuvos klubuose nuo 2018-ųjų rungtyniaujantis japonas Yudai’us Koike.

Atskiro paminėjimo taip pat vertas vyr. trenerio Mariaus Šlutos sūnus Domantas, kuriam šiuo metu yra vos 16 metų, tačiau saugas, nepaisant savo jauno amžiaus, turi nemažai patirties rungtyniaujant su vyrais Pirmoje lygoje.

Komanda oficialiai atsisveikino tik su dviem praėjusio sezono žaidėjais – į FA „Šiaulius“ persikėlusiu Ronaldu Misiūnu ir japonu Ryu Sakurai.

Be L. Ankudinovo, prie „Džiugo“ prisijungė gynėjas Jeremy Fernandesas, brazilas Leo Ribeiro, latvis Aivaras Emsis ir puolimo lyderio vadžias pretenduojantis laikyti bulgaras Nasko Milevas. Pastarasis futbolininkas Bulgarijos čempionate yra sužaidęs daugiau negu 70 rungtynių ir su Sofijos „Slavia“ komanda tapo taurės nugalėtoju.

Telšių klubą „Optibet A lygoje“ į priekį ves trečią sezoną prie vairo stovintis 36-erių strategas M. Šluta – jaunas futbolo specialistas jau pirmame savo sezone nugalėjo Pirmoje lygoje.

„Džiugas“ suteikia pasitikėjimo kreditą jauniems vartininkams – tiek Povilas Survila, tiek ne pačius geriausius laikus tuo metu išgyvenusioje „Palangoje“ rungtyniavęs M. Paukštė neturi daug šalies čempionato patirties, kita vertus, šalia jų grumsis bene ilgiausiai kartu tarp visų „Optibet A lygos“ komandų žaidžianti gynėjų linija.

Praėjusiame sezone Telšių ekipoje trūko aiškiai išreikšto puolėjo, kuris stabiliai grasintų varžovų vartams. Ne vienoje pozicijoje matėme rungtyniaujantį bei įvarčiais pasižymėdavusį D. Arlauskį, tačiau Lietuvos čempionate „Džiugo“ simbolį, tikėtina, dažniausiai matysime arčiau savo komandos baudos aikštelės.

Išlikęs Telšių klubo pagrindas yra išties pozityvus akcentas naujoms kovoms „Optibet A lygoje“. Jeigu abu vartų sargai nenuvils ir komandoje atsiras stabilus bei įvarčius sugebėsiantis mušti puolėjas, neturėtume stebėtis tuo, kad „Džiugas“ ne tik išliks Lietuvos čempionate, bet ir atskirose rungtynėse atims taškų iš aukščiau turnyro lentelėje esančių varžovų.

alyga.lt informacija; „Džiugo“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS