Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: „Hegelmann Litauen“ – ambicingiausi čempionato naujokai

Naujasis Lietuvos futbolo A lygos sezonas sparčiai artėja link starto, tad atėjo laikas apžvelgti, kaip šiuo metu klubai komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Čempionate debiutuosianti Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipa 2020-aisiais Pirmoje lygoje liko antra, tačiau šiai dienai jos ambicijos nėra tik išlikti pirmenybėse dar kitiems metams. Naują lapą savo istorijoje verčianti komanda buria solidžią sudėtį, kuri sieks išnaudoti turimą potencialą bei pakovoti dėl vietos pirmoje turnyro lentelės pusėje.

Kauno klubas tarpsezoniu atsisveikino su pagrindiniu vartų sargu Nemanja Bjelanu, labai svarbią reikšmę komandai turėjusiu Ignu Dedura, kuris Pirmoje lygoje puikiai žaidė ir būdamas 42-ejų, bei individualiu meistriškumu išsiskiriančiu Alexu Kyeremeh. Taip pat galima išskirti Beną Olencevičių ir Deividą Stradalovą – abu šie žaidėjai „Hegelmann Litauen“ klubo metraščiuose irgi paliko pėdsaką.

Ekipos vadovybė išlaikė apie dešimtį praėjusio sezono žaidėjų, tarp kurių netrūksta A lygos patirties turinčių ir joje ne vieną sezoną rungtyniavusių futbolininkų. Tai – Mantas Fridrikas, Vilius Armanavičius, Aurimas Raginis, Klaudijus Upstas ar Gabrielius Zagurskas.

Tiesa, pastarasis kairiojo krašto gynėjas viename iš kontrolinių susidūrimų su Marijampolės „Sūduva“ patyrė traumą ir pastaruoju metu komandai nepadeda.

„Hegelmann Litauen“ gretose netrūksta vietinio Kauno arba jo apskrities jaunimo, kuris pasiliko komandoje iš 2020-ųjų sezono. Prie šio legiono taip pat prisijungė Vilius Armalas, atvykęs iš Lisabonos „Benfica“ klubo, kad įgautų svarbios patirties rungtyniaujant su vyrais.

Kauno ekipą papildė trys Lietuvos futbolo aistruoliams puikiai žinomi naujokai – Ignas Plūkas, Thompsonas Gavi ir Levanas Mačarašvilis. Pastarieji du atstovavo Kauno „Stumbrui“ iki pat paskutinio jo atodūsio ir buvo svariai prisidėję prie to, kad ši komanda vienu metu rikiavosi 1-oje turnyro lentelės vietoje.

Įdomu tai, kad beveik pusė dabartinės sudėties praeityje yra atstovavę būtent „Stumbrui“.

I. Plūko galimybėmis sužaisti gerą sezoną taip pat neverta abejoti – tą jis dar prieš gindamas „Sūduvos“ garbę buvo įrodęs atstovaujant tuometiniams „Trakams“. „Hegelmann Litauen“ ekipa netrukus pristatys ir antrąjį vartų sargą, kuris su lietuviu konkuruos dėl vietos starto sudėtyje.

Tai nebus paskutinis čempionato debiutantų ėjimas stiprinant savo sudėtį, kadangi prie dabartinių pajėgų prisijungs dar bent pora naujokų.

Gana jaunai komandai vadovaus daug patirties vyr. trenerio pareigose nesukaupęs Andrius Skerla – jam tai bus debiutas A lygoje, kadangi klubų lygmenyje prieš tai teko dirbti tik Vilniaus „Žalgirio B“ ekipoje.

Čempionate debiutuojantys A lygos klubai pastaraisiais metais daug problemų pirmenybių grandams nesukelia ir į kovą dėl medalių arba vietų tarptautinėse varžybose bent jau pirmame sezone neįsitraukia. Realu, kad taip nutiks ir su „Hegelmann Litauen“ ekipa, tačiau stebėtis tuo, kad A. Skerlos kariauna turnyrą užbaigs lentelės viduryje ir pakaišios pagalių į ratus pirmaujantiems klubams tikrai nederėtų.

alyga.lt informacija; E. Žaldario/„Hegelmann Litauen“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS