Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: „Nevėžio“ sugrįžimas su Pirmos lygos titulą atnešusiomis pajėgomis

Prieš naująjį „Optibet A lygos“ sezoną ekipos jau baigia rikiuoti savo gretas, tad pats metas apžvelgti, kaip šiuo metu klubai komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Pirmos lygos nugalėtojas Kėdainių „Nevėžis“ pastarąjį kartą Lietuvos čempionate varžėsi dar 2006 metais ir, užėmęs 10-ąją vietą, buvo priverstas nusileisti laipteliu žemyn. Šį kartą Vitalijaus Stankevičiaus kariauna turi geras galimybes tokio scenarijaus išvengti.

„Nevėžio“ gretose ir toliau matysime ilgamečius komandos žaidėjus ir savotiškus Pirmos lygos simbolius, kurie debiutuos „Optibet A lygoje“ – Aretą Gėgžną bei Evaldą Kugį. Taip pat ekipoje liko dar 2006-aisiais Lietuvos čempionate pastarąjį kartą žaidęs Deividas Gražys, o skambiausiu papildymu kol kas galima laikyti Julių Kasparavičių, praėjusį sezoną žaidusį Gargždų „Bangoje“.

Kėdainių ekipa išlaikė Pirmos lygos trofėjų atnešusį žaidėjų pagrindą, kurį be prieš tai trijų įvardintų labiau patyrusių futbolininkų sudarys jaunimas bei gerai antrajame šalies futbolo ešelone užsirekomendavę legionieriai.

Rusas Maksimas Jevstignejevas, ukrainiečiai – Sergijus Melašenka bei Oleksandras Dovhijus ir italas Junioras Timite toliau gins klubo garbę. Tarp jų galima išskirti S. Melašenką, kuris buvo išrinktas geriausiu praėjusio sezono Pirmos lygos vartininku ir pasižymėjo puikiu žaidimu.

Futbolo gerbėjai turėjo galimybę stebėti „Nevėžio“ kontrolines rungtynes su Marijampolės „Sūduva“ ir jų metu įvertinti, kaip V. Stankevičiaus kariauna kloja pamatus „Optibet A lygos“ kovoms. Nepaisant pralaimėjimo 0:1, kėdainiečiai paliko pozityvų įspūdį ir prie to labai prisidėjo atakuojantis saugas Alexas Kyeremeh.

Šį futbolininką, prieš tai gynusį Vilniaus „Vyčio“ ir Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klubų garbę, galima laikyti individualiai pajėgiausiu 2019 ir 2020 metų Pirmos lygos žaidėju. Jeigu „Nevėžis“ pasiektų susitarimą su šiuo žaidėju, o V. Stankevičius jį įstatytų į tinkamus rėmus, A. Kyeremeh taptų malonia staigmena jo talento prieš tai nemačiusiems sirgaliams.

Gerą įspūdį savo žaidimu paliko ir kitas Afrikos žemyno atstovas – saugas iš Nigerijos Peteris Eletu. A. Kyeremeh, J. Timite, P. Eletu, M. Jevstignejevo ir O. Dovhijaus penketas oponentams keltų išties daug rūpesčių.

„Nevėžio“ apmaudui, sausio pabaigoje rimtą traumą patyrė pagrindinis pastarųjų sezonų ekipos puolimo mechanizmo sraigtas E. Kugys ir jo kurį laiką tikrai nematysime. Taip pat – ne visuose kontroliniuose mačuose žaidė O. Dovhijus, o rungtynių su „Sūduva“ nebaigė vidurio gynėjas Karolis Rukuiža.

Kėdainių klubui ir toliau vadovaus ilgametis ekipos strategas V. Stankevičius, atvedęs treniruojamus futbolininkus link pirmojo Pirmos lygos titulo. Patyręs futbolo specialistas dar 1993–1994 metų sezone vadovavo Kauno „Inkarui“, o vėliau stovėjo prie „Nevėžio“, Vilniaus „Žalgirio“ bei „Kauno Žalgirio“ vairo.

Išlaikytas svarbiausių žaidėjų pagrindas, pasikviestas J. Kasparavičius ir galimas A. Kyeremeh prisijungimas „Nevėžio“ šansus neužimti paskutinių dviejų vietų, kurios lemtų iškritimą į Pirmą lygą, paverčia labai realiais.

alyga.lt informacija, FK „Nevėžio“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS