Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: „Panevėžys“ – ryškus pretendentas nuversti vieną iš prizininkų

20955Iki naujojo Lietuvos futbolo A lygos sezono starto liko mažiau negu dvi savaitės, tad pats metas apžvelgti, kaip šiuo metu klubai komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Antrus metus iš eilės kontroliniuose mačuose pergales skinantis „Panevėžys“ šiemet atrodo grėsmingesnis negu bet kada. Aukštaitijos sostinės ekipa išlaikė beveik visus pagrindinius žaidėjus, pasipildė trimis žaidimo laiko alkanais lietuviais ir sukirto rankomis su praeityje Amsterdamo „Ajax“ klubo garbę gynusiu saugu.

„Panevėžį“ paliko keletas futbolininkų, iš kurių galima išskirti du – Vytą Gašpuitį ir Luką Čerkauską. Pirmasis išvyko į Škotijos „Dunfermline Athletic“ komandą, o L. Čerkauskas papildė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipą. Abu jie klube sužaidė daugiausiai minučių praėjusio sezono A lygoje, 2020-aisiais tapę nepakeičiamais gynybos linijos žaidėjais.

Peržvelgus dabartinę „Panevėžio“ sudėtį, matomas gana akivaizdus pajėgų skirtumas tarp gynėjų ir puolėjų bei krašto saugų. Tiesa, praretėjusi gynybos grandis netrukus bus papildyta vidurio gynėju, kuris bus pristatytas artimiausiu metu.

Tokio naujoko ir reikėjo laukti, kadangi, išvykus V. Gašpuičiui, pamainos šiam žaidėjui nebuvo rasta. Be jaunų futbolininkų vidurio gynėjai šiai dienai yra vos du – Justinas Januševskis ir Matheusas Bissi, nors pastarajam visiškai nesvetima yra ir atraminio saugo pozicija.

„Panevėžys“ gali pasigirti puikia atakuojančių saugų, krašto saugų ir puolėjų komplektacija. Ernestas Veliulis, Sebastianas Vasquezas, Eligijus Jankauskas, Ignas Kružikas bei Jorge Eliasas atrodytų solidžiai, tačiau komandos garbę ir toliau gins jau 40 įvarčių A lygoje įmušęs Elivelto bei atvykęs ryškiausias naujokas Jeffrey Sarpongas.

Vis dėlto pastarąsias rungtynes Graikijos čempionate 32-ejų futbolininkas iš Nyderlandų sužaidė prieš beveik dvejus metus, tad išvadas apie jį darytis dar anksti. Bet kuriuo atveju – tai yra ryškiausią dosjė kada nors turėjęs „Panevėžio“ žaidėjas.

Aukštaitijos ekipai ir toliau vadovaus portugalas Joao Martinsas, prie komandos trenerių štabo prisijungęs praėjusių metų vasarą. Nors „Panevėžys“ šiam specialistui atvykus A lygoje laimėjo tik kartą ir iki 4-osios vietos nepakilo, tačiau puikus žygis „Hegelmann LFF taurėje“ pirmą kartą užtikrino panevėžiečiams vietą UEFA Europos konferencijų lygos varžybose.

Vadovaujant J. Martinsui „Panevėžys“ prieš favoritus nė karto nepralaimėjo didesniu nei vieno įvarčio deficitu, o sykį atėmė taškus iš Marijampolės „Sūduvos“ – tai buvo pirmas toks atvejis klubo istorijoje.

Ryškiu komandos lyderiu šiemet turėtų tapti A lygoje jau pasikaustęs ir dviejuose ankstesniuose savo klubuose pėdsaką palikęs Elivelto. Iki rezultatyviausio visų laikų Lietuvos čempionato legionieriaus Rafaelio Ledesmos buvusiam Panevėžio „Ekrano“ bei Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkui trūksta 23 įvarčių – šį rezultatą tokio kalibro žaidėjui galima pasiekti ir per 2021-ųjų sezoną.

5-oje vietoje praėjusiais metais likęs „Panevėžys“ tokį pasiekimą šiemet laikytų nusivylimu ir tam tikrai būtų pagrindo. Panevėžiečiai yra subūrę puikią atakuojančią liniją bei rungtynes gali laimėti vien savo puolimu, tačiau kokybiškam 36-erių rungtynių maratonui, kuris gali atnešti trokštamus medalius, gynybos grandyje gali nepakakti ir vieno jau paminėto naujoko.

Jau netrukus pamatysime, kaip „Panevėžiui“ seksis „Optibet LFF Supertaurėje“ ir galėsime susidaryti gilesnę nuomonę, tačiau realu, kad tai bus didžiausia grėsmė praėjusio sezono prizininkams netekti iškovotų pozicijų.

alyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS