Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: ryškūs pokyčiai „Sūduvai“ dar niūresnio scenarijaus nenumato

Prieš naująjį „Optibet A lygos“ sezoną komandos jau baigia rikiuoti savo gretas, tad pats metas apžvelgti, kaip šiuo metu klubai komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Nė vieno titulo praėjusiais metais neiškovojusi Marijampolės „Sūduva“ tarpsezoniu užminė ne vieną mįslę, tačiau sausio mėnesį aistruoliai sulaukė ilgai lauktų atsakymų ir vicečempionai pradėjo kviestis naujokus, kurių atvyko jau septyni ir šiuo skaičiumi nebus apsiribota.

Po nesėkmingo sezono finišo vietiniame fronte Marijampolės ekipą paliko visi atakos smaigalyje žaidę futbolininkai – Mihretas Topčagičius, Josipas Tadičius, Eligijus Jankauskas bei Valerijus Šabala. Ryškūs pokyčiai po Renano Oliveiros, Glebo Kluškino ir Domagojaus Pušičiaus išvykimo pastebimi ir aikštės viduryje, be to, neliko net trijų vidurio gynėjų – Algio Jankausko, Ivano Hladiko bei Lino Klimavičiaus.

Išskirti taip pat būtina Andro Švrljugą, kuris „Optibet A lygą“ paliko sužaidęs daugiau negu 200 rungtynių ir net 6 kartus tapęs Lietuvos čempionu – išties įspūdingas legionieriaus iš Kroatijos pasiekimas. Ryškų futbolininką pakeitė Lietuvos rinktinės atstovas Markas Beneta.

Komandoje nebeliko ir stratego Sauliaus Širmelio. Jeigu Čempionų lygos atrankos varžybose nebūtų įveikta Talino „Flora“ ekipa, vyr. trenerio atkarpa rezultato atžvilgiu Marijampolės klube būtų buvusi visiškai nepatenkinama.

Naują istorijos lapą „Sūduva“ pradėjo rašyti sukirtusi rankomis su Vilniaus „Žalgiryje“ trumpai padirbėjusiu ispanu Victoru Basadre. Tai – antrasis Pietų Europos specialistas, kadangi 2004–2005 metais ekipoje dirbo italas Rino Lavezzini.

Futbolo aistruoliai turėjo galimybę stebėti sūduvečių kontrolines rungtynes su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klubu ir jų metu buvo akivaizdu, kad V. Basadre nepuoselės pastaraisiais metais „Sūduvai“ įprasto penkių gynėjų išsidėstymo. Ispanas išskyrė, kad komanda skirs daugiau dėmesio gynybai standartinių padėčių metu, kuriomis varžovai ne sykį sėkmingai pasinaudodavo.

Nieko keisto, kad „Sūduvos“ gretose po ilgesnės pertraukos vėl matome futbolininkų iš Ispanijos. Prie komandos prisijungė du saugai – Xabi Auzmendi ir Nacho Casesas, kuris ne vieną sezoną praleido Chichono „Sporting“ klube ir su likusiu Nicolas Gorobsovu sudarys patikimą duetą aikštės viduryje.

Atakos smaigalyje rungtyniaus Catalinas Tira bei Aleksandras Makasis, o krašte – kol kas geriausią įspūdį kontroliniuose mačuose palikęs prancūzas Romainas Habranas. Kita vertus, šiam futbolininkui poroje dvikovų teko susigrumti su tikrai ne pačios aukščiausios prabos tiesioginiais konkurentais, tačiau jo veržlumas bei atkaklumas paliko gerą įspūdį.

Visgi krašto saugų grandį „Sūduva“ privalės papildyti – kartu su R. Habranu šioje pozicijoje žaidė jaunasis Saulius Vikertas, sykį ten buvo išbandytas Jevgenas Jefremovas. Savotišku atokvėpiu Marijampolės klubui tapo Semiro Kerlos sugrįžimas – bosnis žaidė kontroliniame susitikime su Vilniaus „Riteriais“, visgi, vicečempionams reiktų dar vieno vidurio gynėjo bei atakuojančio saugo.

Vartininkų grandyje taip pat įvyko pokytis: daug šansų nesulaukusį Igną Plūką pakeitė graikas Makis Giannikoglou, konkuruosiantis su ilgamečiu vartų sargu Ivanu Kardumu.

Kontrolinėse dvikovose „Sūduva“ iškovojo tik vieną pergalę ir gerais rezultatais sirgalių nelepina, tačiau to akcentuoti nederėtų, kadangi mačuose rungtyniaudavo B komandos žaidėjai, o pirmąsias minutes žaidę futbolininkai tik pradėdavo suprasti, ko iš jų nori V. Basadre.

Vicečempionai dar turi atlikti reikiamus papildymus, tačiau komandos pertvarkymas atrodo gana sklandus. Į klubą atvyko kvalifikuoti naujokai, išlaikyti keli kertiniai futbolininkai, tad pagal turimą potencialą „Sūduva“ neiškrenta iš konteksto būsimoje kovoje dėl aukso.

Šiai dienai marijampoliečių šansai susigrąžinti titulą atrodo kiek kuklesni negu Vilniaus „Žalgirio“ jį vėl iškovoti, bet piešti „Sūduvai“ niūriausio scenarijaus tikrai nėra prasmės.

alyga.lt informacija, V. Kuralavičiaus nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS