Neįgaliesiems

A lygos komandų apžvalga: „Žalgiris“ – šio sezono favoritas

Prieš penktadienį startuosiantį „Optibet A lygos“ sezoną klubai jau baigia rikiuoti savo gretas, tad galime susidaryti bendrą vaizdą, kaip šiuo metu ekipos komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Po trijų nesėkmingų sezonų šalies čempionate Vilniaus „Žalgiris“ praėjusiais metais sugrįžo ant aukščiausio pakylos laiptelio, tačiau naujuosius iššūkius pasitiks gerokai pasikeitusiomis gretomis bei su naujuoju vedliu.

Sunku bus priprasti prie to, kad kairiajame krašte nematysime vieno iš ekipos simbolių Donovano Slijngardo ar taip pat labai ryškų pėdsaką palikusio kito legionieriaus Liviu Antalio. Atitinkamai į Rumunijos bei Izraelio čempionatus išvyko Modestas Vorobjovas ir Domantas Šimkus, su „Žalgiriu“ atsisveikino ir į gimtinę sugrįžo pagrindiniu vartininku buvęs čekas Martinas Berkovecas.

Sostinės klubą paliko du epizodinius vaidmenis vaidinę futbolininkai – Karlo Kamenaras ir Klemenas Bolha, o antrą titulą iškovojęs Andrija Kaldužerovičius dėl skaudžios nelaimės šeimoje buvo priverstas likti Serbijoje bei jau ketvirtą sykį savo karjeroje apsivilko Belgrado „Rad“ klubo marškinėlius. Be to, patirties bagažą Kėdainių „Nevėžyje“ kaups šiai komandai paskolintas 17-metis Motiejus Burba.

Aukščiausių tikslų link žalgiriečių nebeves strategas Aliaksejus Baga – Baltarusijos futbolo specialistas persikėlė į Kazachstaną ir jau pluša į šalies elitą sugrįžusiame „Aktobe“ klube.

Bene garsiausiu „Optibet A lygos“ tarpsezonio griaustiniu tapo buvusio Pakruojo „Kruojos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vairininko Vladimiro Čeburino atvykimas į „Žalgirį“. V. Čeburinas per penkis darbo sezonus Lietuvoje tris kartus laimėjo auksą, o po kartą – sidabro bei bronzos medalius.

Naujasis „Žalgirio“ vyr. treneris į sostinę pakvietė du buvusius auklėtinius – vieną iš geriausių čempionato legionierių Josipą Tadičių bei Lietuvos rinktinės saugą Ovidijų Verbicką. Be pastarojo aikštės viduryje taip pat rungtyniaus dar du naujokai – Milenas Gamakovas ir Ogenyi Onazi.

Pastarasis futbolininkas iš Nigerijos yra vienas skambiausių visų laikų šalies pirmenybių naujokų, tačiau jo karjerą nusėjo ne viena trauma. Pastarąsias rungtynes praėjusių metų lapkričio 11-ąją Danijos taurėje sužaidęs O. Onazi yra kiek rizikingas pirkinys, bet jam pademonstravus bent didesnę dalį turimo potencialo, tai būtų sunkiai sulaikoma jėga visoms „Optibet A lygos“ varžovėms.

D. Slijngardą pakeitė Joelis Bopesu, o K. Bolhą vidurio gynėjų grandyje – senegalietis Elhadji Pape Diaw. Taip pat į „Žalgirio“ gretas po sezono Pietų Korėjoje grįžo rezultatyviausias 2019-ųjų čempionato žaidėjas Tomislavas Kišas.

Kontrolinėse rungtynėse išryškėjo žalgiriečių atakuojantis ketvertas, kurį sudarė kraštuose žaidę Francis Kyeremeh bei Hugo Videmontas ir puolėjų pora iš Kroatijos – J. Tadičius bei T. Kišas. Šiame sezone daugiau šansų turėtų gauti traumą išsigydęs Matas Vareika, taip pat apie save gali priminti patyręs Mantas Kuklys.

Siekiant sudėtį paversti dar labiau gilesne, „Žalgiriui“ reiktų vieno atakuojančio vidurio saugo bei vartininko – iš praėjusio sezono vartų sargų liko Edvinas Gertmonas ir B komandai atstovaujantis Gaudentas Ralys.

Sostinės klubas šiomis dienomis susiduria su koronaviruso iššūkiais, futbolininkai yra izoliacijoje, tad pirmąsias čempionato rungtynes žalgiriečiai žais vėliau negu kitos aštuonios pirmenybių ekipos. Visgi net ir nepaisant tokios nemalonios sezono įžangos, solidžią sudėtį subūręs bei titulus skinantį V. Čeburiną pasikvietęs „Žalgiris“ yra laikytinas favoritu vėl iškovoti „Optibet A lygos“ auksą.

alyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS