Neįgaliesiems

A lygos lyderių dvikovoje – užtikrinta „Gintros-Universiteto“ pergalė Vilniuje

Lietuvos moterų futbolo A lygos šešto turo rungtynėse Šiaulių Gintros-Universiteto komandai nepavyko išsaugoti sausų vartų, tačiau šiaulietės iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę leidusią nutolti nuo artimiausių persekiotojų.

 

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės sostinėje 7:1 (3:0) įveikė Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU futbolininkes, kurios turnyrinėje lentelėje su 12 taškų žengia antroje vietoje.

Lietuvos čempionės po šios pergalės nuo žalgiriečių atitrūko per 6 taškus – mūsiškių kraityje jau 18 taškų.

Prisiminus pirmąją šio sezono tarpusavio komandų akistatą Šiauliuose buvo aišku, kad sutankintą vilniečių gynybą pralaužti lengva nebus, o tam prireiks ir šiauliečių žaidėjų kūrybingumo bei kantrybės. Taipogi, praleistas įvartis pirmojoje dvikovoje ir treneriui ir žaidėjoms priminė, kad apnuoginus gynybą galima nusvilti.

Pirmąsias savo rungtynes 2020 metų A lygos sezone Vilniuje sužaidė į geltonai juodų gretas iš Kipro neseniai sugrįžusi Samanta Karasiovaitė. Ji mačą pradėjo startinėje sudėtyje, o po pertraukos vietą aikštėje užleido Loretai Rogačiovai.

Didelių siurprizų šiose rungtynėse neįvyko. Nors vilnietės nuo pat mačo pradžios agresyviu žaidimu siekė išmušti iš vėžių viešnias iš Saulės miesto, vis tik pastarosioms gana greitai pavyko surengti rezultatyvią ataką ir nuimti naštą nuo pečių – 8-ąją minutę kamuolį į tinklą pasiuntė rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė. 35-ąją minutę rezultatą tiksliu smūgiu padvigubino Gabija Toropovaitė, o dar prieš pat pertrauką trečiąjį įvartį komandai pelnė McKenna Davidson.

Po pertraukos šiauliečių gynyba subraškėjo 58-ąją minutę. Kontratakos metu žalgirietė Ana Cheminava pasinaudojo išretėjusia gynybos linija ir sušvelnino atsilikimą – 3:1.

Prabėgus vos 5 minutėms nuo šeimininkų įvarčio R. Jonušaitė dar kartą nuginklavo varžovių vartininkę – 4:1. Jau kitą ataką jaunoji „Gintros-Universiteto“ puolėja galėjo įsirašyti „hat-tricką“, tačiau 11 metrų baudinio nerealizavo.

Įpusėjus antrajam kėliniui po keitimo aikštėje pasirodžiusi Jessica Ayers dar labiau padidino viešnių persvarą – 5:1. Čia pat „hat-tricko“ šanso jau nebepaleido ir R. Jonušaitė. Per pridėtą teisėjo laiką paskutinę vinį smeigė Jelena Čubrilo – 7:1.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris R.Viktoravičius teigė, kad panašaus susitikimo eigos scenarijaus jis ir tikėjosi, o tuo pačiu pagyrė buvusią auklėtinę, kuri šį sezoną gina sostinės klubo vartus.

„Ruošiantis šioms rungtynėms žinojome, kad lengvo pasivaikščiojimo Vilniuje nebus, o už bet kokį atsipalaidavimą galime būti nubausti. MFA „Žalgiris“-MRU šį sezoną yra sustiprėjęs ir nepaisant to, kad apie kitokią baigtį, kaip tik apie pergalę negalvojame, turime tinkamai įvertinti varžovą ir atsiduoti rungtynėms šimtu procentų. Ir šiandien nepavyko išvengti klaidos gynyboje, kuri kainavo praleistą įvartį. Nors tai nėra jokia tragedija, vis dėlto svarbiausia, kad išmoktumėme savo klaidas ir kitą kartą, galbūt daug atsakingesniu metu, jų nekartotumėme. Taip pat noriu pagirti ir buvusią auklėtinę Indrę Venskevičiūtę, kuri įspūdingai gelbėjo savo komandą nuo įvarčių, o mūsų puolėjas vertė griebtis už galvų. Grįžtame geromis nuotaikomis, kadangi pagrindinis tikslas buvo įvykdytas – iškovojome pergalę ir dar labiau įsitvirtinome turnyrinės lentelės viršūnėje“, – mintimis dalinosi treneris.

A lygos kovas „Gintra-Universitetas” pratęs dar šią savaitę. Jau šį penktadienį, liepos 3 dieną 19 val. šiaulietės Kaune susitiks su „Kauno Žalgirio“ vienuolike.

fkgintra.lt informacija, E. Černiausko nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS