A lygos savaitės rungtynių apžvalga: „Žalgirio“ sugrįžimas į viršūnę

Po praėjusios savaitės rungtynių „Optibet A lygoje“ pasikeitė pirmaujanti komanda.

Rokiruotė. Turnyro lentelės viršūnėje po praėjusios savaitės dvikovų įsitaisė Vilniaus „Žalgiris“. Pastaruoju metu taškų beveik nebarstantys vilniečiai svečiuose 3:0 nugalėjo Telšių „Džiugą“, visus tris įvarčius įmušdami antrame kėlinyje.

37 taškus turintys žalgiriečiai tašku lenkia „Kauno Žalgirį“ ir dviem Marijampolės „Sūduvą“.

Jaunuolis. Dėl kiek praretėjusios sudėties „Džiugo“ vyr. treneris Marius Šluta jau ne pirmą kartą į rungtynes įtraukia labai jaunus žaidėjus. Dvikova su „Žalgiriu“ tikrai įsimins 16-mečiui Eridanui Bagužui, kuris debiutavo Lietuvos čempionate.

Laimėjimai. Po ilgokų pertraukų „Optibet A lygoje“ pergalės skonį prisiminė Vilniaus „Riteriai“ bei Gargždų „Banga“. Sostinės klubas praėjusios savaitės pradžioje gargždiškius nugalėjo 3:0, savo ruožtu, Davido Afonso kariauna itin svarbiose rungtynėse 2:0 palaužė priartėjusį Kėdainių „Nevėžį“.

Po šios pergalės penkių pralaimėjimų serijos buvusi pakirsta „Banga“ pakilo į 8-ąją poziciją – turi po 14 taškų su Alytaus DFK „Dainava“.

Apmaudas. Lygiose rungtynėse nuo „Nevėžio“ nusisuko sėkmė: nemažai kamuolį kontroliavę šeimininkai praleido įvarčius nemaloniose situacijose ir dėl to vyr. treneriui Dariui Gvildžiui beliko tik apgailestauti.

„Emocijų daug. Pasakysiu, kad rezultatas neatitinka tikrovės – vaikinai tikrai žaidė gerai. Komandai, kuri neturi kozirių, duodame į rankas ir praleidžiame kvailoką įvartį“, – kalbėjo D. Gvildys.

Lenktynės. Kurį laiką gana užtikrintai rezultatyviausių žaidėjų įskaitoje pirmavę du žaidėjai – Kule Mbombo bei Philipas Otele – buvo pavyti kelių konkurentų. Praėjusią savaitę taikliais smūgiais pasižymėjo Francis Kyeremeh, Linas Pilibaitis, Nauris Petkevičius bei Simonas Urbys.

Šis ketvertas prisijungė prie 7 įvarčius pelniusio Ph. Otele, o kartą daugiau tą padarė K. Mbombo.

Keitimai. Akistatoje Alytuje tarp vietos „Dainavos“ ir „Sūduvos“ netrūko emocijų – abu mačo įvarčiai buvo įmušti 77-ąją bei 80-ąją minutėmis. Tą padarė abu po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai – Deivydas Matulevičius ir Aleksandras Makasis.

„Sūduva“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, tačiau nelaimėjo jau ketvirtą sykį iš eilės. Victoro Basadre kariauna gali džiaugtis nebent tuo, kad taškus prarado „Kauno Žalgiris“ bei „Panevėžys“.

Lyderis. „Riteriai“ per pastarąsias šešerias rungtynes pralaimėjo tik kartą, bet vos sykį nugalėjo, nors žaidė su apatinės turnyro lentelės dalies ekipomis. Svečiuose sostinės klubas sužaidė 1:1 su „Panevėžiu“, o 376 minutes sužaidusio Angelio Lezamos sąskaitoje – jau 4 įvarčiai.

Produktyvumas. „Panevėžio“ puolėjas Jorge Eliasas ir šiemet savo gaunamas minutes aikštėje išnaudoja naudingai. Išlyginamąjį įvartį į „Riterių“ vartus pasiuntęs brazilas pasižymėjo penktą kartą, šiame sezone praleisdamas 391 minutę.

Benefisas. Ryškiausią savo pasirodymą surengė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipos atstovas Nauris Petkevičius. Čempionato debiutantų atakų lyderis derbyje su „Kauno Žalgiriu“ įmušė 2 įvarčius ir išplėšė komandai lygiąsias.

Per šešerias pastarąsias rungtynes Kauno rajono klubas iškovojo 14 taškų – tokiu pačiu rodikliu gali pasigirti ir „Kauno Žalgiris“.