A lygos turo apžvalga: pirmasis trejetas šventė svarbias pergales

„Optibet A lygos“ 33-iajame ture svarbias pergales iškovojo trys pirmaujantys klubai.

Keitimas. Gargždų „Banga“ kovoje dėl išlikimo į savo sąskaitą įsirašė dar vieną tašką po to, kai išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su Vilniaus „Riteriais“. Prie to labai geru žaidimu prisidėjo debiutines 45 minutes čempionate sužaidęs atsarginis vartininkas Kornelijus Smilingis.

Pagrindinis vartų sargas Ignas Driomovas po susidūrimo su varžovu susižeidė ranką bei sugebėjo užbaigti kėlinį, tačiau per pertrauką įvykęs apsilankymas greitosios pagalbos mašinoje galutinai padėjo tašką ilgai serijai.

2014 metais, atmetus paskutines sezono rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“, į kurias „Banga“ neatvyko, vartininkas žaidė ankstesniuose dešimtyje mačų, o po to buvo nė sykio nepakeistas tiek 2020-aisiais, tiek šiemet, tad I. Driomovas „Optibet A lygoje“ buvo pradėjęs net 53 mačus iš eilės, kuriuos jo gimtojo miesto komanda žaidė nuo 2014-ųjų.

Sugrįžimas. „Riteriai“ net 15-ąjį kartą sužaidė lygiosiomis, savo ruožtu, pastarajame mače į rikiuotę po keturių su puse mėnesių pertraukos sugrįžo Justinas Marazas.

21-erių saugui šiemet tai buvo vos 6-osios rungtynės, per kurias jis sužaidė 238 minutes.

Dublis. Marijampolės „Sūduva“ atsitiesė po skaudaus smūgio lyderių akistatoje, svečiuose 3:0 nugalėdama Kėdainių „Nevėžį“ bei prieš šį oponentą nė sykio nepraleisdama įvarčio.

Dviem įvarčiais pasižymėjo Serge’as Nyuiadzi, kuris nutraukė dviejų su puse mėnesių tylą. Iš viso Togo rinktinės atstovas „Optibet A lygoje“ nuo 2013 metų yra pasižymėjęs 31 kartą.

Pagyros. Po akistatos Kėdainiuose „Sūduvos“ vyr. treneris Victoras Basadre pripažino, kad kuo toliau, tuo sunkiau sekėsi raškyti pergales prieš čempionato autsaiderius. Laimėjimas 3:0 buvo didžiausias tarpusavio akistatose, tačiau kėdainiečiai turėjo ne vieną gerą progą ir kapituliavo tik per paskutines 20 minučių.

Mėnuo. Vilniaus „Žalgirio“ prancūzas Hugo Videmontas puikiu akcentu įprasmino spalio mėnesį. Per penkerias Lietuvos čempionato rungtynes saugas įmušė 5 įvarčius bei atliko net 4 rezultatyvius perdavimus.

Būtent H. Videmonto akrobatiškas smūgis antrame kėlinyje leido nugalėti Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ futbolininkus – 2:1.

Galimybės. Per pastarąsias šešerias rungtynes tik kartą laimėjusi „Hegelmann Litauen“ komanda jau neturi galimybių pavyti „Kauno Žalgirio“, o nuo maču mažiau sužaidusio „Panevėžio“ atsiliekama 5 taškais.

Per likusias tris akistatas pirmenybių debiutantams teks susigrumti su „Sūduva“, „Riteriais“ bei „Panevėžiu“.

Užsitikrino. Varžovų kluptelėjimais besinaudojantis „Kauno Žalgiris“ jau gali būti ramus dėl žaidimo kito sezono UEFA Konferencijos lygos atrankos varžybose – namuose 2:0 buvo nugalėta Alytaus DFK „Dainava“.

Kauniečiai 6 taškais lenkia maču mažiau sužaidusį „Panevėžį“, kuriam liko dar ketverios rungtynės.

Fortūna. Galima konstatuoti: „Dainava“ dvikovose su „Kauno Žalgiriu“ visiškai neprisijaukino sėkmės. Alytaus ekipa bendru santykiu 0:5 pralaimėjo visus keturis tarpusavio susidūrimus, nors turėjo puikių progų pasižymėti mažiausiai bent 3–4 kartus.

Saidas Hamuličius su 15 įvarčių vis dar išlieka rezultatyviausiu čempionato žaidėju, o „Banga“ lenkiama 2 taškais.

Blyksnis. „Riteriuose“ blankiai rungtyniavęs Dovydas Virkšas ryškiausiai spindėjo sekmadienį Aukštaitijoje – būtent po šio saugo dublio Telšių „Džiugas“ sužaidė lygiosiomis 2:2 su „Panevėžiu“.

Per penkis mačus su „Džiugo“ apranga D. Virkšas jau pelnęs 3 įvarčius ir tai yra rezultatyviausias klaipėdiečio sezonas „Optibet A lygoje“.

Krizė. „Panevėžys“ nuo rugpjūčio 29 dienos yra iškovojęs vos vieną pergalę „Optibet A lygoje“ – rugsėjį pavyko įveikti „Nevėžį“, tačiau buvo nelaimėta net per aštuonias kitas rungtynes.

Tiesa, net ir tokia prasta atkarpa nelikvidavo turėto rezervo. Jei „Panevėžys“ penktadienį nugalės „Riterius“, o „Hegelmann Litauen“ ekipa sekmadienį nenugalės „Sūduvos“, panevėžiečiai taip pat galės ruoštis kitų metų UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybų kovoms.